1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Патолошка бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од byby.13, 6 јуни 2015.

  1. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Na patoloska se prakaat samo vraboteni zeni,na koi e zagrozen plodot.Posledici i pricini ima mnogu i site se razlicni.
    Na patoloska ne te praka maticnata tuku specijalist i ti treba konzijalno mislenje od 3 doktori.Ako tie gledaat rizik togas ti se otvara patoloska bremenost i zemas 70% od platata..
    Mozes da procitas nanazad i ke vides.
     
    На ninja35 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. agapii

    agapii Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2016
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    da procitav i vidov i se zacudiv zosto na mene bas takvo nesto mi spomna mozebi za rizici sto sledat ako ima neznam se cudam
     
  3. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Dokolku ima nekoj rizik ke ti dadela do sega terapii..Moze onaka ti spomnala..
    Za drugpat zapamti deka sto ti e nejasno ke si ja prasas doktorkata,ako treba i po dva pati neka ti objasnuva.
    Nema tuka sram..
     
  4. agapii

    agapii Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2016
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    da ja prasuvam ali ima mnogu pacienti i gledat nabbrzina da zavrsat i problemot e do neobjasnuvanje a ne do nerazbiranje
     
  5. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Dokolku si nezadovolna imas resenie,smeni ja.
    Vo trudnicki muabeti pisi za vo koj grad ti treba preporaka za dobar ginekolog.
    Sigurno ke se najde nekoj da ti objasni.
     
  6. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Vo koja nedela si od bremenosta??
     
  7. agapii

    agapii Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2016
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    jas sum od eden grad a mazena vo drug ne gi znam doktorite i slucajno ja najdov i se zapisavi ne sum zadovolna voopsto posebno sega koga raazbrav za patoloskata bremenost
     
  8. agapii

    agapii Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2016
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    pa ne mi kkaza tocno vo koja nedela sum samo na eho mi kaza deka ima crno krugce i toa i jas go viov i mi rece na 5 april da otidam da vidi dali ima srceva akcija
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    http://forum.femina.mk/threads/Труднички-муабети.13506/page-1702

    Pisi na temata..
    Pobaraj mislenje da ti dadat za dobar ginekolog od koj grad sakas ti.
    Sekako ke ti pomognat.
    So lesno da si ja iznosis bremenosta.

    Pod hitno smeni ja..kako moze da ne kaze koja nedela si (facepalm)
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  10. agapii

    agapii Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2016
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    nisto ne mi kaza za 5 minuti me pregleda na eho i mi kaza rizici takvi raboti se isplasiv i sum pod stres
     
  11. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Ajde batalija ne se plasi ne se nerviraj za gabe..pobaraj drug gin.. ne dozvoluvaj sega da se nerviras za nekoj nedokvakani ..sega treba da uzivas :)
     
    На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
  12. agapii

    agapii Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2016
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    mesto jas da se raduvam godina vreme i nekoj mesec go cekam sega sum pod stres neznam sto da mislam od takvi oktori ni da ti objasni kako sto treba ni nisto
     
  13. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Zato ti pisav da ne se zamaras ima mnogu takvi dok..malce odpojce poremeteni ;)
     
    На lavaleta и MilaP им се допаѓа ова.
  14. agapii

    agapii Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2016
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    да изгледа така:)
     
  15. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Ja izbegnuvav temava da pisam zosto iskreno procitav (nezz dali vo ovaa tema ili vi druga) ednas kako toa tie drzavno sto rabotele sakale da si ja prchat doma bez nikakov problem da imaat vo bremenost. Mnogu me iziritira toj fakt zosto narodot e sklon da vregja a ne e ni najmalku svesen deka drzavno da rabotis ne ti e ko u butik da sedis i dremes. Jas sum so dijagnoza 2.0 . sigurno imate cueno sto e zakanuvacki abortus. mojata rabota e takva sto samo od disenje mozam da se zarazam, a da ne spomnuvam kolku zracenje ima. taka da ke gi zamolam tie neinformiranite da ne vregjaat zosto ete tie ne se vrabotile drzavno.
    Inaku na temavea sakav da spomnam @agapii greota e sto ete vo pomalite gradovi ocigledno nema soodvetni doktori, no ako ne se custvuvas loso i mozes da dojdes do Skopje, zemi si upat od taa nepismenata i dojdi vidi kako si.
     
  16. agapii

    agapii Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2016
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    stvarno da ti kazam sum pod sok i stres jas sum od eden drug grad aa mazena vo drug i sega nikoj doktor neznam slucajno ja najdov i iskreno si kazuvam imam loso iskustvo so taa doktorka ni da ti objasni kako sto treba bi bisto a mene mi e prva bremenost ne sum zapoznaena dobro sto i kako ponataka i neznam dali da ostanam ili da baram nekoj drug ginnikolog da mi ja sledi bremenosta ako sakate kazete nekoj sto znaete
     
  17. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Ne znam sto bi te sovetuvala osven da pises vo trudnicki muabeti od koj grad si i moze ke se najde nekoja feminka sto e od tamu za sovet da ti dade. jas mozam samo da ti recam pij folna i vitamini i miruvaj poveke. jadi sto ti se jade i nisto so sila ne butaj i ne gladuvaj. namali stres, cigari kolku mozes poveke namali posto bebco sega se razviva, no nema mn da ti mudruvam za cigarite. i probaj da najdes podobar ginekolog.
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  18. agapii

    agapii Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2016
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    pisav vo trudnicki muabeti no nikoja ne mi pisa od mojot grad neznam sto da pravam mojot gginikolog e od mojot hrad se znam i dobro stojam so oktorkata neznam d ali ponatamu vo bremenosta e obro kaj nea da ostanam ili da ostanam ovde vo mojot grad ako sakate kazete mi vase mislenje ke ve molam
     
  19. Nurhan

    Nurhan Активен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Zdravo sakav da prasam dali sega skoro nekoja bila na pataloska bremenost i kolko procenti od plata zemala pozz
     
  20. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    70% се зема