Петкратно убиство кај Скопје

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ickovska, 13 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  2.841
  Пол:
  Машки
  со сета почит ама не ни личи да се делиме на македонци и албанци особено не у тетово .
  Ја сам сум од тетово и имам другари македонци многу и никогаш не ни текнало да се делиме на македонци и албанци тоа не ни личи у 21 век нели . За процент на вработување мислам дека у сите институции има 50-50 вработени албанци и македонци
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.971
  Допаѓања:
  5.428
  Камо среќа да е 50-50 ама не е така воопшто, за жал. А и реално штом нема 50% Македонци на ниво на општина, не може да имаат толку вработувања. Тоа е научна фантатистика. Инаку во Тетово џабе да ми дадат куќа не би живеела, језив град е од тоа што видов дека во ден женско не може да помине по улица, а да не зјапаат и да не ја следат со коли, а за ноќе да не правиме муабет.
   
 3. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  2.841
  Пол:
  Машки
  Според вас македонците што живеат во тетово треба да се иселат значи :shake: не се слагам со тебе очигледно не си од тетово
   
 4. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.971
  Допаѓања:
  5.428
  Не сум од Тетово. Не да се иселат, туку од тоа селење се доведоа да немаат никакви права.
   
  На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
 5. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  2.841
  Пол:
  Машки
  Ke ti objasni nekoja ili nekoj od tetovo makedonec ili makedonka ama sepak prava imat site ne znam da se diskriminirani
   
 6. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.971
  Допаѓања:
  5.428
  Ако немаат ниту еден раководител на сектор во општината, за мене тоа е неправедно. Едно време Теута и знамето го тргна од својата канцеларија, па и македонскиот јазик го исфрли од веб сајтот на општината, и ако тоа се права, што да се зборува. Капела им треба, ама не дава Теута да се гради. Црква им треба ама не дава да се гради. Школо им треба на гимназијалците, ама нели им дадоа една шупа, па и таа шупа вандлаи ја искршија викендот пред да се почне со настава. Тешко на тие Македонци. Не сакам да сум во нивна кожа. Лошо им е, ама на кој да се жалат. Ако тука се жалат, што ќе им помогне ли некој?Не. Можат само да си ќутат и трпат. Кога снег ќе падне кон Лешок не се чисти патот оти де Македонци. Примери милион има, ама на кого му е гајле. Не дај боже да си бидеш малцинство во своја општина, ама кога Македончето нема свест, бега, продава, се плаши, кој е крив.
   
 7. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  2.841
  Пол:
  Машки
  Od kaj ti se se ovie informacii ako ne si od tetovo ok ostaj se samo dadov edno mislenje ne sakam da navlagam i debata .
  Teuta ne raboti ama ic ne e do toa makedonci ili albanci crkvi ili dzamii ne ni trebat u tetovo zs ne gi gradi opstinata tie ni treba teatar ni treba biblioteka ni treba zelenilo mesto za rekreacija ne znam deka se tie makedonski ili albanski . Tolku od mene izvinete da dadov mislenje
   
 8. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.971
  Допаѓања:
  5.428
  Читам, многу читам, се хранам со информации. Таман работа ако како Македонка не знам како некој Македонец живее на другиот крај од државата. Инаку и од мене толку, затоа што темата има друг наслов и да не ја узурпираме за нешто сосема друго.
   
 9. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  2.841
  Пол:
  Машки
  Ocigledno se hranis so omraza ne so informacii zal mi e da ziveam vo edno isto opstestvo so tebe
   
 10. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.971
  Допаѓања:
  5.428
  Се работи за факти кои на гугл можеш да ги провериш. Пред 2 години момче Македонец беше избоден во тетовската гимназија за ич ништо, тоест во еуфорија затоа што беше ден на албанско знаме. Тоа е факт, не го измислив јас, читај, следи, гледај вести, не се ограничувај само на Фемина, и стави се во кожата на другиот па ќе видиш како е. Јавна тајна е дека со години се врши тероризирање на Македонците во западна Македонија за да продадат за џабе и да се иселат. И не за џабе се толку малку, оти многу им беше убаво да пратат дете во школо, па да се мислат дали со скршена глава ќе се врати.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.