1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Осветлување корени на плава коса

Дискусија во 'Коса' започната од visokipotpetici, 9 април 2012.

 1. visokipotpetici

  visokipotpetici Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво девојки ....
  Ме интересира ваше мислење дали е штетно корените на плава коса да се осветлат со бланш и кога тоа би го направила колку % хидорген да употребам.
  Досега сум се фарбала само со боја бланш немам користено и сега корените и косата имаат поинква нијанса од тоа што ми растела и сакам да ги изедначам да ми биди цела коса во ита нијанса...

  Ви благодарам однапред
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.285
  Допаѓања:
  99.645
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е штетно немој во домашни услови ништо вакво да правиш со бланшот , и јас сакав истово да го направам па од плава портокалова ми стана :worried: Подобро оди на фризер
   
  На visokipotpetici му/ѝ се допаѓа ова.