1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Општи здравствени проблеми - прашања и одговори

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Lilit, 14 јануари 2011.

  1. heart4e

    heart4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    44
    Здраво феминки, сакам да прашам што значи ,, миктобиолошки брисеви ККС со Гликемија и уринокултура. Каде и како се прави...не ми е баш јасно.
     
  2. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.169
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Незнам како да ви кажам се надевам дека ќе ме разбирате.
    Вчера нешто ме доболе јазикот и одам на огледало да се видам и гледам на јазикот на еден дел како е излупен кожата и црвено ми е и ме боли неможам да јадам. Ништо не му направив незнам од која причина е но ако знае некој од што можи да е и што да му намачкам, ве молам некој совет. Благодарам однапред.
     
  3. vectra20

    vectra20 Активен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2018
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    108
    Се имаш каснато неосетно. Стави мед,врви за брзо.
     
    На Kikiccc му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Ако на оваа анализа некои вредности не се во нормалата, тогаш се прави уринокултура да се види дали станува збор за некаква бактерија.
    Убаво ти рекол лекарот, да си појдеш на гинеколог, зашто може да станува збор и за некаква инфекција на половите органи.
     
  5. Vekap

    Vekap Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Фала ти многу да лекарот ми рече да посетам гинеколог а урината ми била ок ..ја виде ли сликава? поздрав
     
  6. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Да, се изгледаше во ред на сликата, а и докторот ти потврдил. На друга тема имаш пишувано дека имаш проблеми и со менструацијата. Убаво би било да си посетиш гинеколог
     
  7. Toasumjas28

    Toasumjas28 Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво, веќе извесно време сум под терапија со Лорами, Асентра, односно послем пораѓајот доживеав стрес и сега некако како да се навлеков на тие апчиња. Се случува и одеднаш да добијам неконтролирана желба за благо, послем ми е лошо, некогаш добивам напади на гушење и стегање во градите, такихардија...се навлеков и на апчињата...сепак некогаш незнам како да си олеснам некој проблем. Се во мене се собирам. Некој совет како да се справам и што да превземам? Единствена светла точка и радост е мојата малечка ќерќа. Поздрав и се надевам на ваши совети и коментари. ❤️
     
  8. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.680
    Пол:
    Женски
    Последниве неколку дена, имам многу гадна болка.
    Значи ме боли цел појас во исто време.Меѓу колковите и пупакот тој дел цел и на истото место од позади.Многу тапа болка е, се чувствувам како да ме мава некој.
    1E856F12-978A-48BD-9CB6-3607950F7E45.jpeg
    Овде ме боли.Нити сум во овулација нито треба да добијам.
    Му се случило ли некому ова?
     
  9. Orchidea

    Orchidea Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2017
    Пораки:
    955
    Допаѓања:
    2.156
    Пол:
    Женски
    Провери ги бубрезите.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lonely1604

    Lonely1604 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2017
    Пораки:
    350
    Допаѓања:
    300
    Пол:
    Женски
    Feminki tatko mi ja skrsi butnata koska na levata noga pred tri meseci.. sega neznam dali radi vreme, mnogy go boli,nemoze da spie... soveti??
     
  11. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Бубрезите ти се, додека да одиш да ги снимаш да немаш болки напиј се спасмех, истата болка ја имав и јас тие ми ги препишаа и ми минеше, сега ги пијам само по потреба. Мене ми беа чисти бубрезите немав ништо само од ладното многу ме болеа.

    Вентор за болки нека пие.
     
    На Lonely1604 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lonely1604

    Lonely1604 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2017
    Пораки:
    350
    Допаѓања:
    300
    Пол:
    Женски
    On pie rapten duo I nr oseka nekakvo olesnuvanje. Ventor e pojak ili?
     
  13. bijonse

    bijonse Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    1.265
    Пол:
    Женски
    [​IMG]


    би рекле поделба на абдомен онака за да не насочи што би можело да биде, твојот проблем како појас од лево до десно од папок до препони се повторува една опција на три места ,,посетите гинеколога,, !
    но можно е проблем со пршлени од рбетот на „опашката“ што ти дава реакција на болка и напред, пробај стисни силно со прст пршлен по пршлен дали добиваш бодеж со силна болка?
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Summer16

    Summer16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2018
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    1.358
    Пол:
    Женски
    Мм има висок крвен притисок и срцето многу брзо му чука. Исто и малку му е замастен црниот дроб. Пие едни апчиња но сакав да прашам дали некој знае некој домашен ефикасен лек. Фала ви :)
     
  15. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Da
     
  16. bijonse

    bijonse Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    1.265
    Пол:
    Женски
    ...мора лекови.... домашен лек кога ќе се стабилизра притисокот па полека намалуваш доза на лек, а применуваш дополнително нешто природно, домашно демек ! ама без да знаете од што е високиот притисок и брзосрцебиење како пиете само лекови? онака имаш притисок земи апче против него?

    ... дали има проблем со циркулација? дали пиел антитромбоични лекарства постоперативно? болката покажува дека нешто не е во ред, не смееш да ја „прикриеш“ со аналгетик или антиревматик ако не сте сигурни за потеклото на болката!
     
    Последна измена од модератор: 12 јануари 2019
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.680
    Пол:
    Женски
    Пробав.Не

    Даселта при алергиска реакција се пие ли?
    Исфрлена сум а немам Лоратадин.
     
    Последна измена од модератор: 12 јануари 2019
  18. Vekap

    Vekap Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Да.А сакав да те прашам зошто на урината ги нема проверено и другите вредности како што се леукоцити во урина или протеини.. овие што ја пуштив сликата ова е проверено
     
  19. Toasumjas28

    Toasumjas28 Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво, веќе извесно време сум под терапија со Лорами, Асентра, односно послем пораѓајот доживеав стрес и сега некако како да се навлеков на тие апчиња. Се случува и одеднаш да добијам неконтролирана желба за благо, послем ми е лошо, некогаш добивам напади на гушење и стегање во градите, такихардија...се навлеков и на апчињата...сепак некогаш незнам како да си олеснам некој проблем. Се во мене се собирам. Некој совет како да се справам и што да превземам? Единствена светла точка и радост е мојата малечка ќерќа. Поздрав и се надевам на ваши совети и коментари. ❤️
     
  20. Lonely1604

    Lonely1604 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2017
    Пораки:
    350
    Допаѓања:
    300
    Пол:
    Женски
    Da ..kleksan primase 28 dena.. do.pred da zavrne sneg ok mu bese..sega ovaa nedela nogu go boli