1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парфимирана тоалетна хартија

Дискусија во 'Насмевка' започната од baba Rada, 10 декември 2017.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Може ли некој да ми објасни во што е штосот со миризливата тоалетна хартија!?
  Купувам и јас, со мирис на праска, па на лаванда, па на егзотично овошје...;)..е сега искрено, незнам дали после употреба на истата, гениталиите ми мирисаат...хммм, треба да пробам одма поза 69 или 96...како ли беше:^)

  Знам само дека пет пати ке ја намотам околу рака и пак ке ми се дупне по употреба:lol:

  Феминки, купувате ли вие ваков дупе парфем папир, што мислите за него...или златна вода и сапун:^)
   
  На Mari*, Mrs.Brain, blackwave и 4 други им се допаѓа ова.
 2. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.645
  Допаѓања:
  64.979
  Пол:
  Женски
  Kaква тоалетна бабе, оставаш да се засуши само и тераш 8)
   
  На blackwave, Avokado, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Терам терам, со папирче заборавено..ама битно мирише на праска...хахаха
   
  На Mari*, kikkki, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.645
  Допаѓања:
  64.979
  Пол:
  Женски
  Земај строго со мирис на лаванда. Пробано е...

  Нема да сака да е пушти. Опиен од мирисот ќе биде :*
   
  На Arthur и baba Rada им се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.213
  Допаѓања:
  76.919
  Пол:
  Женски
  Радо, кога ја видов темава во последни коментари, веднаш знаев дека креатор си ти. :D
   
  На Petra777, Mari*, blackwave и 8 други им се допаѓа ова.
 6. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Опиен од мирисот, да, цело купатило ми мириса, само од мене се сомневам...хахаха..
   
  На Arthur и macka91 им се допаѓа ова.
 7. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.589
  Допаѓања:
  171.593
  Пол:
  Женски
  Така е бабе кога немаш дедо до тебе..
  Најди си дедо и ќе ја дознаеш намената на хартијата ;)
  А богами и посреќна ќе бидеш..
   
  На Arthur и baba Rada им се допаѓа ова.
 8. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Е ајде де чедо дедино, кажи зошто ја парфимираат хартијата?
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.626
  Допаѓања:
  80.760
  Пол:
  Женски
  За и дивите смокви да замирисаат на лаванда. И тие да видат бел ден и они се луѓе.

  Шала на страна, кога читам дека некоја хартија е парфемирана веднаш ми текнува на "здраво другарке кандида"- состојбата и го одминувам рафтот.
  Заеби парфем. :|
   
  На Annath, blackwave, realGirl и 12 други им се допаѓа ова.
 10. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.589
  Допаѓања:
  171.593
  Пол:
  Женски
  Бабе, дедото треба да ти каже..
  Јас не се спуштам долу:sun:

  Мене е потсеќа на здраво бартолини:@
  Бегам од таква освен ако не морам..
   
  На Annath, Rama и Mishela им се допаѓа ова.
 11. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Шала на страна но треба да признаеме дека јако еволуирала тоалетната хартија..кога ја купувам, ја гледам како моден додаток во купатило, да ми одговара дезенот(бирам рељефна), до бојата на плочки во купатило, со пешкирот:D..купувам дебела, тројслојна во која не пропаѓаат прсти:doh:

  Премногу е штетна оваа хартија за нашата вагина, за ректумот, разни воспаленија, алергија...дури носела опаност како карцином на грлото на матката.
   
  На blackwave, Avokado, toogood и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.545
  Допаѓања:
  7.424
  Пол:
  Женски
  Па немој да ја користиш:!:
   
 13. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.895
  Кoлку нежнa требa дa ти е зa дa инфекции зaкaчиш oд пaрфимирaнa тoaлетнa? 8-| :D Кaкo јa негувaте, сo штo кремa јa мaчкaте, кaкви песни и пеете? :music: Oooo кaкo си тoплa и милa, сaмo дa знaaaaaш:music:
  (facepalm) :D
   
  Последна измена: 10 декември 2017
  На Sara123, Petra777, blackwave и 15 други им се допаѓа ова.
 14. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Да пукнеш ама ме изнасмеа, сон не ме фаќа. :rofl::rofl:
  топла и мила:music:
  оти те бришам со миризлива хартија:music:затоа си ми како свилА:music::music::music:
   
 15. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.808
  Допаѓања:
  25.088
  Пол:
  Женски
  За употреба си користам обична тоалетна хартија , ама за парфимирање на целото вц како и за " украс " купувам строго парфимирана тоалет хартија . Е сега ако морам да ја искористам .. ја искористувам ама со тешко срце ;(

  П . С . Бабо само тебе на ум ти доаѓаат вака интересни теми :rofl: ти симнувам капа за креативноста :bow: и успешното разбивање на монотонија :bow:
   
  На Rama и baba Rada им се допаѓа ова.
 16. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  13.782
  Допаѓања:
  154.579
  нум ме карате
  еве песна се бара изведувач
  кикиритке моја мила
  сега ке те избришам
  да бидеш мека ко свила
  Да бидеш мазна
  ко порцеланска вазна

  Тоалетна хартија со мирис на праска
  да може после некој
  на раат да ти го начука до даска
  А може да биде и со мирис на круша
  за да може некој да ти го начука до гуша

  И така редовно треба да си курдисан
  за да немаш к*р смирисан
  @baba Rada
   
  Последна измена: 11 декември 2017
  На Tan4ence, anonymous16, Mari* и 16 други им се допаѓа ова.
 17. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски


  :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
  ХАхАААААААаааааа....а за изведувач ќе објавиме конкурс:rofl::rofl::rofl:
  ете ни нова тема за брлавење на форумов:rofl::rofl:
   
  На Arthur и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 18. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  13.782
  Допаѓања:
  154.579
  ајде пуштај оглас за изведувач и кореографија
   
  На Arthur и baba Rada им се допаѓа ова.
 19. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.613
  Допаѓања:
  34.444
  Не знам за вас, али погаден мирис ми нема од тој кога ќе се соединат мирисот на праска од тоалетната, и мирисот на измет или мокрача...

  Тоа едино за евтини пари да ти мириса тоалетот на убаво...
  Ма да можеш и прашакот да го оставиш подотворен...:rofl:
   
  На anonymous16 и blackwave им се допаѓа ова.
 20. bijonse

  bijonse Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2016
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  1.265
  Пол:
  Женски
  Тоалетна хартија (mooning)

  Ханебишо хартијата преставува најнежна,најмека, најатрактивна , а богами и најскапа тоалетна хартија во светот... (fingers)

  [​IMG]

  Јапонците ја правеле од најквалитетна целулоза од Канада помешана со најбистра вода од реката Џодо во Јапонија, секоја ролна се замотувала во специјална скапоцена јапонска хартија - Тоша и се ставала во украсна кутија која била рачна изработка на уметник од Кјото, внатрешноста на секоја кутија била покриена со сребрена хартија...:lol:

  [​IMG]

  ...обоените и миризливите тоалетни хартии можат да доведат до вагинална инфекција, па дури и на мочниот канал, ја иритираат и вагиналната а богами и анусната регија и сите жени кои се бораат со габични инфекции (читај кандида) треба да прекинат со користење на такви тоалетни хартии ама и на влажни марамици исто така и не само тоа туку е докажано лабораториски дека сите овие новитети во козметичката индустрија кои се во смисла на боја и мирис се едни од причинителите на појава на разни тумори во региите каде истите се применуваат...;(

  [​IMG]

  ...но веќе тестирани влажни марамици создадени токму против иритации наоѓаат примена и треба да се применат, ако веќе сакаме да користиме влажни марамици тоа е влажната тоалетна хартија Medical која ефикасно ги отстранува нечистотиите од интимните делови на телото, со екстракт од невен и Д-пантенол --имаат смирувачко дејство, тоа веќе е во тренд укажувајќи дека ,,сувата тоалетна хартија,, не го брише местото како треба, при самото бришење може да ја иритира кожата, причинител и за појава на хемороиди поради сувоста и гребење на местото... :call:

  [​IMG]

  во други држави Грција, Јапонија, Италија, Турција користат ,,биде,, после нужда за целосна интимна тоалета ! (mooning)

  [​IMG]

  ...би рекла и нешто интересно кога веќе користиме тоалетна хартија треба и правилно да ја поставиме, тоалетната хартија треба да ,,доаѓа одозгора,,нанадвор како сликата лево, зашто? помалку се зема и не се ,,загадува,, целосно, не паѓа надоле до подот па да се ,,загади,,...8-|

  [​IMG]

  ...јас сум била во фабрика за тоалетна хартија кај нас додуше приватна така да тоа беше доволно да користам само ,,Палома,, тоалетна хартија од реномирана фабрика , еве еден пример да видите ,,колку раце,, и прашина ќе фати таа тоалетна хартија додека дојде до наша задница и предница богами набрзо ќе се откажиме...:nod:

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  ,,,целулозна суровина веќе финализирана како голема ролна, спремна за сечење на помали парчиња на тоалетна хартија во боја во фабриката во Кабул! :(

  [​IMG]

  ...финализирање на тоалетна хартија во боја во фабриката во Кабул !(facepalm)
  и? заклучок? :headbang:
   
  На Mrs.Brain, blackwave, Avokado и 5 други им се допаѓа ова.