1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Отечени очни капаци

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од strawberry06, 4 октомври 2012.

 1. strawberry06

  strawberry06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  Секое утро се будам,со поотечени очни капаци :( Ве молам ако знаете нешто или го имате истиот проблем кажете.
   
 2. awl

  awl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.127
  Пол:
  Женски
  Го имам истиот проблем, викаат да спиеш на повисока перница и да не пиеш многу вода пред спиење. Демек успева, ко да се намалени отоците, ама не се целосно исчезнати.... обиди се, а ако знае некој други тајни нека пише :)
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.584
  Допаѓања:
  80.668
  Пол:
  Женски
  Ставајте ладни облоги од чај од камилица.
  Инстантно ги намалува отоците. Имав и јас пред една недела, си направив чајче, го изладив и со памучна вата ставав да стои малку на капаците. Изгледот на окото се врати во нормала за неполни триесет минути. Стануваше збор за минимален, неприметлив оток, ама ова дефинитивно помага. :)
   
  На FreeToGo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. strawberry06

  strawberry06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  Фала,ќе пробам :D
   
 5. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Ако не секој ден, два пати во неделата се будам со отечени очни капаци, бев и на испитувања и не најдоа ништо осебно, не кажаа причина за тие отоци.
  Како што кажа и Мишела, отокот поминува со чај од камилица, мраз или кругови краставички.
  Навистина помага.
   
 6. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.831
  Кај често отечени очни капаци пожелно е да се направи детална крвна слика,преглед на бубрези и преглед на очно дно и очен притисок.
   
 7. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.551
  Допаѓања:
  21.645
  Пол:
  Женски
  Седиш многу на компјутер?