1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петкратно убиство кај Скопје

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ickovska, 13 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    HE, не, тие се во ист кош заедно со нив, зашто и тие се болен ум.
    за што к*р ондак ми е полиција на мене?
    владата е крива што ние го јадеме подебелиот крај,секогаш
     
  2. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Луѓе јас искрено сабајле кога прочитав за ова не ни помислив на Албанци во прв план. Не велам дека може да не се, најверојатно и се, ама не може со сигурност да се тврди. Пред 2-3 дена беше осуден Македонец затоа што си го уби другарот на Козјак, значи секаков народ се движи по улици, може да се наркомани, може да се лудаци, може се да е...
    Јас живеам во маало каде нема ниеден Албанец, ама има 1000 наркомани кои до сега направиле непромислени глупости.
    Иако повторувам, шансите дека се Албанци криви за ова дело се 95%. И мислам дека се исто некои млади кои чисто сакале да се закачаат, а работите им излегле од контрола. Ќе се дознае кои се, и ова е дефинитивно повод еднаш засекогаш да се дигне гласот на Македонците и да прекинеме да ги трпиме срањава. Ова е наша земја и ние овде имаме право да си живееме слободно, и во Чаир и во Бутел и во Радишани и во Тетово и Гостивар, во Струга. СЕГДЕ!
     
    На MandyLane и anabel-a им се допаѓа ова.
  3. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Искрено молам Господ да не се убиени од страна на Албанци. Не сакам ни да помислам дека ќе се испокољаме меѓусебно без потреба. Луѓе сме. Сите сме од крв и од месо. Да му се сневиди, толку ли не можеме да се прифатиме дека сме исти!?

    Премногу ми е жал за децава. Премногу и за човекот кој исто така, без причина е убиен. Некои деца изгубија родител, останаа сирачиња, а некои родители останаа без своите деца. Преболно, претажно, претешко.... Искрено од срце жалам. Нека почиваат во мир сите петорица.
     
  4. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Жално за децава и семејствата нимни. Црн Велигден. И до кога бре ние ќе голтаме и заташкуваме и смируваме тензии?? Сами си се донесовме до ова дереџе. Мислите дека случајно е ова на Велигден? Ни се смеат во лице а ние само голтаме и голтаме...Страшно.. A оваа Јанкуловска уште одамна требаше да ја нема на таа позиција. Во секоја нормална земја одамна ќе си дадеше оставка. Ама тоа во секоја НОРМАЛНА земја....За жал
     
  5. macigv

    macigv Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2012
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    12
    мене не ми е јасно од каде ова дека се албанци? кога никој ништо не знае. знаеме дека само 5-мина се убиени 4 од по 19 год. 5-от бил возрасен маз до околку 47 год.
    јас сум македонка ама ова преминува граници. што ако е македонец а сте се запрашале?
    што ако е мафија? мафијата може да има и македонци и албанци
    немојте да пишувате глупости зошто ако е македонец да знаете дека уште полошо може да биде
    позз
     
  6. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.114
    Пол:
    Женски
    А зошто МАФИЈАТА би убила 4 деца?
    Имаме право да претпоставуваме кој стои зад се ова, бидејќи никакви информации не добиваме, а најголема е веројатноста да се албанци, затоа што кој друг е способен за вакво нешто?
     
  7. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    606
    Искрено и јас се молам да не се Албанци. Ако се...црно ни се пишува и на нив и на нас..

    А за болни умови има секаде, без разлика на националност, религија и боја на кожа. Се сеќавате на еден дечко што го убил пријателот и го закопал во спалната? Значи не се само Албанците со болни умови (можеби се необразовани, неуки, и благо заостанати), ама човештвово е полн со психопати.
     
    На Tomcia му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    дај боже да не се.. зашто бетер ќе биде ситуацијата, а знаете какво беше пред месец дена, тепање по улици. A не е дека и нема кај нас ментални мафијаши, па тие што ја тероризираа цела источна Mакедонија?
    Aма ајде баш да видиме дали толку експресно ќе бидат уапсени и овие, како тие од детонатор, и башшшш ако се Aлбанци да видиме што казна ќе им се тури
     
    На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Не би се кладела на тоа дека се албанци. Се е поврзано, нашиве политичари знаеме дека се продадени души и не би ме изненадило да се спремни на такво нешто само за да створат немири и револти, за да тие од позадина добијат пара. Ќе ни ја продадат државата, а држава не се продава без да се пролее крв и не се прави од денес за утре.
    Во ред е народот да се дигне но..против кого ???
    Најлошо е кога не знаеш од кого да се чуваш, од комшијата православен или од комшијата албане, шиптар муслиман..како сакате.
    Греота е за децава, ми се плаче цел ден.
    Нека почиваат во мир...
     
  10. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Оставка на Јанкуловска, прв чекор, најмалку што може да се превземе.
     
  11. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Оффф од толку многу тврдења не знаеш на што да веруваш. Ништо чудно и да се наши, но не знам зошто повеќе ми мириса на албанци. Дај боже во поскоро време се да се дознае и да се стави крај на се. Па и ние заслужуваме да живееме мирно, како во другите држави :(
     
  12. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.270
    Допаѓања:
    3.215
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека албанци (со мало а) го напраиле ова.. Ама како и секогаш, ќе се каже дека не може да им се влезе во трага на убијците и случајов ќе се заташка.. :@

    Ова веќе станува страшно.. Под итно треба да се преземат мерки.. Уф, чекај кој ќе преземе мерки? Државата, полицијата? Хм, тие се со нив.. Продадени души.. :@ :@ :@ :@ :swear:

    Жалосно..
     
  13. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Стварно жално! Се прашувам какви се тие СУШТЕСТВА(о) кои би можеле да направат ваков злочин! :tmi:
     
  14. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Се сложувам со тебе целосно. Во неколку наврати имав можност да се уверам дека ги има и добри Албанци и Турци и Роми.... Што е најтрагично НИЕ Македонците сме најсурови меѓусебно кога станува збор. Но тоа е друга тема. Жално,навистина жално.
     
  15. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски

    Секако дека се повеке суштетства. Не е можно да е еден да неможат 5 души да се одбранат. Па и да ги построи..
     
  16. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Најмногу што ме нервира во вакви времиња и на вакви настани е тоа што нашите медиуми се грижат да кажат дека оваа вест ја постираат многу странски медиуми.
    Што по ѓаволите е битно дека ја постирале оваа вест насекаде,кажете нешто повеќе за убиството а не дали во соседството и во странство ја кажале веста.

    Нека почиваат во мир.Премногу тажно,не сакам да дискутирам повеќе,а и излишно е.
     
  17. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    И Алах и Исус не учеле на исто, твојата душа има љубов, фрли пушка, пиштол!
    Аман луѓе што е ова? Да ти биде страв да излезеш до надвор! До кога вака, до кога?!
    Колку ми е жал за нивните најблиски, за нивната фамилија. Сеуште се деца, од 18-21 година имале, како што разбрав. Наместо да го слават Велигден, да бидат среќни, тие тагуваат. Црн петок за цела Македонија. Срамота е ова што ни се случува, за греота е. Ние тагуваме, жал ни е, а замислете како им е на нивните родители кога дознале, па и сега, а и цел живот како ќе им биде без присуство на нивните најмили. :(
     
  18. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.809
    Допаѓања:
    38.278
    Пол:
    Женски
    Што сме си посеале ќе си жнееме сега.И дадовме многу слобода и власт на малцинството, па сега ќе се к*рчат, епа така е.Нашата Влада нека става шмизли на плоштад, со тоа ќе ни го тргне погледот од она што се дешава.Не се само они криви, кога власта ни е ко мува без глава.
    Греота за децата, имале цел живот пред нив.Нека почиваат во мир.
    А за сторителите не е битно какви се наши или туѓи најлоша казна.
    Жално е тоа што сега ќе се заташка случајот, брклата ќе смисли нешто и ќе си остане исто ко Мартин и како со многу други што настрадале.
    Тоа ти во нашава држава, се да си само Македонче да не си.
     
  19. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Во каква држава живееме? Да немаш сигурност од дома да излезеш жално!
    Јас се си ми мислам дека децата се убиени пошто имаат видено нешто поточно кој знае убијците на тоа место што правеле па дацата виделе и си настрадале, а за восзрасниот човек тој е убиен како сведок на убиството. Се си мислам дека убијците никогаш нема да се пронајдат...
     
  20. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Искрено читам и се чудам. Дечки вие од деновиве не можете да излезете надвор на раат? Јас од 2001 не можам да прошетам низ маало без кола, а и со кола ми е небезбедно :( Кога шетам низ Аеродром, Ново Лисиче им се чудам. Онака лезетски човек може да се прошета без да се плаши. Тука кај мене до продавница и назад и тоа само преку ден. За жал тие од малцинствата подпаднаа премногу под туѓи зборови и заборавија дека сите сме исти.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.