1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Општи прашања за коса

Дискусија во 'Коса' започната од butterfly33, 30 август 2012.

  1. victoriabo

    victoriabo Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2021
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Денес прв пат решив да земам пена за локни (Taft) јас сум земала црна (што воопшто не пишува дека е за локни) од после сконтав дека ваљда требаше розева,но ајде видов видеа дека може и со црна па пробав ама ми ја здви косата.. дали вие сте правеле локни со таа пена и дали испаднало добро?
     
  2. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    15.417
    Допаѓања:
    47.442
    Пол:
    Женски
    Добар сув шампон за кафена ( шатирана) коса од ДМ. И исто од Дм некои капки било шо за потхранување коса, само да не ја мрси. Иам мрсен корен, суви врвови. Ставам пред миење кокосово, после шампон кондиционер, ама на секој ден пегла :)
     
  3. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.296
    Допаѓања:
    10.165
    Пол:
    Женски
    Со таа не сум, ама со розевата Тафт сум пробала, кај мене воопшто ниедна пена не ми е убава за косата и локните. Со години веќе не користам пена. Косата здрвена, локни неоформени, се лепи и пола коса од нив ми пага.
     
  4. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    11.173
    Пол:
    Женски
    Ако сакаш убави локни, зеди молив и пегла. Вадиш прамен, го моташ околу моливот и поминуваш со пегла.

    Фигаро и пена се тотално некорисни во споредба со ова горе.