Петкратно убиство кај Скопје

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ickovska, 13 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.257
  Актуелни политички настани

  А од каде знаете дека убијците се Албанци?
  Јас сум згрозена, ама згрозена сум и од постовите за војна и напад против Албанскиот народ.
  Знам, јасно ми е се, знам какви се најголемиот процент од нив, ама не може на недокажано право така да се скока.
  Ужасен ден, ужасен...
   
  На gulshen и Rose96 им се допаѓа ова.
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.689
  Допаѓања:
  103.399
  Актуелни политички настани

  И да се и да не се,сеедно веќе,5 кратно убиство секако е закана за секоја националност и не е нешто кое е нормално да се случува. Ама не дека сакаме да веруваме во истото,па ајде, туку ако одиш по теорија на веројатноста,а и туѓи,постручни проценки... Плус да не го исклучиме лудакот шиптар што трчаше со пушка по Авто команда играјќи си сафари,пукајќи по луѓе.
  Ај да ви ги видам чудата сега...

  И да,имате право,гледам сите се по ПИКНИЦИ,при тоа незаборавајќи да пишат статус,твит,курац,палац. Ебате народот,ебате. Мислев по кафиња да одам,ни тоа не мислам веќе. Туку револуционерноста ни се раѓа кога сме напети од лош ден,а вака на опуштено,ма кој ви курац,ја одмарам.
   
 3. paulina2

  paulina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  122
  Актуелни политички настани

  ги видов децата на слики на фб.....се изнаплакав,душата и срцето ми плачат....
  со штои ли заслужиле тие толку млади и полни живот?
  а сторителите........на плоштад.....прво мачење....сечење раце и нозе и после горење живи!!!!!!!!!!!!!
   
 4. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.079
  Актуелни политички настани

  Се селам во Авганистан, тамо е каде каде побезбедно од тука! Молим лепо ! :@
   
  На Cence му/ѝ се допаѓа ова.
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.962
  Актуелни политички настани

  Јаки сме на зборови, ама штури на дела. За жал тоа е гентскиот код на македонецот.
  Не дека се избрзува за тоа кој го сторил ова, туку самото по себе се наметнува од веќе милион икс факти од веќе знаење кој е за што се способен итн. По мене можно убијците да се од надвор од комшии, не знам ама се шушкаат многу работи, така да ... :|
  А за селење лесно е за некого, а за некого не. Тоа и некој чека цело време ...
   
  На SexyLady и DEBELUSKA им се допаѓа ова.
 6. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Актуелни политички настани

  Според темата, видов дека некои не веруваат. Меѓутоа, јас мислам дека има некоја поврзаност со чудото во Св. Димитрија. За крвта, и тоа што светнаа иконите, дека ќе ни треба Божја помош.. Се надевам дека тоа не наговестува нешто такво..
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.689
  Допаѓања:
  103.399
  Актуелни политички настани

  |( Да,а? Она чаурине многу човечко орудие ми се гледаат. Ќе ни треба,ќе ни треба,зошто такво понашање во св. Горѓија,немам видено ни на журка во Капан ан што се живо е претежно под извесни дејства,па пак не им се причинуваат глупости и змејови,не пак дека пред очи им се чистат иконите.Ај без вакви исклучиво глупи коментари.

  Кај нас се буни народ само со актуелни,извикувачки зборови ко,национализам,нетрпеливост, етничка, полова,не знам каква. А вака,па нема зошо бе,нормално е да се убиваме. Сега гледам овие протестирачиве од претходниот протест се спрдачат со глупи статуси на фб. Нема на кого да му продаваат муда,плус не е полициска бртуалност,затоа,легитимно е и по 5ца бам у глава. Ама да беше цајкан у питање,ехееее сите идиоти ќе скокнеа.А и на протестот,не им имаше шиптари,а овие за нив протестираа,а овие у јагнешка кожа го руинираа Гостивар,ама и се прашта,знаеш болка, бес, загуба, прави да се однесуваш чудно.
   
 8. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.163
 9. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  10.778
  Пол:
  Женски
  Затоа што само они се способни за вакво нешто.


  Жално за децата, цел живот бил пред нив, жално за нивните родители. Нека почиваат во мир.
  ;(

  Чувствувам жал,бес,страв...
  Немам зборови. :x
   
 10. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Значи вака ШТАМА по македонските медиуми . Нема баш никаква информација освен дека има убиство на 5 мина . Пак шпекулации ...

  1.Дека се работи за наркодилери , дека се работи за криминална пресметка па намерно отишле навака кај што жив човек нема да се пресметаат

  2. Дека племево ги провоцирало и се зафатиле , и остало епиолог ви е познат .

  Со оглед на видеово ...

  http://www.youtube.com/watch?v=gZmrXdb4 ... r_embedded

  Дефинитивно се работи за меѓуетнички конфликт . Зошто луѓево не се глупи да скокаат во нивна одбрана ако знаеле дека се мафијаши . А фино вика едниот што може каква злоба да има во рибар ? Т.е 20 годишни наместо да бркаат женски , да се пијанчат и тепаат ловеле риба . И ете како завршило ...
  Сигурна сум дека намерно нема никакви информации да не се погрева ситуацијата , да не се оди на протести да не ствара револт . А револт има ! И желба за одмзада , особено моја лична фрустрација од фактот што неписмениве , укочени , кој и да е на чело под чија директива и да работата случајот НЕМА да го расветлат :@
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.009
  Допаѓања:
  48.088
  Пол:
  Женски
  На 24 вести ќе има информации во 14.00 часот, им ја нападнале екипата во Бутел.

  Страшно и жално е ова, млади деца, животот уште не им почнал што се вика.
  Мора да се истера правдата за ова, па нека пука што сака.
   
 12. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.794
  Допаѓања:
  29.131
  Пол:
  Женски
  Ме чуди воздржаноста на нашите медиуми за настанот. Повеќе информации можеш да дознаеш од српски медиуми отколку од нашите.
  Инаку како што прочитав на нет веќе има протести, цело Радишани и Бутел биле блокирани. Блокиран бил и автопатот накај Велес.
   
  На Elennaa и esperanca им се допаѓа ова.
 13. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Фала на Горниот има уште се наоѓа по некој МАЖ

  Само вака треба со добро не ја бива ...

  Радишани македонски жители и околните села го блокираат Љуботен .

  Радишани македонски жители и околните села го блокираа селото Љуботен и не дозволуваат влез и излез во албанско село. Објавија дека македонските граѓани се каменуваше куќа и два автомобила биле скршени. Полицијата се наоѓаат на теренот и вели дека ја контролираат ситуацијата. Албанци, жители се shetësuar Luboten на ситуацијата. Сето ова следува по веста за убиството на 5 луѓе вчера вечер во близина на населени места
   
 14. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Луѓе, ме гуши сето ова, неможам да гледам страдање. Незнам како било во 2001, мала сум била, но знам дека не ми мириса на убаво. Слушнав дека е убиено и дете во 57, колку е точно незнам. Да се надеваме дека не е точно. Еве по што ќе си го памтиме празников.
  Oчигледно е дека се Албанци.
  Ова нема вака да заврши, ова е само почеток. Само незнам до кога ќе трпиме ние.
   
 15. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  И после некој нека ми рече дека не треба да се суди по национална основа. КАКО?!?! КАКО?!?! Јас лично и верувам било кој друг на форумов не би направил исто доколку се работеше за убиство на албанец.. или еве, било кој друг да е. Сепак се работи за човек. Страшно е ова. Луѓе без срце, без чувства.
   
  На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
 16. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  станавме Америка
  кражби, убиства, насилство-за дрога, проституција да не зборувам :x
   
 17. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  Млади момчиња од македонска националност на возраст од дваесетина години се жртвите во денешниот масакр кој се случил во близина на Скопје, дознава Скај.

  Според шпекулациите низ населбата Радишани, која се наоѓа на само неколку километри од местото на настанот, се работи за млади момчиња, меѓу кои и еден матурант. Сите на возраст од 18 до 21 година.

  Сепак ова се непотврдени сознанија и шпекулации, бидејќи првичните официјални информации ќе бидат соопштени утре.

  Скопје е во шок, а граѓаните преку социјалните мрежи веќе бараат оставка од министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска.

  Како што објави Скај вечерва на патот во близина на скопското село Смиљковци,кај Железарското езеро, се пронајдени пет убиени лица. Полицијата ги пронашла телата покрај два паркирани автомобила и во моментов врши увид како се случило убиството и кои се жртвите.


  ИЗВОР:http://www.sky.mk

  У Ж А С!
  Почивајте во мир!
  Ми се гади од ситуацијава.
   
 18. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Да, и сакаме да ги спроведеме нивните закони, све се споредуваме со западот, поубаво да си останеме на свое ниво, пошто гледајќи го западот само лошо ни се случува.
   
 19. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  1.987
  Страшно ... Потресена сум :'(
  Нека почиваат во мир .. Јака им душа на родителите ..
  Кој знае што ќе се случува сега :(
   
 20. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.679
  Пол:
  Женски
  Првото што го видов денес и ми се згади, и петок, и се.
  Мене, да ви кажам, мање-више ми е небитно кој го направил ова. Поважно е да биде фатен, и казнет.


  Многу ми жал за дечките, ама многу....


  Ова последно го читав, има блокада на патот кај Радишани....
  http://www.plusinfo.mk/vest/40035/Crn-p ... a-ubienite
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.