1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Отежнато мокрење надвор од дома

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од joveko, 18 јануари 2016.

 1. joveko

  joveko Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Имам проблеми со мокрењето ако има некој во близина,да ме чека нема шанси да одам по мала нужда во вц,неможам да се сконцентрирам и џабе седам колку и да ми се оди ако има некој во близина не можам да се измокрам...незнам дали има чаре за ова. Ако имал некој ваков проблем кој го има решено нека пиши. :)
   
 2. akvarium

  akvarium Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  124
  Istovo mi se slucuvase i mene nekoe vreme i sega mi se slucuva, problemot e psiholoski, probaj da mislis na nesto drugo koga si vo wc, ne gi nasocuvaj mislite celosno na onoj sto te ceka nadvor od toaletot, i taka e polesno barem za mene. opusti se.
   
  На RumShtangla му/ѝ се допаѓа ова.