Парови

Дискусија во 'Форумски игри' започната од theowndemon, 3 октомври 2019.

 1. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.623
  Допаѓања:
  108.192
  Сакам да впарвам луѓе, океј? На tumblr пораснав. Е сега пишев во ФМЌ као демек кои членови ви се онака пар? И си викам: „оти сум глупа?“, а мислењето е веќе пуштено. Е сега, сите си имаме некој член кој би го спариле со друг. Смислата е, човекот напред да пиши член и човекот после него да го спари со друг член. Ако имате идеја зошто тие членови би биле добар пар пријатели - ОДЛИЧНО! Па после, предлог за член, и така во круг. Мислам се разбира, има многу игри на овај принцип ама особено ги сакам овие каде што означваме членови и од таму можи да се види дали вистина паровите кои ќе ги ставиме - се сметаат себеси за добар пар пријатели? IDK, тие ќе кажат.

  едит. Спарвањето можи да биди како ви кликнуваат, дали имаат исти мислења, ставови, се движат во слични теми, се дружат со слични луѓе, имаат исто хоби. Комотно можи да изјасните зошто.

  @Anabelle.Amorette е мојот предлог член, тој после мене ја спарва и дава нов предлог член.
  Let the spreading of love begin.
   
  На Rama, Oxymoron, lovestoneddd и 3 други им се допаѓа ова.
 2. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  22.224
  Пол:
  Женски
  Со мене 8) Анабел и Каќа = Канабел :emo:

  @Alisa22
   
  На Rama, Amellie13, Oxymoron и 3 други им се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.623
  Допаѓања:
  108.192
  @John Snow :lol: онака ми текнува на мајтап- пуштања меѓу нив едно време. Не можам поинаку да вратам ахахахха

  @lovestoneddd ?
   
  На lovestoneddd, candy.cane и John Snow им се допаѓа ова.
 4. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.834
  Допаѓања:
  48.573
  Пол:
  Машки
  Со мене,мадр ен фадр оф драгонс:bug:
  @Nigredo Odor
   
  На lovestoneddd, candy.cane и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 5. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.825
  Допаѓања:
  10.079
  Пол:
  Женски
  На Rama и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 6. Fauhxy

  Fauhxy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  1.846
  Пол:
  Женски
  На Oxymoron, Ketchup и John Snow им се допаѓа ова.
 7. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.834
  Допаѓања:
  48.573
  Пол:
  Машки
  На Oxymoron, Alisa22, Fauhxy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.215
  Пол:
  Машки
  На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
 9. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.614
  Допаѓања:
  39.374
  Пол:
  Женски
  На Someonespecial, candy.cane и Keanu_R.Wick им се допаѓа ова.
 10. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.355
  Допаѓања:
  48.332
  Со @Keanu_R.Wick

  @
  Не ја расипувајте играта со вашите промени по 5-6 пати. Избор на членот важи. Доста со оф топици.
   
  На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.235
  Допаѓања:
  31.808
  Пол:
  Женски
  Да продолжиме и да не кочиме уште од прва страна.
  @Amellie13?
   
  На Rama, buba4e89, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.553
  Допаѓања:
  14.927
  Пол:
  Женски
  @Dream-Girl

  @Snow-Star ?
   
  На Amellie13, Keanu_R.Wick и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.137
  Допаѓања:
  123.870
  Пол:
  Женски
 14. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  27.456
  Пол:
  Женски
 15. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.966
  Допаѓања:
  81.622
  Пол:
  Женски
 16. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.623
  Допаѓања:
  108.192
  @JuLleE не можам да видам профилот да измањачам, така да ќе ја спојам со @John Snow пошто сите одат со него. :D

  @Keanu_R.Wick ?
   
  На John Snow и JuLleE им се допаѓа ова.
 17. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.825
  Допаѓања:
  10.079
  Пол:
  Женски
 18. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.623
  Допаѓања:
  108.192
  На Purplelilac и Amellie13 им се допаѓа ова.
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.355
  Допаѓања:
  48.332
  На theowndemon и John Snow им се допаѓа ова.
 20. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  34.021
  Пол:
  Женски
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.