Општи прашања за коса

Дискусија во 'Коса' започната од butterfly33, 30 август 2012.

 1. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  186
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам :*
  Ако некоја знае друго место без нарачки, нека пише :)
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 2. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.584
  Пол:
  Женски
  Вака, пред неполн месец се фарбав црвена, меѓутоа ете веќе се каам.
  Некој начин како да се ослободам од бојата освен да се префарбам? Маски?
   
 3. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.532
  Допаѓања:
  18.738
  Пол:
  Женски
  Имам видено и во Џамбо :wasntme:
   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 4. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Имате ли слика, да знам какви да барам :$
   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  186
  Пол:
  Женски
  349a2255504f43a5f54cd57205f2a96a.jpg
  Повели :)

  @Luminary а знам дека постојат од покрута и помека пластика направени. Има некаква врска тоа околу трагите на коса?
   
  На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ел1919

  ел1919 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  248
  Во александар козметик ги има 3се во пакување околу 150ден,
  Имав и од џамбо ама покрута пластика се и одма ми се скинаа,другиве ги имам една година гајле немаат.
   
  Последна измена: 17 септември 2019
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.532
  Допаѓања:
  18.738
  Пол:
  Женски
  Моите се од покрута, и само такви сум пробала, за другите искрено не знам. Веројатно нема разлика, не сум сигурна :)
   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  1.995
  Пол:
  Женски
  Update: Само што се нашлакав со вит. Ц и head and shoulders, маж кога ме виде со 10ленти мислеше ќе се предозирам :D:D:D немаш те срече љубави 8)
  Ќе ве известам ако има промени
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 9. dijana8

  dijana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  257
  Здраво девојки...Имам природно смеѓа коса па пред извесно време се фарбав и сега некои прамени ми осветлеа од сонцето и буквално ми се направија како суканици...Некоја со слично искуство... некоја маска или нешто слично за расчешлување ?
   
 10. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.151
  Допаѓања:
  5.970
  Пол:
  Женски
  На Gliss спрејчињата-регенератор се добри. Ги има во Рамстор, ДМ.
   
 11. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.011
  Пол:
  Женски
  Preporaka, sto da stavam na kosata posle peglanje. Mi izgleda suvo i razletano na vrvovite posle pola saat..
   
 12. Girl-Rabbit

  Girl-Rabbit Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2015
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  916
  Пол:
  Женски
  Арганово масло
   
 13. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.011
  Пол:
  Женски
  Ne mrsi? Dane izgledam na vrvovite ko nemiena :)
   
 14. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  1.317
  Пол:
  Женски
  Извинете вака што се мешам , јас еднаш купив од дм и многу ми беше убава косата мека и убав мирис има , сега може кај секој е различно ама пробај јас лично имам позитивно искуство со маслото од арган :)
   
  На Leo-nora и Girl-Rabbit им се допаѓа ова.
 15. Girl-Rabbit

  Girl-Rabbit Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2015
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  916
  Пол:
  Женски
  Ќе ставаш многу малку на врвовите капка две ќе размачкаш на рацете ,а доколку имаш потреба може да ставаш и погоре на косата само до делот кај ушите .Ако можеш земи си арган од кај фризерот што одиш тие се многу поконцентрирани масла и поскапи секако ама траат многу долго и неможе да се најдат во малопродажба
   
  На Leo-nora и Svetoslava им се допаѓа ова.
 16. Svetoslava

  Svetoslava Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2016
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  114
  Од силиконските капки косата неможе да ти биде мрсна , тие служат за да и дадат сјај на косата , доколку е наелектризирана да биде мазна и слично , да ги заштитат врвовите од пукање ..... се става една до две капки прво се размачкува на рацете и потоа ја поминуваш косата од ушите па до врвовите само треба да видеш кој силиконски капки одговараат на твојот тип на коса , со силиконските капки косата е многу поубава т.е по убаво изгледа , според мене за долга коса , а за кратка не
   
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.943
  Пол:
  Женски
  Да ми предложите добар спреј за заштита на косата од ТОПЛИНА?
  Да не е повеќе од 600-700 ден. ако може.
  Другарка користеше еден на Глис, имам ставано од нејзиниот и убаво си ја вршеше работата само не ми текнува како се викаше.
   
 18. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.616
  Допаѓања:
  5.323
  20191104_071125.png 20191104_071100.png Здравоо

  Дали знаете под кое име да барам фарби или нијансите на косата како се именувани?

  Сликите се од инста блогерки на кои не сакав да им ги прикажам лицата. Не знам како оди приватноста( а нив им се јавни сликите)

  20191104_071028.png оваа ниту портокалова ниту драч црвена ретко такви слики наоѓам. (Коса5) 20191104_070540.png 20191104_070104.png
   
 19. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  409
  Пол:
  Женски
  Имам две прашања :D
  1. Да ми предложите некоја црна МАТ фарба. Се фарбам црна веќе со години, во последно време со гарниер бидејќи највеќе ми стои бојата, но многу ми свети, дури како перика ми изгледа косата па би сакала да сменам некоја помат боја.
  2. Дали знаете некој начин како да ја виткам/ прекршувам косата. Со години ја пеглам, имам права коса, ама бајаги волумен, надигната ми е и не ми се свиѓа. Порано ја гужвав со пена, но сега најверојатно од фарбањето не ми излага убаво. Па дали има некоја друга тактика за прекршување на косата, а да не е фигаро или четка бидејќи сум со две леви и не можам да си ја направам..
  Убав ден :inlove:
   
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.886
  Допаѓања:
  97.324
  Пол:
  Женски
  1. FADIAM плаво паковање ама од дистрибутер да земеш, 200 ден е една фарба.