1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Орифлејм

Дискусија во 'Лице' започната од Gordana10, 21 јуни 2010.

  1. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Незнам дали има ваква тема,проверив,па колку што видов немаше,доколку веќе има слободно нека биде избришана.Ме интересира дали некој користел производи од Орифлејм,конкретно за шминката,дали сте задоволни од нивните производи,дали веќе сте биле нивни член,со самото тоа дали производите што сте сакале да ги нарачате ги земавте по поефтина цена,кое е вашето мислење за Орифлејм?
     
    На wonderful1 и anniss им се допаѓа ова.
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Во ред тоа го видов,меѓутоа мене ми треба конкретно за шминка,не за тело :)
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Во глобала ок се, ама повеќе за млеката за тела. За шминката... добри им се сенките во стикови. Прашкастите... ноу веј.
     
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Од орифлејм користам сега исклучиво само сјајчиња за уста. Друго немам, некако ми се понеквалитетни. Најдобро ми е од парфимерија да си купам, види, плати. Сигруно си е сигурно.
     
  6. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Не сум била никогаш член затоа што сите се и не сакав . Иначе ми носеа парфеми и повеќето ги имам и супер ми се . Исто така и сјајчињата, спрејовите за тело , дезодорансите . Не ми е добра шминката ама се друго ок им е :)
     
  7. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Јас сум редовен купувач на производите од орифлејм и сум задоволна у глобала од се.
    Значи и од квалитетот и од цените(понекогаш знаат да претераат али па и многу често има и намалување на цените)
    Секогаш има нешто ново,тоа многу ми се допаѓа!! :rofl:
     
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.535
    Пол:
    Женски
    Од Oriflame користам камена пудра и задоволна сум. Од останатите производи што ги имам користено не сум задоволна. Затоа нарачувам само камена пудра.
     
  9. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    најзадоволна сум од парфемите и тоа само од некои не од сите,на пример глечер црвениот ми е најсупер,а за сенките незнам баш не сум задоволна ама во принцип само мрсни сенки користам во стик и тоа ретко,тие ми се допаѓаат...
     
  10. zanes35

    zanes35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    1
    Dobri proizvodi ima.
     
  11. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    На Орифлејм најчесто користам гелови за туширање и кремови за раце моментално користам и маска за коса со кокос , за друго преферирам од парфимерија пари на рака, мара за рака ;)
     
  12. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Кога веке темава конкретно е отворена за орифлејм сака да прашам дали пудрите од орифлејм се убави и која е најубава????????
     
  13. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.522
    Има ли онлајн каталог орифлејм?!Ако има едно линкче ќе може?
     
  14. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    http://mk.oriflame.com/index.jhtml
     
  15. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    јас ич не сум задоволна од oriflame незнам зосто нисто не ми се допага поздрав
     
  16. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Од тие кремите за акни, геловите за миење лице воопшто не сум задоволн,а а имам користено и сенки и римели па што знам не се бог ти знае што, има каде каде поубави.
     
  17. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека многу добра козметика имаат орифлејм. Мајками веќе е 9 години таму, и е една од поважните личности на фирмата. Претставник е во нашиот град, па мене цела козметика ми е од таму. И многу ми е убава. Сјајовите, маскари, парфеми и се. Што е проверено проверено е.
     
  18. butterfly992

    butterfly992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    22
    Имам користено многу производи на Орифлејм, ама скоро од ништо не сум посебно задоволна. Пред некое време бев зачленета и постојано ја терав мајка ми да порачува нешто, за да направам 150 поени. И затоа имам многу производи од Орифлејм дома. Единствени работи што ми се допаѓаат се сјаевите, ама тие големките, а малите не чинат за ништо. Камената пудра од Џордани голд исто ми се допадна, иако не користам пудри и исто така една тегет сенка во прав.
     
    На mislilo му/ѝ се допаѓа ова.
  19. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Го има ли некој користено тоа розевото? Денес го порачав,ми кажаа било убаво за се` :^)

    [​IMG]
     
  20. butterfly992

    butterfly992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    22
    Ееее да, и тоа го заборавив. Па не е лошо, служи за омекнување на места каде што кожата ти е рапава. Јас повеќе го користев за усните, отколку за рапави места. Меѓутоа единствена маана е тоа што треба да го нанесуваш со прст, а не е хигиенски.