Откриј кој цвет си!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од lunicka, 13 јуни 2012.

 1. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.047
  Допаѓања:
  82.472
  Пол:
  Женски
  Откриј кој цвет си,и уште многу други ситници! :)

  http://www.watflower.com/en/?n=cs&v%5B%5D=

  јас сум :
  a Water Lilly
  Personality:
  Pure, Majestic, Virgin
  Latin name:
  Nymphaeacea
  :D
   

  Прикачени фајлови:

  • im021.jpg
   im021.jpg
   Големина на фајлот:
   13,8 KB
   Прегледи:
   442
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 2. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.388
  колку интересно
  ми испадна
  Sun flower
  ;)
   
 3. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  773
  Пол:
  Женски
  Tulip
  Personality:
  Perfect Lover, There's sunshine in your smile
  Latin name:
  Tulipa
   
 4. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  a Sunflower
  Personality:
  Bright, Optimistic, Opportunistic

  [​IMG]
   
 5. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  [​IMG]
  Stapelia Mutabilis

  Personality:

  Strange & Exotic
   
 6. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  a Daffodil
  Personality:
  Occupied with oneself
  Latin name:
  Narcissus
   

  Прикачени фајлови:

  • im004.jpg
   im004.jpg
   Големина на фајлот:
   6,5 KB
   Прегледи:
   407
 7. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.946
  Пол:
  Женски
  a Passion Flower
  Personality:
  Full of passion
  Latin name:
  Passiflora Edula

  колку убаво :)
   

  Прикачени фајлови:

  • im017.jpg
   im017.jpg
   Големина на фајлот:
   15,7 KB
   Прегледи:
   400
 8. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.735
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  a Poppy
  Personality:
  Dreamy,Imaginative :up:
  Latin name:
  Papaveracea
   
 9. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  a Venus Flytrap
  Personality:
  Lethal
  Latin name:
  Dionaea Muscipula :D
   
 10. Cataleya

  Cataleya Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  620
  Orchid
  Personality:
  Beautiful, Refined, Lovable :inlove:

  и корисничкото име ми е вид орхидеја :D
   

  Прикачени фајлови:

  • im020.jpg
   im020.jpg
   Големина на фајлот:
   6 KB
   Прегледи:
   366
 11. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  јас сум дејзи :D
   
 12. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  773
  Hortensia :)
  Personality: Frigid, Heartless
  Latin name: Hydrangea
   
 13. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  a Poppy
  [​IMG]
  Ко мала многу ги сакав овие цвекиња имам и слики со нив.
  Personality:
  Dreamy, Imaginative

  :hai:
   
 14. potterholic

  potterholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  419
  A rose
  Personality: Delicate, Beautiful
  Latin name: Rosa

  ...
  [​IMG]
   
 15. MarcheloGirl

  MarcheloGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  13
  Larkspur
  Personality:
  Indecisive, Impulsive
  Latin name:
  Consolida
   
 16. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.584
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  Ladie's Purse ахаха
   
 17. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • im019.jpg
   im019.jpg
   Големина на фајлот:
   13 KB
   Прегледи:
   44
 18. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  a Tulip
  Personality:
  Perfect Lover, There's sunshine in your smile
  Latin name:
  Tulipa

  Фино, фино. :)
   
 19. Winterborn77

  Winterborn77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  an Orchid
  Personality:
  Beautiful, Refined, Lovable
   
 20. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  a Crocus
  Personality:
  Cheerful