1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петкратно убиство кај Скопје

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ickovska, 13 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    835
    Допаѓања:
    1.462
    Оф леле,пусто македонче си трпело и ќе си трпи.
    Згрозена сум од настанов, навистина страшно,ужасно, неможев да им поверувам на очиве и на ушиве што гледаат и слушаат. Искрено и јас мислам дека е ова дело на шиптарите...само болен,заостанат ум може да го стори ова, ужасно, навистина ужасно, дури немам ни коментар,потресена сум до бескрај, да ти е страв да излезеш на улица.
    Нека почиваат во мир! :(
     
  2. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    Психичка состојба на планински шиптар. Таа е таа состојба!
     
    На Ragazzina му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Страшно ;( нека почиваат во мир, нека им е лесна земја.
    ...а работиве што се крчкаат, не се на арно |(
     
  4. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Tоа сакав ид а го кажам, како во Hацистичка германија кога ги ределе Eвреите, како во Jугославија, и како во Aвганистан, ко дивјаци :x :x Eптен сум и јас потресена, само сликата на брат ми ми иде во глава :(
    Hе ни сакам да мислам, сироти деца, ајде барем да се тешиме, што не биле и мачени пред да бидат убиени господе божееее :x
     
  5. Thebestone

    Thebestone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    63
    хахаха а нели знаеш дека Вендии е од нивните? колку што пишела до сега... ? Па ако не тогаш нека е пресметката во живо нека се кажи лично да го решиме проблемот (секако со убиство се решава то кај нив) ;) чим се силиме само на форуми..ха бе и има лице дA каже дека се силиме по форуми ???????????
     
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ^ венди е Mакедонка :)
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  7. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

    t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    335
    Простоо ми се ГАДИИИИИИ :puke: , од овааа, цел стомак ми се превртува.......... Немам коментар.
    На тв, ја даваа изјава од семејството, на едното дете... се расплакав, и јас и мајка ми....
    Трагедија за семејствата на ситееее........... Престојат убави празници, кои за сите нив ке бидат црни....

    Инаку живеам во непосредна близина на местото каде се случило грозоморнотоо убиство....има мн албанци, ма какви албанци шиптари се, доселени од Малино, Брез.....
    Некултурен народ, див. Се закачаат, провоцираат.
    Речиси сум сигурна дека е и нивно маслоо!!!!!
    Само сега неверувам дека ке ги фатат, з ажал, сигурно се избегани за Албанија............. :@ :@ :@ :@ :@
     
  8. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Страшно и жално...
    Дали е на национална основа, планирано или група издрогирани пример решиле да си направат филм за петок 13-ти не знам, но верувам ќе се открие и ќе се казни, иако загубата останува...
    Нека почиваат во мир...
     
  9. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649

    Епа тешко ни нас со овој памет!До понеделник да се чека.....?!!!Немам коментар.
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Thebestone

    Thebestone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    63
    можи сум грешка :) и ако навистина сум се извинувам
    но ако не сум ...сепак ке бидам со истиот став би требало да и е таја намерата ;)
     
  11. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    606
    Зошто сите се провоцираат толку лесно? ДА, тешко кривично дело е тоа! Ама цела нација да се дигне поради тоа а сеуште не се знае кој го направил е просто..
    Да, и мене ми дојде на памет дека може се албанци, ама што ако не се?????

    Што ако се македонци???????? Како може да се напаѓа некој кога уште не се знае кој го направил убиството не ми е јасно.

    Како и да е, тој што го извршил делото треба да одговара. Ама не треба да се дозволи да се дојде до војна. А со вакви непромислени постапки друго не гледам. Читав коментари на една ФБ група. Ми се згади од коментарите. И да, Македонка сум!
     
    На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Кој и да е одговорен за овој масакр, треба да одговара. Не смее да помине неказнето. Не сакам ни да замислам како им е на семејствата, а најлесно им е на Јанкуловска и сличните да даваат изјави за воздржување, не биле во нивна кожа. Црн е Велигден годинава за Македонија.... нека почиваат во мир...
     
    На Miss.Ricci, Li0ness, gwen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^а што треба да речат функционерите...ваква изјава??? - Снабдете се со оружје,одиме во напад...испоколете се
    Тоа сакате да го изјавата на ТВ?
     
  14. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Не, туку да бидат експедитивни и да си ја вршат работата! Од исчекување и трипати полоши сценарија ќе излезат, ќе пукне барометарот.

    Семејствата го имаат моето најдлабоко сочувство, иако сочувство е последното нешто што во моментов им треба. Се надевам на брзо расветлување на случајот и јавна бесилка за гнасите што го направија тоа.
     
    На Hipster, Miss.Ricci, esperanca и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Подобро ништо нека кажуваат, само нека работат на случајот што побрзо да се расветли ова. Сигурно нема да повикуваат на оружје и востание, ама зошто не поднесуваат оставки кога не си ја вршат работата како што треба? Дали треба вакви работи да се случуваат во државава? Ама пусто, мила е фотелјата...
     
  16. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    606
    Имаш право, ама не може преку ноќ да се реши случај. Има процедура, лица се испитуваат, не може туку така да дадат изјава ако не се сите коцки склопени. Се надевам само дека ке работат во име на вистината.
     
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски

    Јасно ми е мене сето тоа... ама велам, ако немаат што да кажат, нека не кажуваат воопшто. И воопшто не требало да се случи ова ако си ја вршат работата како што треба, а тоа не го прават. И колку и да се свесни за тоа - пак не даваат оставки.
     
  18. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    [СДК] Сакам да кажам...

    Значи дојдовме до тој степен да ти биде страв сам до комшиите да појдеш...
    Како утре да влезам во некое taxi а притоа да бидам сигурна дека ќе излезам жива и здрава? Или па навечер да тркнам до кај нај блиската другарка сама а притоа да не добијам некој куршум во главата?
    Страшна работа. Мораше ли оваа трагедија баш пред овој светол празник?
    Кои се тие бездушници бре :fubar:
    Со мајка ми сакавме торта да правиме, ама ни падна и еуфорија и расположение.
    Нема смисла, не е фер :worried:
     
  19. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
  20. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    606
    Протест против кого? Против „неампоимкојеубиецот“?? Против владата? Владата е крива за некој болем ум?

    И колку што гледам и во двете групи се „накострешени“ тинејџери со многу претпоставки. No comment.
     
    На macigv му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.