1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пауза!

Дискусија во 'Врски' започната од Redgirll, 8 август 2010.

  1. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Искрено за мене ова е глупости.
    Каква пауза, какви глупости.
    Најчесто таа пауза се користи за да се иде со друг и да се има изговор дека се десило дур биле на пауза.
    Ако нешто не штима не ми треба пауза, ако не може да се реши со разговор и слично, се знае, раскинување.
    Не би прифатила пауза.
     
    На LanaDelReyQueen, Hecate, Indiegurl и 4 други им се допаѓа ова.
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Ова е добро ако партнерите сакаат одреден период да размислат за нивната врска. Ама да не е премногу долго.
     
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Сум имала врска со пауза . Кога цело друштво очекуваше да се смириме , ние раскинавме и расчистивме целосно .

    П . С . И да , паузата е без везе . Веројатно ја измислил некој што сакал да " шврља " , ама и да има сигурен " плен " до себе .
     
    На Cecko85 и Lima24 им се допаѓа ова.
  4. Angelllla

    Angelllla Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2020
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Devojki mi treba pomos od vas idev so eden 3 godini i poradi ljubomorni ispadi od nefova strana mu raskinav jas, od togas se pominati celi 2 godini, ne sme imale nikakov kontakt jas menav broj se so cel da ne moze da me kontaktira a se obiduvase dur go imav stariot broj, vo ovie dve godini odkoa mu raskinav mene bukvalno mi se sluci se i sesto rolerkoster vo zivotov preokret 360 stepeni i se vo posledno sfakam i razmisluvam deka ustvari so nego bilo najubavo najprirodno i sum bila najprifatena takva ko so sum a za ljubomorata koja mnogu zameruvav posle se so mi se izdesava periosov sfativ deka sekoj ima mani ne e nikoj sovrsen pa veke ne go gledam toa kako nisto strasno. E sea dilemava e dali da go pobaram dal bi mozele da uspeeme povtorno normalno dali i toj prvo bi sakal, no najmnogu so me inteteresira dali spored vas neso so zavrsilo mu e mesto vo minatoto ili ima sansi nesto podobro da bide vo idnina dali i toj zaklucil nesto posle se...
     
    На Cecko85 и Pepper07 им се допаѓа ова.
  5. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Освен за тоа дали треба да се дава втора шанса на некоја раскината врска, другово никој не може да ти одговори.
    Не знам за каква љубомора се работи, но љубомората е болест. Не е тоа една маана, таа повлекува многу негативни последици.
    А ако зборуваме за некоја минимална, безопасна, нормална доза на љубомора, тогаш зошто да не?
    Но, дали и тој сака зависи од многу фактори. Зависи што му се случувало во текот на тие 2 години, зависи дали има друга, зависи дали има емоции...
    Ти по пишаново ме ми изгледа дека го сакаш и ти фали во тој поглед, туку ти фали неговото внимание.
    Јас вака некој да ме блокира, са ме откачи, јас не би никад веќе со него, новако не пробаш, не можеш да знаеш.
     
    На Lavender4, cresa-jagoda, Angelllla и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Ljubova

    Ljubova Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2021
    Пораки:
    726
    Допаѓања:
    2.704
    Не би го барала. Не сакам љубоморни типови. Се смирив еднаш така, и се заебав се полошо стануваше.
     
    На cresa-jagoda, 6th sense и Angelllla им се допаѓа ова.
  7. 6th sense

    6th sense Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2020
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    369
    Пол:
    Женски
    Мое мислење е таму кај што си "плукнала" не "лижи". Враќањето се наплаќа поскапо. Сакам да ти кажам, биди трпелива ќе излезе нова најсоодветна прилика за тебе. Да било добро за тебе со него ќе си останела. Тоа што ти се случил хаотичен период во животот не е причина да се вратиш на нешто што не ти одговарало. Можеби сега го разбираш подобро бившиот, но тоа не значи дека тој е за тебе. Да бил и тогаш ќе си останела
     
    На cresa-jagoda, Angelllla и Ljubova им се допаѓа ова.
  8. Angelllla

    Angelllla Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2020
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Da vo pravo si poveke e za vnimanieto cuvstva nemam, i koga go ostaviv odamna pred toa go imav odsakano, a ljubomorata bese za bivsi partneri me maltretirase od tipot na so praese kako praese dal poubavo te e*el toj ili jas i slicno. Mi fali vnimanieto i slobodata so ja imav so nego so bev od sekoj aspekt prifaten ali so taa ljubomora za bivsite me truese i sred s*ks vo najuboto. Samo za toa bese ljubomoren inace ne mi ogranicuvase sloboda ili preprasuvanje kaj si so si, sega si velam da ne trebalo da se naucam da ne udiram crtki na toa so zbori, se pocesto me mavaat misli i se poke mi se ukazvit deka toj mi bil soulmate.
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. 6th sense

    6th sense Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2020
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    369
    Пол:
    Женски
    Човекот си имал проблем со самодовербата или ти не си му дала до знаење колку ти значи и ти е убаво со него. Било па поминало. Ако се вратиш ќе имаш плус малтретирање што си правела со кого си била итн., во изминатите 2 години. Бегај!
     
    На cresa-jagoda, Angelllla и Ljubova им се допаѓа ова.
  10. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.695
    Пол:
    Женски
    Пауза ми е најглупо нешто како збор.
    Пример ако двајца се сакаат, али имаат период на карање, океј ми е недела дена да се настрана (не мора раскинати), за да оладат главите и да размислат околу проблемите, врската итн.Ама тоа ,,две недели не сме заедно ќе праам шо сакам” не ми се сфиѓа.Не знам дали не сфативте
     
    На LanaDelReyQueen, Lavender4, CrazyGirl15 и 4 други им се допаѓа ова.
  11. anjaloqk

    anjaloqk Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2023
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Ништо добро не видов од таа „пауза“. Ако се има проблем во врската или караница све тоа се решава со разговор. Ако па не иде подобро да се раскине од колку да се мачат и двете страни. Ништо позитивно не гледам во тоа да не зборуваш со дечкото или девојката (сеедно) со недели. И што демек ке се решат сите проблеми сами по себе?
     
  12. David97

    David97 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2023
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Машки
    Ne bi ja narekol pauza, tuku mozebi distanciranje za da se vidi od podaleku sto sakate zapravo. Iskreno ako sakam jas nekoja osoba i da raskine ona so mene jas sekako ne mozam da bidam so druga, taka da taa pauza ne mora da znaci dozvola za imanje seks so drugi lugje, tuku pauza od momentlnata situacija vo koja se naogjatr, mozebi ne se tolku povolni uslovite za da uspeete vo mometntot. Jaa mislam deka sekoja razdelba e sosema vo red i dokolku treba nekoja licnost da ostane vo tvojot zivot, toa i ke se sluci.
     
  13. Candy.D

    Candy.D Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2022
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Зависи за каква пауза станува збор.
    Ако е одмор на неколку дена кога работите само се влошуваат и не гледате излез,тогаш да,зошто да не?ќе видите дали е вредно за да се борите и дали стварно сте заедно од љубов или пак само навика.Но не да одите со кој стигнете,туку тоа слободно време сеуште сте заедно само го користите да размислете со трезна глава за се.
    А ако станува збор за пауза со месеци,тогаш не би прифатила,месец дена да не се слушнеме и после се да е океј?тоа малку тешко.