1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петкратно убиство кај Скопје

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ickovska, 13 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    http://sky.mk/makedonija/20089.html?task=view


    ФОТО: граѓаните во Радишани им одаваат почит на убиените
    Блокада на Љуботенски пат пред влезот во населбата Радишани накај селото.

    Локалното населени на влезот од населбата поставило контејнери за ѓубре и го блокирало патот, а полициски возила има на влезот во Радишани од Скопје.

    Насобраните граѓани, носат пароли со натписи `Да се најдат убијците`, тие се насобрани да им одаде почит на убиените и палат свеќи во населбата.

    Локалното населени вели дека се починатии Филип Славковски, Александар Наќевски, Цветанчо Ацевски и Ќире Тричковски, велат дека се насобрани и бараат да се реши ова убиство од страна на надележните и додаваат дека семејствата наместо да се радуваат, сега дома кукаат.

    Жителите од Радишани побараа одговорност од министерката Јанкулоска како што знае и умее да го реши случајот и да ги најде сторителите кој на дрзок и подмолен начин убија четири момчиња од Радишани и еден маж од Црешово, синоќа во близина на Смилковското Езеро во близина на Скопје.
     
  2. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    Блокиран е и Љуботенски пат, дојдени се луѓе од Чаир од Бутел од тука од Радишани :( Инаку според она што го слушнал татко ми во една од куќите на убиените деца е тоа дека биле врзани па потоа убиени :( колку е ова точно не знам, така зборат луѓево.
    Радишани е како мртво, ѕиркам од прозор и дури ни птичка не пее ;( како да не диши :worried: уф колку лошо се осеќам само ;(
     
  3. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Млади момчиња биле петтемина убиени?

    и под тоа - 2,851 people like this :@ :@ :@ :swear: :swear: :x

    Не можам да престанам да мислам на ова, како ли им е само на родителите .. На празник, место да слават тие .. Како ли им е сега, како ќе им биде секој Велигден .. ;(
     
  4. Anonnimna

    Anonnimna Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    76
    [СДК] Сакам да кажам...

    Цеко мој,ми фалиш убавецу..Почивај во мир ;( ;( ;( :l:
    ќе се отркијат сторителите, МОРА
     
  5. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    И јас се осеќам многу лошо, не ми се верува дека некој е толку болен да убие 5 луѓе, се прашувам зошто? Зошто????
    Се надевам дека случајот ќе биде решен, а се молам само да не се креваат тензии на база на шпекулации, бидејќи се плашам дека работите уште повеќе ќе излезат од контрола.
    Што им е на луѓето бре?????????????????????????
    :x

    И ве молам не го поврзувајте настанот го иконите од Св. Димитрија, гледам и на други теми, демек иконите го навестиле тоа, мислам..... :^)
     
    На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
  6. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Е сега нека се деси чудо, нека станат децава ко ништо да не било, а на нивно место нека легнат убијците...
    Уф колку се потресов ...не можам да се сопрам од плачење...
    Ах тие шиптарски копилиња...ни го загорчеа животот, колку фамилии се зацрнеа за секогаш ради нив...племе заостанато, злото во светот :@ :@ уф :@ уф :@
     
    На Ragazzina, glosipgirl, Juicy03 и 7 други им се допаѓа ова.
  7. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Братот на 45-годишниот убиен дал изјава.
    Тој мисли дека неговиот брат е убиен, затоа што бил затекнат на местото, па да не биде сведок на убиството на момчињата.

    Јас сум згадена.
    Децава биле војнички построени, еден до друг. И со куршум директно во глава биле застрелани.

    Не знам што да кажам.
    Младинава реагира најбурно....
     
  8. Lovely15

    Lovely15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    31
    Леле целата се потресов, многу жално. Нека почуваат во мир. ;(
    Кој знае како им е сега на родителите... ;( ;(


    Петок 13 . Господе што ти згрешивме толку што на овој ден наместо да бидеме среќни за Велигден, треба да жалиме за убиства и немири што се случуваат .. :( :'( :worried: ;(
     
  9. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Ми препукна срцево кога слушнав. Па од кај мене, до езерцето има 10ина минути пешки одење.
    Прилично сум сигурна дека ова нема да остане вака, дека нашиве ќе вратат на петмина нивни. После Велгиден мислам дека ќе избие. Како и да е, жално е. Тие млади, животот пред нив, повозрасниот ете остави дечиња мали без татко да растат.
    Ах бре Македонијо, шиптариштава не сотреа. Ги мразам, од дното на душата.
     
    На anabel-a и Breezy им се допаѓа ова.
  10. macigv

    macigv Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2012
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    12
    срашно навистина страшно место на велигден тие во црна дупка :( :( :(
    сочуство до нивните најблиски

    а тоа кој ги убил ке се дознае, но да не избрзуваме и да се воздржиме од коментари ок. никој ништо не знае кога ке се дознае тогаш да судиме, а сега да се воздржиме. без разлика кој да ги убил има да плати за тоа скапо.
     
  11. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Нека почиваат во мир душички.
    А за се останато во државата и за дотичната Јанкуловска немам коментари уште од смртта на Мартин.
    Бесна сум, тажна и на овој голем ден грешам душа и им посакувам смрт на убијците.
     
  12. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Не можам а да не се расплачам ;(
    Којзнај како му е на родителите, наместо да слават Велигден, нив ова му се случва.
    Почивајте во мир Душички ;( ;(
     
  13. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Од сабајле кога слушнав не можам да се смирам. Едното дете е познаник на стрина ми и баш преска ми раскажуваше како не можеле да се смират неговите родители. Лекарите им лупале на секои 10 мин инекции за да се смират, не можат да се соочат со вистината. Ова според мене или ќе прерасне во војна или од утре се ќе се заборави, друго нема. Дај боже да се открие кој е. Леле, леле сигурна сум дека Господ ќе ви плати за секоја солза пролеана поради вас.
     
  14. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.570
    Пол:
    Женски
    Нека почиваат во мир. Јака им душа на нивните семејства.

    Згрозена сум од убиствово, згрозена сум од се што се случува во нашава државичка.

    Не знам дали навистина се убијци шиптари, но кои и да се треба да се казнат. Мислам дека повторно младите ќе се кренат како за убиството на Мартин.

    Велигден нема да биде убав како за нивните семејства така и за цела Македонија.

    Жално...
     
  15. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Од лелекања по форуми , тажења аир нема !

    Сите имаат муда на форуми и фејсбуци .

    Денес е закажан протест на плоштадот Македонија во 16-00 . Сите што сте во можнот одете и јавно јасно и гласно искажете го револтот .

    http://www.facebook.com/groups/205793006198720/
     
  16. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    Кога македонец ќе убие двајца дилери, одма хаос на улици, се прават нереди во автобуси.. сега шиптар убива петорица наши - никој ништо не презема а надлежните немаат никакви информации. Каде сте сега?! За фреските се испотепавте сите да коментирате и давате изјави. Нека летаат глави во МВР што побрзо.
    Сега они пак ќе излезат жртви, пошто Македонија имала несредени меѓуетнички односи. Крволочен народ желен за превласт во туѓа држава, а ние сме такви кукавици па пре би се испотепале самите.
    Се убиваат луѓе, си мењаат имиња на улици и школи, си палат цркви, ние си ќутиме.
     
    На Juicy03, anabel-a, Miss-Angie92 и 3 други им се допаѓа ова.
  17. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Ау бре небидница, небидница ... не е добро. Налет од мешано општество! Налет од муслиманство! каде има негова нога има и проблеми. Само чисти етнички држави ништо друго.
    Ми иде пасошот у рака и преку океан. :(

    А македончето за години понатаму еден ден ќе каже дека живее во двонационална односно туѓа држава. Ова е процес кој трае за жал. Кога сме неспособни и полни страв, ќе не бришат од карта. Не, дете да ти расте во ваква небидница е грев. :x
     
    На Irena-2 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    Катастрофа овие шиптариве хулигани невидени дивјаци,да убиеш некој на таков подмолен и безмилосен начин без причина треба да се бесчуствителен психопат!Од сабајлево од кога прочитав неможам да се помирам со фактов,бидејќи и јас сум од истава општина.
    Како што гледам ова нема да престане,зашто нема шанси да седиме со скрстени раце покрај се што ни направија,жално...! ;( ;( ;(
     
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Луѓе на вести па не кажаа ништо посебно ... Бог да чува и да брани, кој и да го напрабил ова, мора да е ментално растроен, и треба да се спржи на електрична столица :x
    да се надеваме дека набрзо ќе се најдат убијците, со камења да ги лунчуваме треба...
    Ајде да видиме сега Бркуловска колку ефикасна ќе биде при фаќање на убијците...
    А мене ме интересира тоа место таму е мешано или чисто наше? :?: Не знам, не сум одела натака...
     
  20. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Kaко што читам ми доаѓа да не се вратам во Македонија.
    Многу сум исплашена, не знам веќе што да мислам во моментов плачам и пишувам. Кој и да го сторил ова ќе му се врати. Не можам да посочувам кој е, како е додека не се разјасни но ужасно е.
    Леле бре, што ли мислеле? Млади, деца како така? Со цел живот пред нив. Не можам да разберам па што сака нека биде, не може така да се прави врз народот бре. Да убиеш деца, алоо! Живот во кој тек треба да се докажуваат. :x
    Страшно. :worried:

    А немириве што се подготвуваат... Па луѓе какви дивјаци, зар македонците за дивјаци се сметаат?! Ние сме горд народ а не некое племе незауздано. Смирете малку ситуација, од избрзани постапки само полошо ќе биде. Ептен забрзани постапки, бидејќи на крај македонците ќе ги обвинат дека напаѓат а не нив. Не дека не треба да се прави ништо, но избрзани постапки и те како само ќе ја влошат ситуацијата.
     
    На Irena-2 и Sun.shine им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.