Опсесија: бившата на партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 27 март 2010.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.430
  Допаѓања:
  115.961
  Пол:
  Женски
  Ми ги кажа сите бивши уште на почетокот, немал многу, плус му биле несериозни врски, само со една имал нешо појше. Ама сепак се по 4-6мес му биле врските, па ич не се ни замарам, плус секако ја сум му најубава и тие се небитни, да биле асални ќе бил со нив сеа. Утеха на секоја женска. :rofl::rofl::rofl:
   
  На Dreamgirl90, crimson, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Женски
  Ауу јас сум болно љубоморна и опседната со една негова ,,другарка" (facepalm):@
   
 3. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Зошто? Постои ли друга причина освен таа што му е бивша?
   
 4. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.209
  Допаѓања:
  6.185
  Пол:
  Женски
  Женски, љубомората и опсесијата само ќе ви ги уништат врските. Или имајте доверба во своите партнери, или раскинете и не се уништувајте.
   
  На ku4ence, galapce, senza.parole и 7 други им се допаѓа ова.
 5. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Женски
  Женски мозок :wasntme::D
   
 6. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  ^ Мила, ако е само тоа што таа е бивша те нервира, тогаш не се замарај верувај. Мисли на тоа дека сите имаме бивши и сме биле со некој се додека сме мислеле дека ни одговараат и се добри за нас. Така и на дечко ти. Била добра за тој период, сега му одговараш ти. Биди среќна и задоволна и гледај врската да ја направиш таква, минатото остави го во минатото. Поубаво ќе ти е, ти ветувам!
   
  На Milobebence, CrazyGirl15, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Raketa

  Raketa Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  476
  Да се чудиш која е полошата варијанта...дали ти да си "опседната" со неговата бивша партнерка или пак тој сеуште да потајно сеуште да има афинитети кон истата....
  Сите сме нечии бивши....и колку и да не признаваме понекогаш постојат бивши со квалитет над нашите...и тоа не е страшно се додека неговата љубов ни припаѓа нам....затоа што љубовта не ги препознава само квалитетите туку и нашите маани и се она што не прави комплетни
   
  На galapce, klinkata, Eveline и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.408
  Допаѓања:
  15.089
  Пол:
  Женски
  Колку само мува не ме лази за бившата...
  Си ја одиграла таа нејзината улога во неговиот живот.
  На мм бившата ми беше колешка на факс ..
  Знам дека ја сакал, ама таа реши да се тргне и изолира од сите, да прекине контакти.
  Тоа е, било поминало.
  Проба да ни се врати во животите, откако веќе се веривме, ама не заслужила да ни биде ни познаник.
  Во наше друштво има доста вакви врски, присутни се и нечии бивши, симпатии, муватори(на времето беше модерно не знам сега) сите за све знаеме и на никој не влијае. Знаеме да спомнеме, да се насмееме, пооговараме и тоа е тоа.
   
  На Biny, hermosa, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Iluzija666

  Iluzija666 Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Дечко ми бил со бифшата на кафе,го натерал заедничкиот другар да ја викне......Не знам дали уште има некои тајни чувства кон неа или не,не знам што да мислам.
   
  На Tekkyi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.209
  Допаѓања:
  6.185
  Пол:
  Женски
  И да нема чувства, освен ако не се другари, не гледам причина да отиде на кафе со неа.
  Ова е голем проблем.. зошто воопшто другаров би го терал на такво нешто и зошто дечко ти би го послушал.
  Од него дозна или?
   
  На Alisa22, Cinderfakinrella, Miss666 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Iluzija666

  Iluzija666 Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Прво самата дознав но не од него,потоа сам си призна.И ја не глеам проблем да отиде на кафе со неа....ама ако не сакаше нешто да скрие веднаш ке ме известеше,мислам нема причина зошто да крие а и не би се лутела.
   
  На Animali и WildMk им се допаѓа ова.
 12. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.209
  Допаѓања:
  6.185
  Пол:
  Женски
  Ти си знаеш најдобро, ако сметаш дека нема потреба да се плашиш тогаш не си прави проблеми. Ама колку си сигурна во тоа е друг муабет.
   
  На Animali и WildMk им се допаѓа ова.
 13. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е бесмислено да иде на кафе со бившата, па не знам која да е причината. Како он би се осеќал ако ти одиш на кафе, каде случајно или не, е и твојот бивш? Нема да му биде сеедно, нели?

  И да нема чувства и да се другари, сепак е бивша.

  Толку.
   
  На Milobebence, cresa-jagoda, Alisa22 и 5 други им се допаѓа ова.
 14. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.943
  Допаѓања:
  33.220
  Пол:
  Женски
  А што има тој да оди на кафе со бивша? Па дури и не те известил, иако не гледам причина да оди и да те известел претходно. Го имаш секое право да се сомневаш и да му кажиш дека ти пречи тоа.

  Јас да дознаев дека дечко ми ќе одел на кафе со бивша ќе се налутив и тоа многу. Мислам дека бившите немаат место во нивните животи повеќе, а ако прави место значи има нешто.

  Најубаво зборувај отворено со него за ова.
   
  На Emilija97mk, Alita, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Iluzija666

  Iluzija666 Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Така е,плус тоа пишувале и као демек го викнала да се видат но тој одбил па потоа одреден период он ја побарал да се видат но таа одбила..и ја веќе не знам што да мислам навистина...а патем ме убедува дека не ја сака и дека е минато...
   
 16. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  Да е стварно минато, нема да се замара со неа. Толку. Нема веќе дискусија...
   
  На cresa-jagoda, candy.cane, Bitter-Sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  473
  Пол:
  Женски
  Опседнатоста не е никаков проблем ако се работи за личност која е верна и ако постои доверба секако.
   
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.902
  И јас и маж ми сме биле на кафе со бивши...

  Проблемот кај @Iluzija666 , го гледам во тоа што криел.
   
  На dayla и candy.cane им се допаѓа ова.
 19. darlingdragon

  darlingdragon Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2019
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  226
  Пол:
  Женски
  А што правиме кога неговата бивша е опсесирана за вас?Бившата на дм веќе почна да ми смета,ме “демне” нон стоп а јас девојчето лично го видов за прв пат денеска,таа му кажувала на дм како сум се замарала со неа и му кажала дека сака да ме тепа:?::clap::rofl:
   
 20. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.408
  Допаѓања:
  15.089
  Пол:
  Женски
  А овие бившиве? Се врски од колку време??
  Ќе разберам ако е месец,два врска па биле на кафе...
  Уствари тоа и не е врска.
  Ама, годиништа заедно и прекинуваат, ама на кафе ќе си поминат супер.(пошо толку им било добро заедно, штом раскинале).
  Ах бре,многу комплицирана била љубовта.
   
  На FireSagittarius му/ѝ се допаѓа ова.