1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Партиски погледи за марихуаната, СДСМ во одбрана на Илиевски

Дискусија во 'Политика и настани' започната од aNy-to, 21 јули 2010.

  1. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
     
  2. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Да ви кажам мое мислење за ова. Како прво и основно, оваа година имаше доволно врнежи, земјата е доволно влажна, а сонцето топло да може секоја тревка да расте. Ама колку што знам јас семето од марихуаната е толку ситно и привлечно за врапчињата, па земете предвид дека и тие го расеваат низ полињата, и затоа наместа сама никнува. Има и кај нас низ поле, па досега никој не пријавил во полиција, бидејќи е таа мала и запечена. И никој не ја расте, сама си расте. Еве татко ми пред некој ден фатил ги искорнал неколку корења што ги сретнал. И тоа се случувало години наназад, сите така прават за да не излезе дека на крај сите произведуваме марухуана.

    Ама контрадикторно е тоа што кај овој случај таа е од два метра, израсната, кавлитетна, значи посебно одгледувана. И баш не мислам дека овој Илиевски е невин |( На една нива, сигурно гледал дека му растат пари, па си ставил систем да ја наводнува.
    И јас не би го поштедила, без разлика на партија, која сака нека е, ама противзаконски е и точка. Па нели пред некоја година во Битола едни одгледувале во саксија дома, па некои рекоа дека не знаеле оти е тоа, цвеќе мислеле дека е. Ма немој! Се е намерно! Тука бар има пари, секако ако не ги фатат :!: :D
     
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.744
    Допаѓања:
    130.755
    Дали човеков е виновен или невин ќе одлучат надлежните органи.
    Она што ме нервира е политизацијата на државава што ја има буквално во сите сегменти. Што има да го бранат СДСМ? Ако веќе сакаат да го бранат, нека му платат добар адвокат, ако е навистина невин - да го ослободи. А не да ми расправаат за тоа.
    Па уште Велија ќе го спасува, во Хедис ќе му ги продава производите. Кој е за канабис - трк во Хедис!

    Кога ќе видам ова политичариве како ги трошат нашите пари на глупи расправи, страшно се нервирам. После споменици, не знам што... Од тоа барем нешто ќе остане, ова млатењево празна слама во собрание за што е!
     
  4. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Мразам да се мешам во политиката затоа што тоа е и само политика .Се согласувам со дел од вас за ова .
    Е сега ќе бидам оф топик и ќе кажам нешто што ме засмеа а не е за да се смее човек. Но до таму стгнавме.
    Затоа што информациите се шират по цел свет за нас туристите велеле дека Прилеп ќе го паметат по крале Марко а Битола по Нарко.Па нели ветрот расејува се :lol: Ај извинете ми. :
     
  5. Isaak

    Isaak Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    45
    Кој повеќе е запознаен со Битола знае со сигурност дека ова е чист наместен случај од страна на Вмро зашто пола индустриска зона во Битола е покриен со иста марихуана буквално иста.Ова беше така зашто Илиевски е член на Сдсм и немаше перде на јазикот и затоа стигна до кај што стигна.Многу е смешно кога Гордана Јанкуловска збори дека полицијата се бори со сите средства против криминалот ,а никогаш немало акција против дрога,оружје и проституција во Арачиново за пример јас никогаш не сум слушнала.Фатиле некој наркоман со 5 грама хероин или марихуана и тоа им е успех додека цело Арачиново е полно со тони дрога и оружје и никој несмее да ги чепне.
     
  6. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Jas mislam deka ova e namesten slucaj od vladeackata partija i toa e edna od pricinite poradi koja su razocarana vo vlasta. Gazat vrz zivi luge zaradi ostvaruvanje na politicki celi. I sto e ova vo drzavava za sekoe delo op pritvor. Pritvor za policajci, pritvor za carinici, pritvor za lekari i toa kaj site po 2 meseca, i barem da osudija nekogo. Nisto. Site gi pustija i gi vratija na rabotni mesta. A koj scenarija gi prireduvaa, kaj mene eden komsija carinik go apsea, luge toa bese strasno, maskirani specijalci so pistoli trcaat po celo malo ke reces Bin Laden go apsat. I nisto. Eve sega covekot pak go vratija na rabota. Ja da sum taka ke gi tuzam vo sud za covekovi prava, ali vo ovaa nasa drzava veke i na toa ne smees da se osudis, ke si kutis i ke si trpis!
     
  7. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Еден дедичко ми кажа дека порано саделе Сатива ( само поинаку ја викале ) околу нивите затоа што мравките оделе на неа и не им ги јаделе насадите. Дедичкото појма немаше дека тоа било дрога, они на времето го одгледувале како плевел, само што бил корисен што го привлекувал мравките и инсектите.
     
  8. K-a-t-e

    K-a-t-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    Наместен случај против Илиевски оти одеше против владата Само спектакуларни апсења со лисици пред камери за да се понижуваат.Зарем ќе го ослободеа ако имаше докази против него дека е виновен ?
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  9. viku

    viku Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    И да е невин (а мислам дека не е) зошто не се дистанцира од партиите и не се брани сам? Вака е само жртвено јагне, тешко него. СДСМ го користи, ќе го фрли за кратко време, и со здравје нека си го носи.

    А ако имало марихуана на неговата бавча (а имало, нели сам кажа дека сегде растела), па што чекал да порасти? Не му требала нивата за друго? Само ова да имам шанса да го прашам.
     
  10. viku

    viku Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    Претпоставував дека вака ќе се изјасниш. Само да те поздравам! :hai:
     
  11. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Ова е полициска држава! Конкретно за случајот жал ми е за сточарот, излезе жртвено јагне!
    Кажуваа некоја 80 годишна баба, била најголемиот нарко бос таму незнам каде! Одгледувала марихуана...буахахахха...се помочав од смеење кога слушнав! баааа значи владава претерува на тони,државата ни ја уништи, па после у ЕУ! Со Грујо во ЕУ и Нато никогаш нема да влеземе! Па ако влеземе таму, од кај ќе краде тој пари! А овие па СДС, на чело со Бранко пак, се патетични до бескрај!
    КАКО И ДА Е; ВЛАДАТА ГИ МОНТИРА ОВИЕ СЛУЧАИ СО ЦЕЛ ДА НЕ ОТРГНЕ ОД МОМЕНТАЛНАТА СИТУАЦИЈА СО ИМЕТО; И СИРОМАШТИЈАТА;ПА ЗАТОА НИ ПЛАСИРА НА ТАЊИР ВАКВИ СЛУЧАИ!


    П.С....една добра работа од сите овие срања е : торбите на рамо и трк до Битола, по ганџа! ]:) ]:) ]:)
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  12. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    ^^ Еве толку млада а толку разумна и паметна! :clap: за тебе Скарлет
    А не ко некои слепи при очи и глуви при уши, а во глава место мозок и памет празна канта. :x
     
  13. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Еве сега можност да се освежи темава по што Фрчко Бос е за легализацијана дрогата па секако он е познат од времето кога канти со кокаин исчезнаа од депото на мвр за време на Сдс
     
  14. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.941
    Допаѓања:
    14.002
    Пол:
    Женски
    Од дпмне не можат на ред да дојдат, бате Саше го држи бизнисот :)
     
    На Sesil и Gosh им се допаѓа ова.
  15. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Он го има бизнисот за Фрчко да пуши и шмрка