1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парови

Дискусија во 'Форумски игри' започната од theowndemon, 3 октомври 2019.

 1. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.579
  Допаѓања:
  155.733
  Пол:
  Женски
  Сакам да впарвам луѓе, океј? На tumblr пораснав. Е сега пишев во ФМЌ као демек кои членови ви се онака пар? И си викам: „оти сум глупа?“, а мислењето е веќе пуштено. Е сега, сите си имаме некој член кој би го спариле со друг. Смислата е, човекот напред да пиши член и човекот после него да го спари со друг член. Ако имате идеја зошто тие членови би биле добар пар пријатели - ОДЛИЧНО! Па после, предлог за член, и така во круг. Мислам се разбира, има многу игри на овај принцип ама особено ги сакам овие каде што означваме членови и од таму можи да се види дали вистина паровите кои ќе ги ставиме - се сметаат себеси за добар пар пријатели? IDK, тие ќе кажат.

  едит. Спарвањето можи да биди како ви кликнуваат, дали имаат исти мислења, ставови, се движат во слични теми, се дружат со слични луѓе, имаат исто хоби. Комотно можи да изјасните зошто.

  @Anabelle.Amorette е мојот предлог член, тој после мене ја спарва и дава нов предлог член.
  Let the spreading of love begin.
   
  На Rama, Oxymoron, lovestoneddd и 3 други им се допаѓа ова.
 2. KateKane

  KateKane Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  3.178
  Допаѓања:
  57.651
  Пол:
  Женски
  Со мене 8) Анабел и Каќа = Канабел :emo:

  @Alisa22
   
  На Rama, Amellie13, Oxymoron и 3 други им се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.579
  Допаѓања:
  155.733
  Пол:
  Женски
  @John Snow :lol: онака ми текнува на мајтап- пуштања меѓу нив едно време. Не можам поинаку да вратам ахахахха

  @lovestoneddd ?
   
  На lovestoneddd, candy.cane и John Snow им се допаѓа ова.
 4. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  52.864
  Пол:
  Машки
  Со мене,мадр ен фадр оф драгонс:bug:
  @Nigredo Odor
   
  На lovestoneddd, candy.cane и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 5. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.171
  Допаѓања:
  13.124
  Пол:
  Женски
  На Rama и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 6. Fauhxy

  Fauhxy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  2.130
  Пол:
  Женски
  На Oxymoron, Ketchup и John Snow им се допаѓа ова.
 7. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  52.864
  Пол:
  Машки
  На Oxymoron, Alisa22, Fauhxy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.231
  Пол:
  Машки
  На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
 9. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.640
  Допаѓања:
  116.316
  Пол:
  Женски
  На Someonespecial, candy.cane и Keanu_R.Wick им се допаѓа ова.
 10. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Со @Keanu_R.Wick

  @
  Не ја расипувајте играта со вашите промени по 5-6 пати. Избор на членот важи. Доста со оф топици.
   
  На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.068
  Допаѓања:
  44.095
  Пол:
  Женски
  Да продолжиме и да не кочиме уште од прва страна.
  @Amellie13?
   
  На Rama, buba4e89, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.469
  Допаѓања:
  17.430
  Пол:
  Женски
  @Dream-Girl

  @Snow-Star ?
   
  На Amellie13, Keanu_R.Wick и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
 14. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.774
  Пол:
  Женски
 15. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  7.000
  Допаѓања:
  118.111
  Пол:
  Женски
 16. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.579
  Допаѓања:
  155.733
  Пол:
  Женски
  @JuLleE не можам да видам профилот да измањачам, така да ќе ја спојам со @John Snow пошто сите одат со него. :D

  @Keanu_R.Wick ?
   
  На John Snow и JuLleE им се допаѓа ова.
 17. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.171
  Допаѓања:
  13.124
  Пол:
  Женски
 18. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.579
  Допаѓања:
  155.733
  Пол:
  Женски
  На Purplelilac и Amellie13 им се допаѓа ова.
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  На theowndemon и John Snow им се допаѓа ова.
 20. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.639
  Допаѓања:
  52.559
  Пол:
  Женски
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.