Петкратно убиство кај Скопје

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ickovska, 13 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.962
  Најлошо е што тука има косовско влијание. Полош изрод од нив нема.
   
  На Ragazzina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.009
  Допаѓања:
  48.088
  Пол:
  Женски
  Две од семејствата не се известени? Што зборува Јанкуловска?
  Леле бре ама е одвратна, како зборува. :x
   
 3. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.128
  Жал ми е за сите тие млади деца што премногу рано го загубија животот кој за нив допрва требало да почне ,жал ми е исто и за повозрасниот човек како и за нивните најблиски ,жал ми е што точно ова се случува непосредно пред најубавиот христијански празник за кој сите се подготвувавме и неочекувавме дека ќе се случи ваков лош настан кој сите потресе ,не наведе да помислиме дека оваа е уште еден предвесник на некаков конфликт кој допрва ќе избие.Во моментов се трудам да го анализирам објективно настанот .Се прашувам како стасале тие млади деца до тоа место дали биле присилно одведени или си пристигнале своеволно ,се прашувам зошто некој би лишил од живот деца кои се на 18- 20 годишна возраст.Ги слушнав изјавите на некои од жителите на селото и едноставно рекоа без причина децата се убиени ,мое мислење никој никого не убива без причина или некаков мотив не знаеме можеми станува збор за неизрамнети сметки околу некои нечисти работи или резултат на некои претходно постоечки конфликти ,затоа што истотака еден човек изјави дека и нему му се заканувале пред еден месец а кој и зошто му се заканувал не спомна ,се надевам, ќе каже пред надлежните органи барем така че може од некаде да се почне со истрага како и да е вистинските причини за вакво убиство ги знаат само убиените или нивните убијци,но ниту една причина не го оправдува некого и ниту му дава за право да одземе туѓ живот.Најтемната страна од овој настан е тоа што никој од нас неможе да направи ништо за да ги врати овие луѓе во живот и тоа што што ќе протестираме нема да може да ни помогне да го оставариме и тоа наше барање за да биде правдата задоволена ,убијците да бидат казнети затоа што го направиле затоа што сите знаеме како функционираат нашите институции .
   
 4. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Женски
  За греота..Нека почиваат во мир ! :'(
  Најстрашно е што убијците шетаат меѓу нас..
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.689
  Допаѓања:
  103.399
  Цинизам ме обзема.
  Се молат сите ретардости да престанат да зборуваат дека е сценаријо и директива,зошто убиствата се ипсо факто категорија. Колку сака нека е така,нека ми објасни каков човек дозволува да биде изманипулиран и да го направи тој грозоморен акт?! И дали по таа аналогија треба да го оправдам и прифатам молкум?!
  Идиотите од стоп на полициската бруталност...тоа не се млади луѓе со прогресивни и револуционерни умови, тоа се амеби со пароли. Ако утре некој од Кенија бидува дискриминиран, тогаш ние сме пронационалистичка држава,ама во случајов во кој сите знаеме што е и како е, апсолутно се е оправдано. И не,не се плашете,тешко веројатно дека наш ќе фати калаш и ќе изрешета шиптари и ќе бара дел од Албанија и не,не е шиптарот тој кој се плаши да шета по плоштад,туку Македонецот кога шета по чаршија или во Чаир.
  Моите пријатели Алабнци пред неполни 10 мин ми се јавија со муабетот,им ебам крвта шиптарска зошто оддамна се отуѓиле од тоа племе...а вие на вашите ако сакате љубете им ги задниците.

  Со оваа увертира не очекувам никогаш да излезе вистината на виделина,зошто има преголем набој на бес и прекардашеност.

  Но ипак,во исчекување сум шиптарската младина да организираат марш на мирот, чисто за да ја докажеме тезата дека желбата е обострана и дека ова е само мрсење на велигденски муда у сите бои.

  И не,не мириса на 2001,зошто немаат ни капацитет,ни толкава поддршка,сами се куропецаат,ама лош им е зарот,овај планот. Нема да наидат на меѓународна поддршка,дури и голема е веројатноста да ги срозаат оние кои порано ги поддржуваа. Тоа кон кое што се целеше во минатото,се оствари,на Америка и Европа сега побитна од се им е стабилноста во регионов . Само нашите водат лоша политика...туку друг пат.
   
  На Ragazzina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  http://www.press24.mk/video/makedonija/krimi/ekskluzivno-video-nokjna-snimka-od-mestoto-na-petkratnoto-ubistvo-kraj-smilko

  А што е со типот кој се смее во позадина? Нешто е смешно? Време е за шеги? Не ми се верува....
   
 7. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.168
  Луѓе дај еднаш оставете ја глупостата со иконите... Дај не мешајте баби и жаби тука ... Каков знак какви икони какво нивно чистење, со убиство на 5 невини души.
   
 8. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Ги добиа сите можни права што постојат и пак им е малце. Нашите македончиња во Албанија немаат ни тронка од тие права што они ги имаат тука. Ако може линк од изјавата на Јанкуловска?
   
 9. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.341
  Допаѓања:
  18.293
  Пол:
  Женски
  Шо се тиче настанов - не коментирам кажано е се` :( . Ама аман веќе од цинични коментари во врска со настанот во Св. Димитрија. Оставете ги тие што веруваат да веруваат и не ги нарекувајте со погрдни имиња. Ако не верувате-не верувајте. Барем на празник имајте малку почит. Толку од мене.
   
  На Serafima му/ѝ се допаѓа ова.
 10. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Кај се сега комитите , пиратите , гемиџите попара да прават ? !
  Силни сме само со македонсите знамиња на утакмици пеејќи ја за Гоцевата Раса ? ! А вие стварно мислите дека сме потомци на Гоцевата Раса ? ! Да била ваква , кукавичка никогаш немало да се ослободиме . Нема мажи народе мој , нема храбри немаат храброст да покажат заби . Мислам до кога ќе трпиме ? Имаме и ние некои граници . Ќе ни препука ли и на нас некогаш филмот ? Ќе не зафати жута минута . Или и понатаму херои на форуми *ички во живо (ова се однесува на мажите ) зошто нели тие се посилниот пол .

  http://www.youtube.com/watch?v=Ck2_Wi7KMGM

  Слушнете што пеат особено на почеток !!! Ова треба да ечи низ македонските улици , цела Македонија да се дигне на нозе !!!

  -МАКЕДОНЧЕ КАДЕ СЕ СПРЕМАШ ТЕ ЧЕКА БОРБА ; БОРБА ЗА СЛОБОДА

  -МАКЕДОНСКО ПИЛЕ НЕМА ДА ЗАГИНЕ !!!

  Епа загина многу повеќе од пиле загинаа 5 животи . Племето е јако само кога се заедно . Да им покажаме кај се наоѓаат !!!
   
  На Isidora-Veles и sleepingbeauty им се допаѓа ова.
 11. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Кога и да видам прилог плачам ,не ми се верува дека некој може да убие 4 ДЕЦА! :'(
  Леле може да замислам како им е на семејствата,не би посакала ни на најлош непријател вакво нешто.

  Имали некои собири,се оргазнизира ли нешто,или има нешто спонтано?Јас не можам вака само да седам и да гледам телевизија,се згрозив.... :( :( :(
   
 12. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Како воопшто Бог му подарил живот на такви ладнокрвни убијци ? Воопшто не ги знам момчињата, ама кога слушнав почнав да плачам. Па кое е то чудовиште шо му ги одзеде животите на четворицата матуранти, деца пред кои е животот? ;( Наместо да го слават Велигден и да се спремат за матура.... Не знам стварно, не можам да сватам.
  ДОЖИВОТНА казна за тој шо ги уби. Да се мачи секој ден од животот!
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.201
  Допаѓања:
  41.155
 14. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.033
  Навистина страшно! Се потресов од веста... 4 млади деца, матуранти :x
  Се надевам виновниците наскоро ќе бидат фатени.. И не да ги сместат во затвор
  директно смтрна казна...
  Не ми се верува... Каков народ... :( :(
   
 15. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  да се надоврзам и за друго оввие новинарите што им одат дома на семејствата а во каква жалост се уште тие им фалат па со камера
   
 16. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.671
  Допаѓања:
  37.069
  Од кај знаете дека се албанци ?!
  Кој и да се, се згрозивме сите од ова монструмно убиство ... смртна казна за убиецот!
   
 17. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
 18. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093

  Не пејат македонско име нема да загине ?

  Нека почиваат во мир... ;(
   
 19. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Балканскиве медиуми повише информираат него ли нашиве,нашиве за Охрид сега нашле да зборат дали има туристи или нема.А и мислам дека сакаат да балансираат да не дојде до поголеми меѓуетнички тензии.

  Најстрашно е што изгледа дека прво биле ПОСТРОЕНИ ПА УБИЕНИ. :o :o ;(
  http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=600146
  Вистински масакар.Исто како при геноцидот во Босна,баш тој начин биле убивани луѓето.

  Не можам да поверувам до кој степен луѓе од одредени националности се спремни да дојдат,само за да доминираат!
  Се надевам дека овој пат Македонските власти нема така попустливо да се понесат,и нема да дозволат веќе се што сакаат да прават низ државава!Ова е преголема закана не само за Македонија,него и за цел Балкан,мислам дека ќе дојде до војна,ако не сега,во наредниве година до две сигурно... :|
   
 20. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  4.897
  http://www.facebook.com/groups/205793006198720/
  Протест во понеделник на плоштад.
  Денот од црн поцрн неможеше да ми стане. Се нервирам ненормално, ова мора да се разреши.
  Соживот my ass, коментарите против шиптарите се и на статиите на соседните земји.
  На сите ни е јасно, само нека пробаат да ни замачкаат очи.

  Која е таа психичка состојба при која можеш ладнокрвно да застрелаш 5мина????
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.