1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опсесија: бившата на партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од annnni, 27 март 2010.

  1. BabyCakes

    BabyCakes Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2021
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    У право си скроз, мене единствено нешто што ме прави неудобна е што на сликата се ко они двајца гушнати. За обични поклончиња не обрнувам внимание. Ехе колку имам мечиња некои парфемчиња и маици па не е дека мислам на бифшите кога ги гледам, најчесто дури заборавам кој ми дал нешто па треба 5 мин да мислам дали е од тетка ми или некој од 8мо одделение таму . Мислам дека да беше обичен дуксер или со цртеж само од него немаше да се замарам, ама ова ми е по uncomfortable. Сепак не е мое ама глупо е чувството хахах
     
  2. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.770
    Пол:
    Женски
    Тогаш и ти фрли ги сите спомени од бившите што ги имаш. Не може да ти смета кај дечко ти што чува работи ако и ти го правиш буквално истото. Самото тоа што дуксерот е здиплен во некој стар плакар ти е добар знак. Друго ќе беше ако го носеше пред тебе, вака сметам нема потреба за драма, нека си го здипли пак кај што стоел и тоа е тоа.
     
    На cresa-jagoda, Ambrosia, Ajronmen и 3 други им се допаѓа ова.
  3. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.134
    Допаѓања:
    33.007
    Пол:
    Женски
    Во ред, ама сигурно не му е обесен на ѕид в соба, туку како што кажа во плакар. Претпоставувам дека имал и заборавено на него штом си го видела.
    Овој дел ми забоде очи посебно.
    Настрана оваа ситуација со дуксерот, треба да поработиш на самодовербата. Оти утре нешто друго ќе биде.
     
    На WildMk, cresa-jagoda, Ajronmen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. BabyCakes

    BabyCakes Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2021
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Индиферетна сум за стварите али не се сите исти, може би ги дала шо знам, да добар знак е што биле негде таму у стар плакар ма да он рандом зеде да го бара да ми го покаже дуксерот. Може ја да отворам на таван којзнае што ќе најадам од 2014 година требулиишта
     
  5. BabyCakes

    BabyCakes Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2021
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Имаш право за последново, никад не се чувствувам као да сум доволно добра за луѓе не знам зошто? Плус бифши ме има варано со негова бивпа за која цело време тупеше кало била талентирана а ја не сум, може да е заради тоа и сеа може потсвеснп мислам сите такви дека се
     
  6. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.644
    Допаѓања:
    52.602
    Пол:
    Женски
    @BabyCakes нормално е да не ти е сеедно, и мене не би ми било да најдам нешто од бившата негова. Ама сѐ додека стои тргнато настрана каде не се гледа мислам дека нема причина за грижа. Плус ако знаеш дека дефинитивно има расчистено со неа сосема е во ред. Сметам дека негов избор е дали ќе го чува дуксерот или ќе го даде некому.
    Ми изгледа и дека имаш мала самодоверба (знам како е, и јас сум тука некаде). Но не мора да имаш некој посебен талент за да си добра личност и вредна за љубов. Не се споредувај со другите, сите сме уникатни и имаме по нешто што нѐ прави такви. :)
     
    На WildMk, cresa-jagoda, Lavender4 и 3 други им се допаѓа ова.
  7. BabyCakes

    BabyCakes Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2021
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Фала ти премногууу <3 се чувствувам подобро од вакви коментари. :l::l::l:
     
    На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Fancy_Nency 22

    Fancy_Nency 22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2021
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    Shto e ushte polosho jas sum ljubomorna na bivshata na bisvshiot.Ednash gi vidov zaedno i od togash taa slika postojano mi e vo glavata.Gi zamisluvam kako vodat ljubov,kako bile zaedno dodeka toj beshe so mene.A shto e najlosho toj mi kazhvashe kako i so koja me izneveril bidejkji bevme samo vo seksualna vrska.Znam deka ushte go sakam i mnogu sum glupava
     
  9. BabyCakes

    BabyCakes Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2021
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Бивши ти е со причина, немаш што да се замараш со тие луѓе. Животот оди понатаму, како ќе најдеш друг ако уште мислиш на него и неговата бивша?
     
    На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.782
    Допаѓања:
    8.791
    Пол:
    Женски
    Ниту му знам некоја бивша ниту пак сакам да знам. Било поминало.
     
    На Mimichkaa, Albizzia, Lavender4 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Dekoo

    Dekoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2020
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    762
    Пол:
    Машки
    Се согласувам со напишаното, ама секако дека играат улога и траумите кои што сме ги добиле од истите. Како и да е, време лечи се.
     
  12. sino.o.oka

    sino.o.oka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2020
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    2.496
    Пол:
    Женски
    Времето не лечи ама беш ништо. Само прави да се навикнеме на болката односно ситуацијата, да се прилагодиме и прифатиме онака како што е - мое мислење :D
     
    На Stark и medena22 им се допаѓа ова.
  13. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Па откако ќе ја прифатиш ситуацијата, болката почнува да исчезнува. Така да времето лечи се. ;)
     
    На MeowMeow му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Dekoo

    Dekoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2020
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    762
    Пол:
    Машки
    лечи и тоа како. Можеби зависи од човек до човек, еве мене за особи за кои што би убил пред х време, ме боли кур и нек кршат глава.
     
    На Lavender4, Kasiopaja221 и joy1 им се допаѓа ова.
  15. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Од некоја чудна причина сум опседната со бивша на дечко ми. Не ни биле во официјална врска, таа се гледала со други паралелно и тој вели дека бил повреден и нема ниту сака да има некаква комуникација со неа. Но мене нешто ме "јаде". Ми паѓа тешко тоа дека живеат во ист град и можеле да се гледаат кога сакаат и да прават што сакаат... Мислам дека повеќе јас го потсетував на неа бидејќи потпрашував (престанав пред месец-два), отколку што тој мисли на неа ... една работа ми боде очи, зошто сеуште се пријатели на фб. А јас сум со сите бивши. Со еден сум другарка веќе 10 години откако раскинавме. Знам, двоен аршин. Не му спомнувам, ниту ќе барам да ја избрише. Но ете... и го гледам профилот... новите постови... се надевам ќе ми помине опсесијата и евентуално ќе оставам...
     
  16. marlonbrando69

    marlonbrando69 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    5.443
    Пол:
    Машки
    Деца сте уште. Ќе Ви помине. Ако влезете во брак, после тоа деца, работа, обврски, ќе се смеете кога ќе Ви текне на овие ситуации. Убав ден
     
    На Anie93 и prashinka им се допаѓа ова.
  17. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ќе ти помини (y)
     
  18. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Не сме деца. По 30+ години сме. Работиме на многу добри позиции, тоа нема врска. Деца немаме во план да имаме (јас секако немам во план, тој не ни зборува на таа тема). Но, сепак мислам дека ќе ми помине евентуално иако сега е малку измачувачки.
     
    На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.770
    Пол:
    Женски
    Ако не ти дава партнерот некаков повод да се сомневаш, тогаш без врска си го мачиш умот. Додека пак ако нешто при разговор за неа ти предизвикува немир, отворено зборувајте со тоа за партнерот и најдете решение за да се надмине проблемот.
     
  20. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.645
    Пол:
    Женски
    И јас сум скроз таква, а му верувам на партнерот 100%. Знам дека не ја сака, ниту помислува на неа и не сум љубоморна на тој начин, туку сум љубоморна на минатото, што тие се запознале во живо, а ние на инстаграм, што тие живеат во ист град, а јас не, и слично. Свесна сум дека ова е до мене и без потреба ме јаде од внатре, работи што не можам да ги сменам, ама ете. Нормално е ова, тоа сакав да ти кажам.
     
    На Lavender4 и littleflower им се допаѓа ова.