1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Орифлејм

Дискусија во 'Лице' започната од Gordana10, 21 јуни 2010.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Незнам дали има ваква тема,проверив,па колку што видов немаше,доколку веќе има слободно нека биде избришана.Ме интересира дали некој користел производи од Орифлејм,конкретно за шминката,дали сте задоволни од нивните производи,дали веќе сте биле нивни член,со самото тоа дали производите што сте сакале да ги нарачате ги земавте по поефтина цена,кое е вашето мислење за Орифлејм?
   
  На wonderful1 и anniss им се допаѓа ова.
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Во ред тоа го видов,меѓутоа мене ми треба конкретно за шминка,не за тело :)
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Во глобала ок се, ама повеќе за млеката за тела. За шминката... добри им се сенките во стикови. Прашкастите... ноу веј.
   
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.853
  Пол:
  Женски
  Од орифлејм користам сега исклучиво само сјајчиња за уста. Друго немам, некако ми се понеквалитетни. Најдобро ми е од парфимерија да си купам, види, плати. Сигруно си е сигурно.
   
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Не сум била никогаш член затоа што сите се и не сакав . Иначе ми носеа парфеми и повеќето ги имам и супер ми се . Исто така и сјајчињата, спрејовите за тело , дезодорансите . Не ми е добра шминката ама се друго ок им е :)
   
 7. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  113
  Јас сум редовен купувач на производите од орифлејм и сум задоволна у глобала од се.
  Значи и од квалитетот и од цените(понекогаш знаат да претераат али па и многу често има и намалување на цените)
  Секогаш има нешто ново,тоа многу ми се допаѓа!! :rofl:
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.349
  Допаѓања:
  33.842
  Пол:
  Женски
  Од Oriflame користам камена пудра и задоволна сум. Од останатите производи што ги имам користено не сум задоволна. Затоа нарачувам само камена пудра.
   
 9. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  345
  најзадоволна сум од парфемите и тоа само од некои не од сите,на пример глечер црвениот ми е најсупер,а за сенките незнам баш не сум задоволна ама во принцип само мрсни сенки користам во стик и тоа ретко,тие ми се допаѓаат...
   
 10. zanes35

  zanes35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  1
  Dobri proizvodi ima.
   
 11. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  На Орифлејм најчесто користам гелови за туширање и кремови за раце моментално користам и маска за коса со кокос , за друго преферирам од парфимерија пари на рака, мара за рака ;)
   
 12. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Кога веке темава конкретно е отворена за орифлејм сака да прашам дали пудрите од орифлејм се убави и која е најубава????????
   
 13. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.869
  Допаѓања:
  152.615
  Има ли онлајн каталог орифлејм?!Ако има едно линкче ќе може?
   
 14. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  http://mk.oriflame.com/index.jhtml
   
 15. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  јас ич не сум задоволна од oriflame незнам зосто нисто не ми се допага поздрав
   
 16. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Од тие кремите за акни, геловите за миење лице воопшто не сум задоволн,а а имам користено и сенки и римели па што знам не се бог ти знае што, има каде каде поубави.
   
 17. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека многу добра козметика имаат орифлејм. Мајками веќе е 9 години таму, и е една од поважните личности на фирмата. Претставник е во нашиот град, па мене цела козметика ми е од таму. И многу ми е убава. Сјајовите, маскари, парфеми и се. Што е проверено проверено е.
   
 18. butterfly992

  butterfly992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  22
  Имам користено многу производи на Орифлејм, ама скоро од ништо не сум посебно задоволна. Пред некое време бев зачленета и постојано ја терав мајка ми да порачува нешто, за да направам 150 поени. И затоа имам многу производи од Орифлејм дома. Единствени работи што ми се допаѓаат се сјаевите, ама тие големките, а малите не чинат за ништо. Камената пудра од Џордани голд исто ми се допадна, иако не користам пудри и исто така една тегет сенка во прав.
   
  На mislilo му/ѝ се допаѓа ова.
 19. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.198
  Допаѓања:
  7.099
  Пол:
  Женски
  Го има ли некој користено тоа розевото? Денес го порачав,ми кажаа било убаво за се` :^)

  [​IMG]
   
 20. butterfly992

  butterfly992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  22
  Ееее да, и тоа го заборавив. Па не е лошо, служи за омекнување на места каде што кожата ти е рапава. Јас повеќе го користев за усните, отколку за рапави места. Меѓутоа единствена маана е тоа што треба да го нанесуваш со прст, а не е хигиенски.