1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Папарацо форум

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Snow-Queen, 11 ноември 2011.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Поставувајте слики, кои сметате дека се специфични за некој член или го опишуваат, не е важно дали таа инспирација е според некое ваше мислење за членот или некој си негов пост,хоби...се е со цел да се насмееме.

  Serafima вредно си ги спремам своите прекрасни благца,ама и на нет не следи
  [​IMG]
   
  На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.639
  Допаѓања:
  18.500
  Роси гордо чекори задоволна од својот изглед
  Mims задоволна од своите штикли
   

  Прикачени фајлови:

 3. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Трендафилка слави роденден :D

  [​IMG]
   
 4. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.639
  Допаѓања:
  18.500
  мис индипендет
   

  Прикачени фајлови:

 5. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.834
  Пол:
  Женски
  Сесилија
  [​IMG]
  Дивајнбатерфлај
  [​IMG]
  ЛивингГлам
  [​IMG]
  Љубам
  [​IMG]
   
 6. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.627
  Каша со дечко и :)

  [​IMG]

  Љубам и нејзиниот љубен :)

  [​IMG]

  а еве ја и Дузи :)

  [​IMG]
   
 7. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.639
  Допаѓања:
  18.500
  TEдибеар со љубовта.
  Теодора
   

  Прикачени фајлови:

 8. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.639
  Допаѓања:
  18.500
  Трндафилка
   

  Прикачени фајлови:

 9. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.683
  Пол:
  Женски
  Artemission се е поднапијнала малце во ноќен клуб пред 2 дена... :D
  [​IMG]

  Успеав да ја фатам tinkerbelll како се кара на дечко си да си земе валканите чорапи од паркетот : :D
  [​IMG]
   
  На EminemsGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Еве ја Phyramide после новогодишната ноќ ;)
  [​IMG]
   
 11. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  [​IMG]

  WomanInRed се смее на хаосот во Модни Критики во Скриеното Катче. :D
   
 12. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  А еве сум јас кога ве гледам и не ја сваќам играва. :rofl: :lol:

  [​IMG]
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Нашите невести :lol: RainBow Karak eli25 joelle meU Abeja :lol:
  [​IMG]
   
 14. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Снежнава кралица е во бело а другиве незнам кој се, преголем е изборот... :)

  [​IMG]
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  RainBow на својата моминска вечер :lol:
  [​IMG]
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  rossonerka во шопинг
  [​IMG]
   
 17. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.084
  Пол:
  Женски
  Divinebuterfly со дечко и! :lol:
  [​IMG]
   
 18. bonbona92

  bonbona92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  128
  Љубам во библиотека :)
  [​IMG]
   
 19. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.881
  Допаѓања:
  30.995
  Пол:
  Женски
  Јипи во земјата на диносаурусите :lol:
  [​IMG]
   
 20. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Snow-Queen и нејзиниот љубен. :) :inlove:
  [​IMG]

  Плавуша.17 радосна и горда на нејзините нови `лепотици`
  [​IMG]
  [​IMG]

  цвеќе123 кога се мисли да ја облече таа комбинација, или кога сонува за Македонија. :inlove:
  [​IMG]

  И оваа слика ги опишува сите обожаватели на сладолед. :) ;)
  [​IMG]