1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ПМС (Предменструален синдром)

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од srnicka24, 22 февруари 2010.

 1. ElenaBUTTERFLY

  ElenaBUTTERFLY Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2021
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Женски,имам прашање...
  Минатиот месец мај добив менструација на 15 ти месецот.
  Во јуни вадев два заби ...па овој месец јуни не добив,а и менструалните симптоми ми започнаа порано,еве и сега има. Симптоми ама немам добиено.
  Дали можеби вадењето на забите влијаело? А и да напоменам секогаш сум имала редовна менструација.Но,исто така да напоменам дека и претходно ми се има ова случено.Да имам симптоми во месецот кој треба да добијам,а да добијам во друг.
   
 2. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.980
  Допаѓања:
  3.589
  Пол:
  Женски
  Овој месец поминав полесно психички да не се подречам оти уште сум во ПМС да не ме трефне пак како вообичаено, ама мислам дека што пијам омега.
  И претходно лани пиев и тогаш се приметив ама мислев така се погодило, незнам зошто ама омега само ми текне еднаш годишно по еден месец ги пијам и после ги прекинам. Овој пат ќе се задржам на нив подолго оти јас во ПМС ај што имам болки, со лошење, и психички се чувствувам лошо тоа ми е поголема мака :|
  Вие што сте анксиозни и депресивни во ПМС пробајте омега, и магнезиум со Б6.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 3. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3.745
  Допаѓања:
  11.035
  Пол:
  Женски
  Дали чувствувате огромно болки во телото пред да добиете?

  Ниакко да ми пробие, се дујам ко балон и напната сум постојано, со главоболки...
   
 4. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.980
  Допаѓања:
  3.589
  Пол:
  Женски
  Да, нормално е, овој месец не сум таква се надевам нема да добијам :inlove:
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Simgeee

  Simgeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2017
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  Isto sum i jas glavabolki srecebienje nervoza se otruv od apcinja nikako da mi pomine
   
 6. Simgeee

  Simgeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2017
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  Koj ima glavabolki vo vreme na mesturacii ? Nisto ne mi pomaga
   
 7. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.980
  Допаѓања:
  3.589
  Пол:
  Женски
  Дали ги имате пробано овие? Пред некој ден ги приметив кај нас на фб на некоја страна ми се мернаа.
  FB_IMG_1627286628290.jpg