Папирчич

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Dashing:), 21 мај 2017.

 1. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  720
  Пол:
  Женски
  Целта на играта е:
  Една позната личност да ја опишеш (од каде е,професија, личен опис, ако кажал/а нешто за памтење или песна) во случај да незнае членот под тебе ти го кажува тогаш одговорот и продолжува понатака со играта, членот опишува нова личност.А во случај да ја знае личноста тогаш одговорот се лајкнува.

  Еве јас прва: Висок крупен, тв водител, цепаница,македонец, многу среќен човек се дружи со среќни луѓе има син.
   
  Последна измена: 21 мај 2017
  На kristi00, Rose04 и Victorian им се допаѓа ова.
 2. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.920
  Допаѓања:
  65.007
  Валентин Николоски

  Ниска, со виткана коса, пејачка, плава коса, рок стил. Наша пејачка.
   
 3. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  720
  Пол:
  Женски
  Драган Вучич-Среќни луѓе
   
 4. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.920
  Допаѓања:
  65.007
  Не, мислев на Дани пејачката.
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.835
  Допаѓања:
  55.029
  Пол:
  Женски
  Пејач на забавна музика, црна коса, носи очила, има потекло од град во западна Мкд.
   
 6. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  720
  Пол:
  Женски
  Да, но ти го утна моето.И треба да го кажеш грешниот одговор,односно на кој си мислел а во случај да беше точен ќе ти го лајкнев.Ама очигледно папирчич неможе да се игра на ваков сајт.Ти го кажа Валентин, а тој е во врска со политиката, а Драган се занимава со среќни луѓе, асоцирав на тоа.
   
  На Rose04, Donatela.W и orhideea им се допаѓа ова.
 7. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  8.279
  Лозано?

  Наша позната пејачка, потекнува од прекрасниот град на конзулите. :)
   
  На Victorian и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 8. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.046
  Допаѓања:
  6.128
  Пол:
  Женски
  Каролина?

  Позната пеачка, убава, секси, црна коса,одамна победи на едно шоу за млади таленти Ч)
   
 9. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  2.217
  Допаѓања:
  34.167
  Пол:
  Женски
  Elena Risteska :wasntme:?
   
 10. Donatela.W

  Donatela.W Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2017
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  Пејач кој е од западна мак. Победи на едно музичко шоу , и од тогаш се прослави , но има едвај две песни ... Сега стана и татко ?
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.835
  Допаѓања:
  55.029
  Пол:
  Женски
  Даниел Кајмакоски?

  Водителка на Канал 5, има руса коса, симпатично лице. Порано беше презентерка на Вести.
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Donatela.W

  Donatela.W Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2017
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  Билјана Дебрлиева

  Презентер на вести , близок до власта , поврзан со криминал , и познат е по тоа што има љубовница која што заедно презентираат вести ?
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  720
  Пол:
  Женски
  На сител е ?
   
  На Victorian и Donatela.W им се допаѓа ова.
 14. Donatela.W

  Donatela.W Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2017
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  Да
   
 15. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  720
  Пол:
  Женски
  Латас?
   
  На Donatela.W му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.061
  Допаѓања:
  3.548
  Пол:
  Женски
  Има руса коса, висока, слаба и водителка на Лото.
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.835
  Допаѓања:
  55.029
  Пол:
  Женски
  Марјана Станојковска

  Наш пејач, учествуваше во Операција Триумф, за малку ќе победеше. :D
   
  На Victorian и mode-kristina им се допаѓа ова.
 18. Elisabeth

  Elisabeth Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  4.911
  Пол:
  Женски
  Александар Белов

  Наша актерка, порано имаше свое тв шоу, пред некое време издаде книга.
   
  На Victorian и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 19. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  7.421
  Пол:
  Женски
  Весна Бејби Петрушевска.

  Двајца аматери кои се трудат да ја направат Златна Бубамара смешна, ама никако не им оди од рака.. [идат у пар]
   
 20. spacegirl92

  spacegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  1.486
  Пол:
  Женски
  Атанас и Тино.
  Наша пејачка, пее по митинзи, учествуваше на Евровизија.