1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петкратно убиство кај Скопје

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ickovska, 13 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Актуелни политички настани

    А од каде знаете дека убијците се Албанци?
    Јас сум згрозена, ама згрозена сум и од постовите за војна и напад против Албанскиот народ.
    Знам, јасно ми е се, знам какви се најголемиот процент од нив, ама не може на недокажано право така да се скока.
    Ужасен ден, ужасен...
     
    На gulshen и Rose96 им се допаѓа ова.
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.475
    Актуелни политички настани

    И да се и да не се,сеедно веќе,5 кратно убиство секако е закана за секоја националност и не е нешто кое е нормално да се случува. Ама не дека сакаме да веруваме во истото,па ајде, туку ако одиш по теорија на веројатноста,а и туѓи,постручни проценки... Плус да не го исклучиме лудакот шиптар што трчаше со пушка по Авто команда играјќи си сафари,пукајќи по луѓе.
    Ај да ви ги видам чудата сега...

    И да,имате право,гледам сите се по ПИКНИЦИ,при тоа незаборавајќи да пишат статус,твит,курац,палац. Ебате народот,ебате. Мислев по кафиња да одам,ни тоа не мислам веќе. Туку револуционерноста ни се раѓа кога сме напети од лош ден,а вака на опуштено,ма кој ви курац,ја одмарам.
     
  3. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    Актуелни политички настани

    ги видов децата на слики на фб.....се изнаплакав,душата и срцето ми плачат....
    со штои ли заслужиле тие толку млади и полни живот?
    а сторителите........на плоштад.....прво мачење....сечење раце и нозе и после горење живи!!!!!!!!!!!!!
     
  4. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Актуелни политички настани

    Се селам во Авганистан, тамо е каде каде побезбедно од тука! Молим лепо ! :@
     
    На Cence му/ѝ се допаѓа ова.
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Актуелни политички настани

    Јаки сме на зборови, ама штури на дела. За жал тоа е гентскиот код на македонецот.
    Не дека се избрзува за тоа кој го сторил ова, туку самото по себе се наметнува од веќе милион икс факти од веќе знаење кој е за што се способен итн. По мене можно убијците да се од надвор од комшии, не знам ама се шушкаат многу работи, така да ... :|
    А за селење лесно е за некого, а за некого не. Тоа и некој чека цело време ...
     
    На SexyLady и DEBELUSKA им се допаѓа ова.
  6. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Актуелни политички настани

    Според темата, видов дека некои не веруваат. Меѓутоа, јас мислам дека има некоја поврзаност со чудото во Св. Димитрија. За крвта, и тоа што светнаа иконите, дека ќе ни треба Божја помош.. Се надевам дека тоа не наговестува нешто такво..
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.475
    Актуелни политички настани

    |( Да,а? Она чаурине многу човечко орудие ми се гледаат. Ќе ни треба,ќе ни треба,зошто такво понашање во св. Горѓија,немам видено ни на журка во Капан ан што се живо е претежно под извесни дејства,па пак не им се причинуваат глупости и змејови,не пак дека пред очи им се чистат иконите.Ај без вакви исклучиво глупи коментари.

    Кај нас се буни народ само со актуелни,извикувачки зборови ко,национализам,нетрпеливост, етничка, полова,не знам каква. А вака,па нема зошо бе,нормално е да се убиваме. Сега гледам овие протестирачиве од претходниот протест се спрдачат со глупи статуси на фб. Нема на кого да му продаваат муда,плус не е полициска бртуалност,затоа,легитимно е и по 5ца бам у глава. Ама да беше цајкан у питање,ехееее сите идиоти ќе скокнеа.А и на протестот,не им имаше шиптари,а овие за нив протестираа,а овие у јагнешка кожа го руинираа Гостивар,ама и се прашта,знаеш болка, бес, загуба, прави да се однесуваш чудно.
     
  8. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
  9. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.105
    Пол:
    Женски
    Затоа што само они се способни за вакво нешто.


    Жално за децата, цел живот бил пред нив, жално за нивните родители. Нека почиваат во мир.
    ;(

    Чувствувам жал,бес,страв...
    Немам зборови. :x
     
  10. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Значи вака ШТАМА по македонските медиуми . Нема баш никаква информација освен дека има убиство на 5 мина . Пак шпекулации ...

    1.Дека се работи за наркодилери , дека се работи за криминална пресметка па намерно отишле навака кај што жив човек нема да се пресметаат

    2. Дека племево ги провоцирало и се зафатиле , и остало епиолог ви е познат .

    Со оглед на видеово ...

    http://www.youtube.com/watch?v=gZmrXdb4 ... r_embedded

    Дефинитивно се работи за меѓуетнички конфликт . Зошто луѓево не се глупи да скокаат во нивна одбрана ако знаеле дека се мафијаши . А фино вика едниот што може каква злоба да има во рибар ? Т.е 20 годишни наместо да бркаат женски , да се пијанчат и тепаат ловеле риба . И ете како завршило ...
    Сигурна сум дека намерно нема никакви информации да не се погрева ситуацијата , да не се оди на протести да не ствара револт . А револт има ! И желба за одмзада , особено моја лична фрустрација од фактот што неписмениве , укочени , кој и да е на чело под чија директива и да работата случајот НЕМА да го расветлат :@
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    На 24 вести ќе има информации во 14.00 часот, им ја нападнале екипата во Бутел.

    Страшно и жално е ова, млади деца, животот уште не им почнал што се вика.
    Мора да се истера правдата за ова, па нека пука што сака.
     
  12. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Ме чуди воздржаноста на нашите медиуми за настанот. Повеќе информации можеш да дознаеш од српски медиуми отколку од нашите.
    Инаку како што прочитав на нет веќе има протести, цело Радишани и Бутел биле блокирани. Блокиран бил и автопатот накај Велес.
     
    На Elennaa и esperanca им се допаѓа ова.
  13. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Фала на Горниот има уште се наоѓа по некој МАЖ

    Само вака треба со добро не ја бива ...

    Радишани македонски жители и околните села го блокираат Љуботен .

    Радишани македонски жители и околните села го блокираа селото Љуботен и не дозволуваат влез и излез во албанско село. Објавија дека македонските граѓани се каменуваше куќа и два автомобила биле скршени. Полицијата се наоѓаат на теренот и вели дека ја контролираат ситуацијата. Албанци, жители се shetësuar Luboten на ситуацијата. Сето ова следува по веста за убиството на 5 луѓе вчера вечер во близина на населени места
     
  14. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Луѓе, ме гуши сето ова, неможам да гледам страдање. Незнам како било во 2001, мала сум била, но знам дека не ми мириса на убаво. Слушнав дека е убиено и дете во 57, колку е точно незнам. Да се надеваме дека не е точно. Еве по што ќе си го памтиме празников.
    Oчигледно е дека се Албанци.
    Ова нема вака да заврши, ова е само почеток. Само незнам до кога ќе трпиме ние.
     
  15. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    И после некој нека ми рече дека не треба да се суди по национална основа. КАКО?!?! КАКО?!?! Јас лично и верувам било кој друг на форумов не би направил исто доколку се работеше за убиство на албанец.. или еве, било кој друг да е. Сепак се работи за човек. Страшно е ова. Луѓе без срце, без чувства.
     
    На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
  16. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    станавме Америка
    кражби, убиства, насилство-за дрога, проституција да не зборувам :x
     
  17. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Млади момчиња од македонска националност на возраст од дваесетина години се жртвите во денешниот масакр кој се случил во близина на Скопје, дознава Скај.

    Според шпекулациите низ населбата Радишани, која се наоѓа на само неколку километри од местото на настанот, се работи за млади момчиња, меѓу кои и еден матурант. Сите на возраст од 18 до 21 година.

    Сепак ова се непотврдени сознанија и шпекулации, бидејќи првичните официјални информации ќе бидат соопштени утре.

    Скопје е во шок, а граѓаните преку социјалните мрежи веќе бараат оставка од министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска.

    Како што објави Скај вечерва на патот во близина на скопското село Смиљковци,кај Железарското езеро, се пронајдени пет убиени лица. Полицијата ги пронашла телата покрај два паркирани автомобила и во моментов врши увид како се случило убиството и кои се жртвите.


    ИЗВОР:http://www.sky.mk

    У Ж А С!
    Почивајте во мир!
    Ми се гади од ситуацијава.
     
  18. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Да, и сакаме да ги спроведеме нивните закони, све се споредуваме со западот, поубаво да си останеме на свое ниво, пошто гледајќи го западот само лошо ни се случува.
     
  19. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Страшно ... Потресена сум :'(
    Нека почиваат во мир .. Јака им душа на родителите ..
    Кој знае што ќе се случува сега :(
     
  20. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Првото што го видов денес и ми се згади, и петок, и се.
    Мене, да ви кажам, мање-више ми е небитно кој го направил ова. Поважно е да биде фатен, и казнет.


    Многу ми жал за дечките, ама многу....


    Ова последно го читав, има блокада на патот кај Радишани....
    http://www.plusinfo.mk/vest/40035/Crn-p ... a-ubienite
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.