Петкратно убиство кај Скопје

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ickovska, 13 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.449
  Значи згрозена сум од медиумите. Наместо на сите страни да трубат за ова, на секоја програма турска серија даваат. Срамота !! Да не ти се живее во оваа држава.
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  Гарантирано ова е дело на шиптари.. Толку млади деца нема шанси да се замериле со некого на 20 години толку многу па да им се случи ова - што значи со друга цел се убиени, плус се гледа дека се било испланирано - да ги начекаат сами надвор од градот каде нема сведоци. Строени биле еден до друг :x .. и десет да биле сите ќе ги убиеле :@ :@ :@ не е на арно работава, не е...
   
 3. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Леле бе што се случува во Македонија луге? Ма све ќе им е*ам ********** што им се криви децата ма ајде нека заврши ова да ти е страв да излезеш од дома. Срамота за шиптариве. Нека им е лесна земјата на младиве деца. Греота. ;(
   
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.201
  Допаѓања:
  41.158
  па немаат Сител што да кажат, чекаат извештај од Јанкуловска, да ги програмира малце, што и како да зборат

  http://www.netpress.com.mk/mk/vest.asp? ... tegorija=4

  за греота :( :( :(


  http://in.reuters.com/article/2012/04/1 ... BU20120413
   
 5. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  ^ Сега има на Алфа.
   
 6. AnimeHQ

  AnimeHQ Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  245
  [СДК] Сакам да кажам...

  5 Macedonians executed in v. Radisani, near Skopje. May God have mercy upon their souls. This will not end well...

  Мир и покој на душите на убиените Македонци. Господ да крене рака на починителите на убиството ...
   
 7. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.962
  И ако можеш да останеш таму каде што си, остани. Искрено ако имаш шанса, не се враќај. Тука не оди на добро.
  Можно ли е ова да е освета за гостиварскиот настан?
   
  На Ragazzina му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Убијците се на слобода. Или шетаат слободно меѓу нас или веќе се во Косово :@ :@ . Ова веќе не се трпи.
   
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.706
  Плачам додека го пишувам ова... Незнам, неможам да си објаснам како може да постојат такви бездушници, sверови, гадови. Ни еден лош збор не ги опишува. Згрозена сум. Само најстрога казна за психопатите. :x
   
 10. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.169
  Можно е и да е освета, сепак знаат они добро кога и каде да погодат.

  И да верувам дека е за некоја освета... Така беше и кога ја заалија црквата, и кога имаше нападнати дечиња низ скопскиве улици, и ова сега.

  Од што сум изреволтирана, неможам ни да мислам, ни да зборам, а најмалку да пишувам само се што ке кажам е Власта и сите што се наоѓаат на Пирамидата, да се свестат . Зашто време е да се направи нешто.

  Оставка за дотичната Јанкуловска, малку ке да е ...

  нека му ја мисли власта, ова не иде ама баш не иде на арно !

  За греота , невини млади души у прашање се.
   
 11. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  10.696
  Пол:
  Женски
  Во право е Венди, сите се силат по форуми и фејсбуци.
  На овој начин ништо нема да смениме. Ќе тажиме, ќе претресуваме причини виртуелно, со столчето под газот, на топло.
  Треба да стане овој народ. Само штета што сите ми се смеат кога ќе го кажам ова. Не се доволни 10, 20, 100 души. Потребни се илјадници.
  Не вреди тоа што сите се фаќаме за глава сега. Kриви сме сите, што секаде е штама. Штама е со ВМРО на власт, штама ќе беше и со СДСМ на власт.
  Глупав е овој наш народ што го дозволува ова.
  Не, не ни можам да опишам колку сум бесна на себе и нашиот македонски, големо-мал народ. Шиптриштата затекнале овци, па ќе стрижат волна.
  Еднаш кажав, ќе се повторам пак, не значи ако навиваш, дека си патриот. Ајде биди патриот сега, кога е потребно, а не на утакмици.
   
 12. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  навистина жално и трагично,нека почиваат во мир
  а на тие толку ладнокрвни и ненормални убици нека ги стигне казната
   
 13. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  премногу жачно и тоа на каков ден ..............
   
 14. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.654
  Допаѓања:
  58.607
  Не се криви медиумите. Не знам дали сте приметиле, ама секој линк поврзан со убиството на тиме.мк по 3-4 минути го снемува. :!: Нормално некој се труди да заташка, револтирани се луѓето, свашта може да стане.

  Дури сега слушнав на вести, еден вели - Ами нормално е, стално слушам јас пукање од селото до нас, дали свадба дали нешто друго. Затоа и не изреагирав кога слушнав пукање. :o Нормално еј, како бе нормално да пукаш наоколу, АЛО! :o

  Она што мене ми е најгрозно во целата ситуација е колку лесно се сфаќа човечкиот живот. И да пробам да сфатам, а не можам, е да испланираш да убиеш четворица и да отидеш да ги упукаш. Ама да го убиеш петтиот затоа што бил таму, е тоа не можам да го сфатам... Онака, кежуал, непланирано, банг банг. Како да пукаш во партали, а не во човек. :x

  Болни умови, растени во омраза, во насилство, фала Богу дека нема наоколу да одат и да делат цвеќенца и да проповедаат мир. Го прават тоа што го можат најдобро - пау пау. :o
   
  На Ragazzina му/ѝ се допаѓа ова.
 15. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.169
  A што има на видеото всушност ??? никако д аго начекам да го видам ??
  За што се работи во него ?
   
 16. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  687
  Сеуште не ви мириса на 2001 луѓе? Сочувство до семејствата,и со силна надеж дека убијците ќе бидат фатени и мачени до смрт. И нивните семејства. Мамичето нивно.
   
  На Ragazzina му/ѝ се допаѓа ова.
 17. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.404
  Допаѓања:
  47.334
  Пол:
  Женски
  Не мириса на 2001... Мириса на нешто многу полошо од тогаш...

  Изопачен ум, имал некаква замисла кога убил 4 души, петиот видел што се случува и по дифолт, за да нема сведоци го убиваат и него...

  Сепак, страшно.

  Нека спие мирно убиецот вечер, ако може...

  Еве ја, се чека Јанкуловска да даде изјава

  http://www.makedonija24.mk/
   
 18. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.757
  После толку инциденти, и наше молчење, редно е Јанкуловска да си поднесе оставка и да дојде некој кој ќе знае да се справи на нејзиното место. :!:

  Жал ми е за починатите, невини душички. ;( ;( ;( Бог да ги прости. Семејствата нивни си знаат како им е. :worried:
   
 19. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Сте чуле за тоа од глаата си патиме?

  Па и во собрание шиптари толку ги има. Сакаат права? Сакаат нивни празници да се слават? Сакаат нереално повеке од она што веке го имат? Ево ти га на .!. Ај марш таму губриња јебо вас. Сами сме си криви. Малцинство се? -Малцинство треба да останат, да се плашиш да излезеш сам во СВОЈАТА земја. Си ја имаат тие својата Албанија, гит таму! Од денес ги мразам од дното на душата. Со кој памет, со која свест, колку треба да бидеш изопачен за да убиеш 5 души? Да ги фатат и на бесилка на сред плоштад. Ке се кренам од Гевгелија ке дојдам да им плукам на гробот, бездушници!!! Ај да не се грешам пред овој голем празник, ама на вакви само електричен стол. :@

  со чесни исклучоци. не зборувам за сите албанци.
  Греота и сочуство за семејствата, што имале да видат...
   
  На Ragazzina, Juicy03, daddys.princess и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  Жал ми е....на нашата држава...нема да се види ни велигден ни ништо...како и да се види 4 млади лица убиени...а ни петтиот не беше стар....Незнам зошто...но тоа во црквата чудото во СВ Димитрија...беше можеби лош знак...дека ќе ни се случуват вакви работи.Дојде времето да ни е страв да излезиме...И јас мислам дека се шиптарите проклети да се не не оставаат на мира..ништо никогаш не му е погодено...јас сега само ќе се молам на господ да не не остава во вакви моменти
   
  На Tesalonika му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.