Опсесија: бившата на партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 27 март 2010.

 1. FireSagittarius

  FireSagittarius Нов член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Не е проблемот за кафе мила, не знам што теми на разговор би имале.
  Мене тоа повеќе ме заплашува.

  Јас не би одела на кафе чисто од респект.
   
 2. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.408
  Допаѓања:
  15.089
  Пол:
  Женски
  Баш тоа и се чудам... немале што да зборат толку време заедно, вероватно и очи си извадиле, ама сеа имаат муабет.
  Не знам, може ние погрешно размислуваме, можда сме затуцани... не знам. Ама не, не ми е логички.
   
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.902
  Зависи како била прекината врската.
  Ако едноставно 'се отсакале', нема причина да не останат пријатели.
  Ако 'се заклале' на разделба, тешко дека ќе сакаат пак да се гледаат.
   
  На hermosa, Dust и candy.cane им се допаѓа ова.
 4. FireSagittarius

  FireSagittarius Нов член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Што знам, ајде еве и да не се сакаат, мене ме интересираат темите на разговор
  Што би збореле, каде би отишле, тоа не го разбирам..
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.902
  Ко со другар/ка.. кафе, мангал-муабет. Шо има ново? Како е-шо е?
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
  Koga vo zivotot stavas na nesto kraj i svrtuvas nov lost, nema potreba pak da se vrakas na toj list. Nikogas ne bi se pomirila so toa da odi so bivsa na kafe, pa sto i da e procinata.
   
  На hermosa, Milobebence, sj *O* и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.494
  Допаѓања:
  131.821
  Немам проблем ако оди со бивша на кафе.. го сметам за доволно зрел и паметен, ако требало нешто да се случи меѓу нив, нема воопшто да се мачат да одат на кафе..
  А ако им било добро во врска воопшто немало да раскинат..
  Така да..слободен е од моја страна.
   
  На sj *O* и WildMk им се допаѓа ова.
 8. Misskirova

  Misskirova Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2018
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Го немаме тој проблем. Мм е разведен и од првиот брак има детенце. Со бившата сопруга редовно се слушаат и гледаат . Дури и јас понекогаш му кажувам дека треба да биде малку по мек со неа зашто е мајка на детето.
   
  На candy.cane и piksooki им се допаѓа ова.
 9. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.184
  Допаѓања:
  12.708
  Пол:
  Женски
  Значи која болест е тоа да се замараш со бивша од дечкоти |(
  Мене бивши ми ме извара со една дроља и дрољата сега е опседната со мене , те ме адднува на соц. мрежи , те го тера да ме блокира и не знам ти што ...значи јас за моите поранешни партнери чуствувам само омраза и ништо друго јас не чуствувам!
  Значи ниту барав објаснување негово ниту ништо туку само го избришав од живите и толку!!!
  Но ме интересира нада !!
  Не ми е галје за нив , но како да си се опседнати со мене (wtf)
  Секако дека им посакувам све најлошо но јас си продолжив со животот понатаму не знам зошто некои се враќаат на нешто што е мртво!
   
  На Aschenputtel и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 10. FallenAngell

  FallenAngell Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  1.419
  Пол:
  Женски
  бившите не ме плашат некоја идна да не наиде :rofl:
  (мала шала)
   
  На Ygritte, Skrsen88, Milobebence и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Brokeneyes

  Brokeneyes Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2020
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Женски
  Не сум имала вакво нешто зошто тоа е негов минат живот не сум била јас таму тоа не е мојот живот туку животот на мојот партнер но ме копкало ако видам дека комуницира со бившата зада видам кои се причините за истото дали дека сеуште е со таа или пак некои други работи
   
 12. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  17.706
  Пол:
  Женски
  Јас со бивши не се замарам . Ниту со мојте , а не па со неговите . Било - поминало . Да требало да трае , не би биле сега тука каде што сме . Со неколку бивши негови , сум се запознала ( има здраво со нив , покрај него и јас ) и вака фини луѓе ми изгледаат . Не ми се бфф , ама за општ муабет се интересни луѓе :D . Знам дека имал само една девојка што била опседната со него , ама не живее во Македонија веќе , во странство е , а веројатно по толку години и веќе го заборавила :rofl: . Нејсе , неколку негови бивши ме додадоа на социјалните мрежи кога се " рашири " низ градов дека сум бремена и ќе се венчаме . Не знам што им беше финтата , бидејќи подоцна или го деактивираа профилот , или ме бришеа ( малку крипи делува ова :?: ) ама и тоа помина :D .
   
  На Stark и marchi-cool им се допаѓа ова.
 13. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  1.730
  Пол:
  Женски
  Бивша девојка му е сепак.
  Некој машки зборуваат за нив често и ги спомнуваат некој не.
  Мене не ми пречи да ми ја спомене бившата девојка и да ми кажува нешто за неа што правеле.
  Ама тоа да не му е навика.
  Еднаш месечно нека ја спомнува.
  Доста е.
   
 14. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  1.972
  Пол:
  Женски
  Да ти ја спомнува бившата еднаш месечно и да ти кажува што правеле?
  download.png
   
  На buba4e89, Ambitious, Miss666 и 5 други им се допаѓа ова.
 15. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  1.730
  Пол:
  Женски
  Зашто да не.
  Таа е дел од неговото минато.
  Особено ако долго време биле заедно.
  Имаат спомени.
  Зашто мене да ми пречи тоа.
  Сега не да зборува цело време за неа.
   
  На dayla и WildMk им се допаѓа ова.
 16. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  1.972
  Пол:
  Женски
  Баш затоа што е минато и тој е во нова врска. Не треба да ти пречи што бил со други претходно, ама зошто би кажувал што правел со бившата? Не гледам причина ниту сами да истражуваме по минатото на партнерот, ниту ми е нормално некој да ми кажува што правел со бивши. Па уште еднаш месечно.
   
  На Ambitious, Miss666, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. martiiinna

  martiiinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  2.431
  Пол:
  Женски

  Со се терминче со се сВе
   
  На ku4ence, dayla, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  9.631
  Ако ти ја спомнува бившата, е тогаш има проблем.
  Ако некој ја заборавил бившата, тогаш нема шо да ја спомнува, уште помалку да раскажува.
   
  На Ambitious, cresa-jagoda и flawless_ им се допаѓа ова.
 19. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  1.730
  Пол:
  Женски
  Тоа е сепак мое дали ми смета или не.
  Нема да барам дечко за вас па да биде по ваш критериум.
  Не знам зашто воопшто ми реплицирате на нешто што е личен избор и став.
   
  На piksooki и Maro87 им се допаѓа ова.
 20. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  783
  Допаѓања:
  2.803
  Пол:
  Женски
  Не му ги знам бившите(дека сме од друг град), и глупо ми е да го прашам (дека сме тазе во врска) :D
  Али ме копка понекогаш :lol: