Опсесија: бившата на партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 27 март 2010.

 1. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.087
  Допаѓања:
  5.525
  И јас сум многу против тие работи, порано ми се имаше случено другарка да биде во врска со мој бивши и знам колку боли .. Долго време не му одговорив на дечкоми дали сакам да бидам со него,.. Јас сакав но не знаев како ќе реагира другарката па ја седнав да разговараме и она ми кажа дека не и пречи тоа и дека ќе била посреќна така ако и јас сум среќна..
   
 2. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  7.765
  Wait what? First of all, како си се фатила со бивши на твоја "блиска" "најверна" другарка???
   
  На makedonkamak, Alisa22, lost123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.903
  Полека сите!
  Тоа бивш на другарка, која иначе, сега и' е бивша другарка, не е никаква пречка.

  @Fallen.Angel , да дојдеше некоја на форумов и за тебе да напишеше 'ороспија', исто ќе вивнев. Не смееме да се нарекуваме едни со други така. И со еден само да си имала секс, и со ни еден да не си имала, можат да те наречат 'ороспија'. Секоја ќе си прави, како што сака, и ние немаме право да им судиме, за нивниот избор.

  На страна тоа... проблемот е што ти не зборуваш искрено со него. Голема е веројатноста да нема никакви чувства за неа сега, а ти само да си правиш филмови беспотребно.
  Седни кажи му што те мачи, и не му се инаети. Тој не знае за што се инаетиш ако не му кажеш сама, и само дополнително кавги си правите.
   
  На honey.11, 1209, star83 и 3 други им се допаѓа ова.
 4. PinkGirl*

  PinkGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  463
  Пол:
  Женски
  Не и е бивша другарка,сеуште и е најдобра другарка.
   
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.903
  Без разлика.
  Со нејзе имал многу кратка врска.

  Проблем би било, доколку другарка и' и/или дечко и', сеуште имаат чувства еден за друг.
   
  На star83 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 6. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.087
  Допаѓања:
  5.525
  Благодарам за разбирањето и за советот.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DragonSlayer

  DragonSlayer Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2015
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  @Fallen.Angel најискрено, тој не те сака. дури и една реченица да разменил со другарот за бивша му, не морал да го прави тоа пред тебе, а не па апла да гледа накај нејзе при девојка до него. со тоа само ја зголемува нејзината вредност а ја намалува твојата. размисли со кого идеш. ако самата не се цениш нема ни другите да те ценат. седни зборувај со него.
  и едно прашање: како тоа таа ороспија а другарка ти со која сте го делиле ко чоколадо не е ороспија? само затоа што му е бивша не заслужува таков прекар.
  а со дечко ти излези на чисто, па и раскини му ако треба. не е ни прв ни последен
   
  На Cinderfakinrella и Alisa22 им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.903
  Не знае дали зборувал за бившата со другар му... таа само претпоставува дека било така
   
 9. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.628
  Допаѓања:
  9.331
  Пол:
  Женски
  Најпрво зборуваш за некоја си девојка дека е ''ороспија'' само поради тоа што некој така рекол ,била така позната низ градот .. А ти и другарка ти како сте познати ? По делење дечковци или како многу "поштени"?
   
  На honey.11, Purelove92, Cinderfakinrella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.087
  Допаѓања:
  5.525
  Последен пат кажувам ниту мене ниту вам ништо не ни менува кога тука ме напаѓате.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.903
  Јас ја 'повлеков ногата', со мојот прв пост во врска со твојот проблем...
  Луѓето имаат навика, да чекаат друг прв да викне, за после во чопор да се втурнат.

  Не се нервирај.
  И во право си!
  Ти веќе го разбра муабетот со недоличниот збор и нема што милион пати да ти се повторува исто.
   
  На star83 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 12. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  И јас и одговорив... Ама она упорно објаснува како сите ја знаат како таква...
   
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.903
  Абе и јас подолго и' објаснував, ама после првиот пост, го сменив тонот на кој и' се обраќам.
  Првиот пост ми беше поостар, за прво да и' привлечам внимание.
   
  На star83, Cinderfakinrella и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 14. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.087
  Допаѓања:
  5.525
  Update да направам. По релакс сум. Сношти таа бивша му пиша нешто и тој веднаш ми покажа. Мислам дека нема за што да се грижам.
   
 15. Sofija099

  Sofija099 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  И врати?
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.087
  Допаѓања:
  5.525
  да ама јас му кажав што да и пише :D
   
 17. Sofija099

  Sofija099 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  А зошто едноставно не прекинеш секаков контакт мегу нив двајца. Кој кур сака таа сеуште?
   
 18. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.184
  Допаѓања:
  12.708
  Пол:
  Женски
  што знам и јас сум таква,,, сум и посесивец како и повекето тука :D Не ја сакам таа особина кај мене , бидејки ме убедувале дека нема што да мразам , нема веке ништо мегу нив , дека секој тргнал по свој пат , а јас од кејф не ги сакам !
  Ороспија секогаш ке биде бившата на нашите партнери :rofl: Но зошто би ја нарекла некоја ороспија ? Само заради што е бивша на дечко ми , а можеби сум имала повеќе партнери одколку онаа:rofl:
   
 19. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.087
  Допаѓања:
  5.525
  Не знам што сака.. Не контактираат , го имав сликано на стори и она кога виде тогаш му пиша, изглеа за инает.
   
 20. Sofija099

  Sofija099 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Поздрави ја да не се меша кај што не и е местото и прекини контакт. Инаку ќе и одам јас хаха
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.