Општи прашања за коса

Дискусија во 'Коса' започната од butterfly33, 30 август 2012.

 1. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Ете јас да прашам: Си купив пантенол за коса, раствор 100мл од аптека. Дали нанесувате директно на косата или го додавате во шампонот? Би била благодарна ако некој ме просветли :wasntme:

  Ако има ваква тема, клуч
   
  На Принцезичка1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Srce01

  Srce01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  Сакам да прашам што да користам за косава за да ми мириса убавоо ???
   
  На DevilishGirl08 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.245
  Допаѓања:
  29.225
  Пол:
  Женски
  Стави парфем, и така ќе ти мириса убаво, јас кога сакам да ми мириса убаво ставам или парфем или дезодоранс. ;) :)
  А и шампоните што ги користиме убаво мирисаат. :)
   
  На Srce01 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  5.181
  Измиј ја со шампон.
  Без заебанција, ако не ти е измиена и мрсна косата ставај што сакаш од пудри, парфеми и остали врагови пак ќе мириса лошо затоа што не е чиста. Можеби краткотрајно ќе мириса убаво сат-два ама потоа пак ќе смрди.
  (хемијата од парфем или дезадоранс го уништува влакното)
   
  На crazylady, Pelikuna, butterfly33 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Јас го ставав во шампонот . По рецептот со шампон од коприва, ад капки, пантенол.... :)


  Дезодоранс на коса не би ти препорачала :!: Не би препорачала ниту на мрсна коса . Ако си за излегување, откако ќе ја измиеш косата и ќе ти се подисуши прсни на чешелот ( не директно на коса :!: ) и исчешлај си ја косата. Се чувствува мирисот. :)
   
  На butterfly33 и Srce01 им се допаѓа ова.
 6. Srce01

  Srce01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  Фала ви многу... :) :) :*
  Но дали има нешто специјално наменето за тоа ??
   
 7. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  А отприлика по колку да ставам во шампонот ? :)
   
 8. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Пеперутке , 50 мл пантенол јас ставив . :)
   
  На butterfly33 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Што да им ставам на шишките да не ми се разделуват?
  Рамни ми се, ама не ми се многу густи, со оглед дека ми е ретка косата. Кога ги исчешлам ми се супер, после некое време ми се делат прамени и грдо стое. Некое чаре? Само не лак за коса, оти не можам да го поднесам.
   
 10. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.976
  Пробај со восок за коса или нанеси на шишките повеќе маска за коса што ќе ги направи помеки,побујни и неразделни. Можеш да пробаш и со силоконски капки,но не знам каков ќе биде ефектот со нив. ;)
   
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 11. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  купи си спреј што не се одмива од глисс и на секое излагање прскај си јас така праам па ми мириса косата после :)
   
  На Srce01 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  имаш остра коса затоа не ти седи мирна :lol: земи си восок ако не спреј
   
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.879
  Си пробала ли со опција - згуснување?
  Сериозно, кога и мене ми беа ретки, ми се делеа, па си шетам со шишкест патец ко некапен научник. :|
  Им ја зголемив масата и проблемот исчезна. :D
  Не претерувајте, ќе ви се суши скалпот. На шампон од 250 мл, 5 мл пантенол е повеќе од доволно.
   
  На butterfly33, ViktorijaMari и starbucks им се допаѓа ова.
 14. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Ретка ми е косата и некако мислам дека нема да стое убаво така. Ама, ај наредно шишање ќе пробам.
  А, каков восок би ми препорачале? Кој е најдобар? Досега немам користено никаков, дури и не знам како се користи. :$

  А пантенолот колку пари е?
   
 15. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Ма и мене така ми се правеше, со што не пробав, ги пораснав и крај. Ама кога ептен ми беше потребно им ставав силиконски капки и не ми се разделуваа :)
   
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 16. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Од силиконските капки само ми се мрсат. А, нејќам да ги пораснам, зашто не ми стое убаво така. Мразам да се гледам без шишки.
   
 17. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.637
  Јас го користев Нивеа восокот за коса и баш ми се погоди. Исто е добар и тафт (плаво пакување,со портокалово капаче) и многу убаво мириса. Поскапа ама и подобра варијанта(од типот не ја оштетува толку косата) е восокот на Eugen Perma.
   
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 18. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Во врска со прашањето на Старбакс. За што се користи восокот за коса ? За да ги „ замазниш “ бебешките влакненца и косата да ти биде нешто како ова? [​IMG]

  Или јас имам грешни информации ? И уште нешто. Треба да се измие косата по секое нанесување на восокот ? :?:
   
 19. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.862
  Допаѓања:
  19.889
  Пол:
  Женски
  Дечки значи нешто стварно ефикасно за мрсна коса, сега ако се измијам одма ќе ми се измрси, а стварно не можам секој ден да ја мијам :worried:
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  ^си пробала да смениш шампон? и некоја маска од гарниер да користиш?