Педофилија

Дискусија во 'Психологија' започната од RainBow, 4 март 2010.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.433
  Допаѓања:
  122.284
  Ох види...пу,пу,пу скраја да е ...да не помисли ги оправдувам,се гадам од истите...НО,тие чичковци што подаваат рака по разголеното ноџе не знаат по колку години имаат,знаат само дека е помлада,но не и дека имаат помалку од 18...а тоа не го прават во нормални услови,на детето на комшиите со изговор дека чоколадо ќе му дадат.
  И зошто се разголуваат,ако не сакаат да провоцираат?!И провоцираат,безобразни се,намерно...значи пази ситуација од која се згадив...дуќан за облека,да не речам маалски,во мојата населба,отидов да си видам нешто,бендисав и ајде да пробам,пред мене две девојчиња кои ги познавам онака од гледање по улица,ама знам колкави се затоа што во близина ми живеат, едното имаше само 16 години и сега пази...се пресоблекува,блузичка пробуваше и не ја трга завесата на соблекувалната туку само по боди и гради на мегдан се пресоблекува,а веднаш тука имаше еден постар човек,татко со ќерка исто така разгледуваат и пази го кучкичево,се пресоблекува и упорно го гледа со поднаведнат поглед за да ја забележи и да види како ќе реагира,провоцира.На човеков му падна непријатно,тргна поглед,а мене како што ме дал господ,а башка ми прекипе 15 мин да чекам да пробам еден партал затоа што таа се тртка земав и ја тргнав завесата и и реков засрами се!И ај сега...
   
  На tessie и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 2. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Е тука веќе нема што да се коментира... такви има многу за жал и се почесто од девојчиња на таа возраст слушам муабети кои ме запрепастуваат и тоа во автобус отворено си зборат и сите ги слушаат а они како на разглас, како за фалење да е работава... Не знам, жална е ситуацијата и не знам во кого да ја барам вината, сепак не за џабе се рекло дека домашната култура е основа за се
   
 3. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Oф,таквите веќе не се деца.Тие и мислат дека имаат по 100 а не по 15 години.Ама сепак човек со нормален разум,прво треба да размисли дека со дете не смее.Па боже мој ,ако тој има деца,можеби и на нив такво нешто може да му се случи :?
   
 4. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Кате тие имаат болем мозок, со што би размислувале? :D
   
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  :? :? :? во право си. :Down: :Down: Грозни луѓе!
   
 6. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.883
  Допаѓања:
  3.920
  Пол:
  Женски
  За мене педофилијата е најголемата болест што може да постои!!!
  застапена е и во Македонија и во целиот свет ... еднаш кај баба ми дојде девојче кое избегало токму од еден педофил кој му нудел на девојчето 500 денари во замена да го фати долу цццц болна работа :worried: :worried:
   
 7. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  Значи по одвратно нешто во животот не сум сретнла..ужас. Нема да коментирам за тоа што го прават овие нелуѓе, бидејки е крајно грозно.
  Тие се со болен памет, шетаме со бившиот јас нормално облечена, и иде еден по нас влеговме во нептун тој по нас, а раката во џеб и работи ли работи, го пријавивме кај дечкото штоработи во нептун и двајцата со дечково стоеа околу мене...тој нема гајле, откако излеговме видовме како иде по други типки ги следи и го прави истото.
  Е кога го прават тоа јавно па колку ли им е болен умот...Како можат бе леле се нервирам, мало дете, девојче, што може да им биде ќерка.... :devil: :devil: :devil: :devil: За таквите само доживотна робија и секој ден ќотек.
  Замислете само имав другарка џандарка незнам таму за што и велеше како во некоја земја ако го извараш својот партнер следува казна, некои љубовници ги фатиле, мажот да смртна казна е осуден а жената на доживот затвор..
  А кај нас само по 30 дена притвор за педофилија. Грозно!!!
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
  Молааааам?!? Дали се нормални тие?!? Цел живот затвор за овие треба!! Им го уништуваат животот на децата, после тие цел живот трауми ќе имаат...некои дури и ги убиваат откако ќе ги искористат, а тие 30 дена притвор...?!? Притвор?!?
  Навистина сме катастрофа држава и затоа на секој чекор има педофили, да ти е страв да искочиш. Треба да се зголемат казнените мерки. Ццц*
  30 дена ли прочитав? :o ???!? Цел живот треба да скапат во затвор, или да не ги мачат смртна казна, иако се луѓе и греота е да се одзема човечи живот...Ајде барем нека останат доживотно во затвор, со грижа на совест... Да плачат и да сакаат да го вратат времето назад....Да се каат. Ама веќе ќе биде доцна...Кога се предале на 5 минутно задоволство, така им е. Кога имаат слама наместо мозок. :devil:

  Не ги оправдувам и тие девојчиња што намерно провоцираат повозрасни личности, ама се сложувам со вас, тие не смеат ни да помислат на нешто такво.!! Како што реков има и такви што ги провоцираат како на пример, кај мене во клас има 2-3 девојчиња кои секогаш кога имаме час со некој професор, ја свлекуваат блузата да им се види декотлето, и панталоните ги симнуваат колку само за петка?!?! Психопатки, ете за што зборувам јас цело време дека младината е отидена во неповрат а вие не ми верувате. И да се чувствувам како единствена нормална личност во моево место на живеење, па добро има и некои исклучоци. А за овие девојчиња, треба еден ќотек да им се удри па да не им текне вака да прават....Ццц* Нормално машко како машко кој ќе одолее?!? Па после ѓаволот ќе им биде крив ако им се случи нешто.
  Нивен избор, јас никогаш не би направила нешто слично, па поготово за петка?!? :o
  Ццц...немам коментари повеќе освен дека се изнервирав пишувајќи го ова... :@
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  па сега незнам дали е точно баш 30 дена притвор ама како и да е брзо излагаат на слобода...како може само не ми е јасно...еве последниот пример, нашле незнам таму колку порнографски снимки, а демек што децава си ќутеле..абе ајде..се е тоа мафија....срамота е...
   
 10. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  66
  koga imav 5-6 godinki odprilika znam deka se uste ne idev u skolo,no idev cesto kaj baba mi.no eden den baba mi ne bese doma tuku samo kiradzijata.star covek vo godini ,se sekavam bese mn.debel so brkovi i idese so bastun-dedo aco.stalno bese vnimatelen sprema drugite vnuci pa i so mene se dodeka ne me vide kako si sedam na krevetot i ja cekam baba mi.sedna karsi mene i navistina ne se sekavam sto mi rece dali ke mi dade nesto ili ke mi raskaze prikazna samo da sednam vo skut kaj nego.od tie dve edno bese a sto tocno ne se sekavam a i ne e bitno.znam deka sednav kaj nego vo skut ,pocna silno da disi ,da me gali i cepka po teloto i naednas pocna da me bacuva po ustata i toa so jazik,znam deka ne mozev da disam od jazikot negov mislev deka ke se ugusam,mnogu se isplasiv se tresev celata.me drzese silno i koga se odtrgna malku skoknav i izbegav placejki nakaj doma,i odma kazav sto se sluci pa tatko mi bese se raspravase no dzabe, ispadna deka e dete pa ne znae sto zbori.i baba mi go podrza stariot i taka na toa ostana.no ne idev tamu se dodeka ne umre ovoj vampirot ,go mrazev.toa mi se sluci kako dete a podocna i na praksa koga idev vo eden od skopskite hoteli.eden star i toj so brkovi pred penzija ako ne bese,me naceka sama u sala se doblizi do mene pozadi grb me fati za polovinata i pocna da mi dise na vrat,vo ist moment se izvlekov od negovite race a voedno i vleze edna od vrabotenite i taka se spasiv.no mi bese strav kako naredniot den ke idam na praksa.tolku bev ljuta i nervozna placev cel den i bev resena da se vratam vo mojot grad,da go napustam skoloto.no sreka mu kazav na segasniot maz a togas mi bese decko pa toj im rekol na roditelite a tie direkno vo hotelot i mu odrzaa lekcija.koga ke me videse begase od mene.strasna rabota e pedofilijata.vo polska donele zakon za kastriranje na pedofilite,treba i ovie nasite zaspani politicari da prevzemat nesto.
   
  На lunchy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  nezdravi...mozat da ostavat traumi vrz covek....
   
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.887
  кога бев 8мо одд и имавме еден наставник што беше стар во години,и се познаваше со моиве,ама не беа блиски.и така еднаш незнам дали бев до тоалет за време на час,и изгледа тој имасе празен.и ми викат:дојди овде во училницава да ти кажам нешо!и јас си мислев ке ми кажи нешо како појке да учиш бла бла.и овај мрднатиов ме седна на една маса и ми се доближа многу и ме баци на лице,и јас како престрашена се тргнав и со трчање да ме немат во мојот клас отидов.и другите денови ми велеше-ти не ме поштоваш многу,јас секогаш ти пишам поголеми отценки,и човеков почна да ме мачи да ме испрашува секој час.јас и имав кажано на мајка ми ама таа не ми веруваше,ми велеше те сака како внука,ама баба ми го знае и ми рече-одбегви го зашто малце мрднат е.и срека со беше крај година и не го видов одтогаш,зашо средно заминав.љуге знаете како ми беше страв,само мајка ми и баба ми знаат.:envy: :envy: ама човеков ептен го замрзив,старо :envy: будаличиште :devil:
   
  На Xtinna12 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
 14. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.887
  другарка ми учеше во друг клас и беше 1год понапред од мене и имала некој професор ненормален.после час на физичко имале негов час,и таа носела бела маица,и тој и рекол-процирна ти е маицата,и таа се вцрвенала.после 15 мин и седнал на нејзината клупа и ја стипнал за образ. :devil: после некое време го избркаа заради истава причина,некој го пријавил :devil:
   
 15. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  класниот раководител кај нас беше таков.некое девојче се дотерало а и плус убава е млада е и овој цел ден дели комплименти,доаѓа до тебе,постојано брмбла нешто,ама за среќа сите го знаевме па се пазевме за да не бидеме во незгодна ситуација.можеби немаше ништо да направи но стравот е голем нели. :puke:
   
 16. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  такви будали за жал постојат но треба да се кастрираат така и заслужуваат.
   
 17. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  143
  значи педофилијава е стара колку и човекот, од секогаш постоела и секогаш ќе ја има. Уште во хелада младите момчиња биле принудувани да имаат секс со стари мажи ( тоа го правеле као демек старциве требале да ги воведат во општеството, да ги научат за животот, па и за сексот), како и да е поентата ми е оваа болест ма колку и да се трудиме неможе да се искорени, сепак може да се превземат поголеми казни.
  Да бев ја во владава ќе направев казна со кастрирање...
   
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.210
  Допаѓања:
  41.323
  а една другарка во основно, немала час, и го замолила професорот дали ке може да оди да седи на негов час во другиот клас... му кажала демек професоре може да седам на ваш час со другово одделение... и овој и рекол како ке седиш под мене, или над мене а тој дедо стар 50-60 години :puke: :devil: :envy:
   
 19. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  231
  Јас пред едно 3-4 месеци си одев со такси од кај дечко ми, а он ме испрати до таксито.И влагам јас, му кажувам до каде да ме вози и овој ми вика како тебе дечко ти те остава сама,нели му е страв дека некој може да те киднапира,еден гнасен уфффф да ви се згади животот ако го видите,ми вика- иначе како ти е со него ова она,и замислете ме праша дали имаме односи или ќе требало пак со неискусни да се расправа.И јас во тој момент незнам од кај ми дојде толку сила заклучени беа вратите и јас со лактот кога удрив се отвори и скокнав и почнав да се дерам помош,педофил!!! Дојде еден дечко до мене накај 23-24 год и му запиша број на такси, па дечко ми го најде го претепаа,и од тогаш до ден денес до пред врата ме испраќа.Инаку казната според мене освен кастрирање треба да е МАЧЕЊЕ. Да го гориш,да му сечеш од сегде по малку да те моли он да го убиеш,да не го мачиш,само тоа е лекот.
   
  На meow22 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 20. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.438
  Допаѓања:
  6.944
  Ова ми се случено многу оддамна навистина незнам како да го објаснам дали е вистина или само сон тогаш имав 5-6 години.Понекогаш одевме на гости кај вујкото на мојот татко во соседниот град(несакам да го именувам градот бидејки тоа е мало место).Тој во фамилијата важеше за човек кој е во постојани врски(со помлади девојчиња), јас би рекла педофил бидеки подоцна тоа и излезе дека е го кажуваа на сите телевизиски станици.
  И така едно лето отидовме кај него на гости и да преноќиме ден - два.Јас како мала бев многу палава и постојано трчав по дворот и куќата.Моите не знам точно каде беа можеби во куќата, а во дворот имаше една соба уредена со кревет и со кујна(посебен дел за постарите членови на фамилијата таму да живеат).И јас влегов внатре и го гледам како тој вујкото на мојот татко легнал и се одмара.Кога влегов ми рече дека многу трчам и да легнм до него да се одморам.Децка наивност легнав и јас до него, но веднаш потоа почнав да сваќам дека нешто не е во ред.Почна да ме милува по градите и раката почна да ја спушта се подоле и подоле знаете каде.Јас се исплашив иако бев дете знаев дека тоа не е нормално однесување, ми беше срав да викам само му реков оти ке одам надвор и ме пушти.Знаеше дека ако и понатаму продолжи ќе викнев и ќе настанат проблеми. И така растев и никогаш не дознав дали е вистина, но тоа е едно од најсилните мои секавања како малечка од кои и ден денес се плашам.
  Кога пораснав мајка ми ми кажа како тој човек го обвиниле за педофилијаи го кажувале на медиумите.До сега само на неа и го кажав ова и тоа откако пораснав и на нејзе и реков не сум сигурна.Но, таа беше шокирана и ми кажа дека можеби било вистина, бидејќи еве го фатиле.Само ми рече татко ти да знаел ќе го убиел(бидејќи мојот татко почина кога бев 8 оделене).
  Според мене педофилите заслужуваат најголема казна.Знам дека педофилијата е болест, но тие уништуваат детски животи и мислам дека не заслужуваат да живеат.