1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петкратно убиство кај Скопје

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ickovska, 13 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Ickovska

  Ickovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  94
  Пет лица се убиени во близина на Железарското Езеро. Сеуште нема информации во какви околности се случило убиството. Полициски екипи веќе се на терен. Телата се пронајдени пред две возила. Засега полицијата има пронајдено само чаури.
   
 2. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.646
  Пол:
  Женски
  Актуелни политички настани

  На друг форум прочитав дека се работи за момчиња околу 20 години од македонска националност, ама не е официјално.
  Жално, нека почиваат во мир. Да се надеваме дека ќе се разреши убиството и дека сторителот ќе добие казна каква што заслужува.
   
 3. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.082
  http://www.press24.mk/video/makedonija/krimi/ekskluzivno-video-nokjna-snimka-od-mestoto-na-petkratnoto-ubistvo-kraj-smilko

  НАШИ се децава, што ги утепале. МАКЕДОНЦИ. А кој друг посегнува по оружје освен ШИПТАРИТЕ. Дивјаци, племе, не знам како поинаку да ги наречам. Ги мразам од дното на душата. Нека не ме убедува некој дека постојат добри и дека не треба да ги ставаме сите во еден ист кош заради помала група на луѓе кои се насилници. :@
  И сега нормално да се заташка работава како и обично за да нема конфликти понатака ( а ке има и те како- убаво рече еден од луѓево на снимката) ќе ги напраат децава наркомани, бандити, хулигани па као демек очекувано било да им се деси тоа.... Како што беше со покојниот Мартин Нешковски. Утре имам работа во Бутел- што треба да се плашам сеа коа ке идам натака, да не ме рокне некој од чиста мира???? Па каде живеам ја ј*боте!!! Изреволтирана до немај каде. :@ :@ :@ :@
  И БРКУЛОВСКА (Јанкуловска) одма да даде оставка, под итно, или на сите македонци нека ни подели по еден панцир, шлем и заштитни одела, зошто не е безбедно веќе да се шеташ кога си облечен најнормално!
  На семејствата им изразувам сочувство. Почивајте во мир! :bow:
   
  На tel-ef, Rama, Vik'Toriah и 21 други им се допаѓа ова.
 4. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.135
  Допаѓања:
  46.606
  Пол:
  Женски
  Актуелни политички настани

  Проклети да се , проклети, златни деца, кое од кое помирно, никому проблеми не направиле :( оваа година двајца од нив матуранти беа ;( што ги снајде леле,жал ми е за родителите многу добри луѓе. Низ Радишани се оди по улица и се плаче,цела населба е во шок :( Уште се тресам од веста која ме разбуди :| Проклети Шиптаришта :swear: :swear:
   
  На tel-ef му/ѝ се допаѓа ова.
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Актуелни политички настани

  Страшно! :x Ова не мириса на добро ... Ме плаши дека вакви ситуации ќе има не дај Боже, ама шиптариштава имаат само една цел и за неа се ќе прават. Немам коментар, немам како слушнав на вести денов и така мутен мене во глава уште помутно. Лош век, а ние живееме со уште полошо племе.
  А за МВР да видиме сега што ќе направат?! Од нив да не очекува човек ништо ... :|

  Нека почиваат во мир :(
   
  На tel-ef му/ѝ се допаѓа ова.
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Актуелни политички настани

  Почивајте во мир.
  [​IMG]

  Јас се испотресов сабајле, на ваков голем празник ни се случува убиство какво сме немале со години.
  Ова е веќе страшно.
  Слушнав претпоставка дека децава се убиени, а другиот 40годишен човек видел се, па го убиле и него.
  Што и да е тие луѓе заслужуваат да се убијат а не доживотен затвор.
  Мене ме плаши што од вчера до денес убијците може слободно шетаат, може се иселиле до сеа до Австралија ќе стигнеа, може се кријат.
  Како и да е никој нема да ги врати децава за жал, ова е страшно, ова е преминување на сите граници.
  Човек да не отиде на пикник, да не отиде да спортува, да не влезе во автобус, да не отиде на пазар, човек да не излезе од дома али па никој ни дома не е сигурен веќе во државава. Кај да мрднеш гледаш полицајци. Толку полицајци немаше ни пред 10 години на улициве за време на конфликтот. :tmi:
   
 7. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Актуелни политички настани

  Роси ете ни го америчкото влијание ... Само ме плаши дека ова ќе се заборави за некој ден, а македончето и понатаму ќе трае и трпи. Не дефинитивно сме утната нација. :x Може кој што сака со нас да прави и на крај и фала уште да му кажеме. Ќе не сотрат бре! :worried:
   
  На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.863
  Допаѓања:
  198.114
  Пол:
  Женски
  Актуелни политички настани

  Лошо, многу лошо. Да те фати страв носот да го покажеш надвор, камоли да излезеш. А бе не е дете да пуштиш само да шета... :worried: :worried: :worried:
   
 9. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.193
  Актуелни политички настани

  А се збори дека убиецот е од албанска националност?
  Само да не се избрзува со заклучочи!
  Нека почиваат во мир и се надевам дека виновникот или виновниците ќе бидат брзо зад решетки.
   
 10. paulina2

  paulina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  122
  Актуелни политички настани

  ќе има војна луѓе...ќе се повтори 2001 слушајте ми го зборот.Истото беше и во 2001 ...се случуваа вакви работи на секои два дена...а владата молчеше и смируваше...немајте мака велеа...не е тоа знак на војна,немајте мака велеа не се тоа терористи и оп после само два месеци пукнаа првите пушки.
   
  На meandyou му/ѝ се допаѓа ова.
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Актуелни политички настани

  Леле читам коментари на странициве кои ја објавуваат веста.
  Македонците се згрозени, се погрдно за убијците. Стравуваат нормално.
  А има под секој наслов и лајкови, лајкови од албанци. Дури и коментари од кои ми се повраќа. Ако ни било кога немале права тука, кога не сме знаеле заедно да живееме повеќе националности во една држава сега ќе си плаќаме. Дури еден патетичен сељак жали што млади биле убиени ама некој мора да е жртва за да плати што немале права.
  Ова не мириса на арно, тепачките во автобус сеа се ништо во споредба со ова.
  Ова е трагедија, која ми мириса на почеток на нешто уште полошо што би не очекувало.
  Ужасно.
   
 12. meandyou

  meandyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  195
  Актуелни политички настани

  кога ќе се свестиме ? кога? кога ќе се дигне овој народ!???
  досега да беа во некоја друга држава да правеа вака живи немаше да излезат.
  АМА АКО еден ден тие нас ќе не избркаат од нашата ДРЖАВА! Полека но сигурно доаѓа и тој ден.

  И каков доживотен затвор?! Кога сигурно пак ќе ги пуштат, абе ортомата и секирата пак да заигра тоа му е мајката, исто како во турско. Обеси ги на плоштад па да видам утре кој херој ќе се осмели ова пак да го направи!!!!
   
 13. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
 14. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.635
  Допаѓања:
  149.216
  Актуелни политички настани

  Јас сум во шок.
  Смртна казна мора да се воведе.
  А да прашам,планира некој спонтано да излезе или сите планираат викенд и празник?!
  Не знам што се чека.
   
  На tel-ef, anuskaNESTLE, Divinebutterfly и 7 други им се допаѓа ова.
 15. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Актуелни политички настани

  Јас не можам да се свеснам, од како слушнав и прочитав ми е денов никаков. Елена во спојлер стави го видеото. А и немаше потреба да се постира и на овој форум, потресно е.
   
 16. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  Актуелни политички настани

  Леке кога слушнав се наежив. Е*бати животот, што ќе видат убаво понатака нивните родители. Греота толку млади да дочекаат вакво нешто, цел живот е пред нив. Господ да ги казни тие што го направија ова. Не знам како немаат срце за да го направам ова. После ова да ти е страв надвор да искочиш.
   
 17. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.950
  Допаѓања:
  99.097
  Пол:
  Женски
  Актуелни политички настани

  Lilit кој да излезе. Сите се на Велигден во странство!!!
   
 18. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Актуелни политички настани

  Ќе ве молам, нека сега пуштат крик некои што ми кењаа за соживот со племево !!!
  И за мешани врски и бракови .

  Мислев да си купам мотор ама пиштол попотребен ми е гледам .
   
  На delfinaa, ane.bella, ForeverYoung и 2 други им се допаѓа ова.
 19. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Актуелни политички настани

  Или се во страв. Или немаат гајле.
   
 20. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.950
  Допаѓања:
  99.097
  Пол:
  Женски
  Актуелни политички настани

  Е па од тој страв Македончето си трпи.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.