Очекувања

Дискусија во 'Психологија' започната од Unfaithful18, 4 август 2010.

 1. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.381
  Допаѓања:
  54.790
  Нормално е да имаме различни очекувања во животот - од децата, партнерот, роднините, пријателите... и секако од самите себе!!! Но тие очекувања треба да бидат реални, не премногу големи и нереализирачки... Колку поголеми се нашите очекувања толку му е потешко на тој што треба да ги исполни...
  Моите очекувања во животот секогаш биле реални. Не сум се занесувала да барам нешто за што знам дека не е можно да се оствари. Таква сум по природа - позитивна и реална со остварливи очекувања - кои што кога ќе се остварат сум бескрајно среќна...
   
 2. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.612
  Допаѓања:
  19.189
  Пол:
  Женски
  Порано имав високи очекувања од одредени личности/ситуации/настани и најчесто завршував разочарана.
  Сфатив дека ако немаме очекувања нема ни да сме повредени/разочарани.Така што стриктно се држам до тоа одреден период колку што можам повеќе.
  И многу е подобро, trust me.