1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Перики

Дискусија во 'Коса' започната од angel92, 16 ноември 2011.

 1. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.730
  Ги носите? Секојдневно,специјални пригоди? Каде ги земате?
   
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.331
  Освен за маскенбал ,немам носено перика во јавност.
  Би сакала ,зошто да не ,да си имам една кратка ,црна боб перика и една долга и плава ,за промена :lol:
  Единствено така нема да ја горам косава со бланшови и фарби и ќе си ја достигнам саканата должина :@

  Иако се познава од километар дека станува збор за перика ,мене ми изгледа многу интересно секој нареден ден да имам различна фризура.

  По фризерници се немам распрашано ,ама имам видено во една продавница специјална за здравствени помагала ,таму имаше добар избор на перики и не беа многу сакпи - 4 000 пократките до 7 000 долгите .

  Ќе си ги исполнам и тој хир еден ден . :D
   
 3. Aleksa.1

  Aleksa.1 Активен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Надградбите се во тренд сега,периките ги користи само оној кој мора или пак сака тотално да се маскира да не биде препознаен при сакани дејствија :lol: :emo:
   
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.331
  Перики носи секој кој е љубител ,не само по потреба.
  Јас ,на пример ,побрзо би ставила перика на глава отколку надградба , ќе ја вадам кога сакам ,ќе ја ставам кога сакам ,нема да ми се оштетува косата од неа и да ми паѓаат цели тутки в рака ...
   
 5. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Никогаш не сум носела до сега,но не би носела ни во иднина.
  Што знам,некако се пемногу вештачки и нападни и не се по мој вкус.Секогаш се стремам кон природното,а и цело време ако носам ќе ми биде чудно и непријатно,ќе мислам дека сите гледаат во мене (колку и да не се разликува од природната коса).
   
 6. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓаат перики |( воопшто не ги сакам. Ни сум носела, а богами ни ке носам :puke:
   
 7. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
  Мене ми се допаѓаат но не знам дали би ги носела во јавност. Немам храброст за тоа.
   
 8. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  ми се допаѓаат периките. па би можела и ја да носам еден ден! :D
   
 9. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Можете ли да ми кажете дали се продаваат перики со суканици и ако се продаваат дали има овде во Македонија? :)
   
 10. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Перики само за маскенбал носам! :lol: Инаку многу сакам! Многу ми се интересни. :D 8) :$
   
 11. ivvy86

  ivvy86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  16
  ич нејќам такви ствари имам носено за маскенбал само ама биле такви заебантски отколку стварно да личат ко моја коса :)
   
 12. little.gf

  little.gf Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2013
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  40
  не сум ноела до сега а и не ги сакам многу незнам онака се што е природно најубаво е :rofl:
   
 13. Milky.Way

  Milky.Way Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Носам само за маскембал. Си имам една светло сина како Похахонтас е фризурата. Некогаш сакам да се претворам во друг и си ја носам, ама низ дома кога сум сама :D