1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петролеј од Албанија

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од Lupcesk, 26 декември 2016.

 1. Lupcesk

  Lupcesk Нов член

  Се зачлени на:
  26 декември 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Би сакал да споделам информација во врска со Петролејот од Албанија. Доколку сте пребарале на интернет или пак сте се распрашале по луѓе сигурно сте упатени кон лековитите својства на петролејот поготово при лечењето на малигните болести.На нет ке најдете информации во врска со самиот петролеј како и разликата помеѓу оној медицински петролеј и албанскиот од месноста Круја.Овде ке се задржам на оној Албанскиот затоа што чуствувам потреба да ги заштитам луѓето од т.н ратни профитери кои заработуваат на туѓа мака затоа што истиот има цена која се движи од 50 до 150 евра за литар.НЕ НАСЕДНУВАЈТЕ!!!
  Петролејот од Албанија претставува извор кој се наоѓа во селото Боризане, всушност се работи за вода која природно извира од селската чешма и содржи одредена количина на чист петролеј
  Доколку имате ГПС уред или апликација на мобилниот телефон, вметнете ги следниве координати
  41°32'21.6"N 19°42'35.6"E
  или пак видете на Google maps
  https://www.google.com/maps/place/4...4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d41.539322!4d19.709894
  и ке дојдете до самото место.
  Понесете си пластични канистри или шишиња и наполнете си колку сакате од самата чешма.
  За тешки заболувања како што се разните видови на карцином се пие по 1 чашка за ракија од сабајле и навечер саат ипол пред секој оброк т.е на гладен стомак.Во тој период од саат ипол не се внесуваат течности и храна.
  Се пие месец дена, потоа се прави пауза од седум дена и пак повторно.
  Може да се пие и превентивно по една чашка за ракија од сабајле пред секој оброк во период од месец дена еднаш во годината.
   
 2. 123meri

  123meri Нов член

  Се зачлени на:
  4 јули 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Дали има ефект?
   
 3. bonbonka

  bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
 4. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  152.350
  Kaj nas nemase nikakov efekt...nazalost..
   
 5. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.230
  Допаѓања:
  1.561
  Пол:
  Женски
  Дали некој се излечил со петролеј?
  Јас можам да го набавам. На интернет прочитав и позитивни и негативни искуства. Чичо ми има тумор на мозок кој метастазирал па не знам дали може петролеј да помогне. Докторите веќе го отпишаа и ни кажаа да се спремиме за најлошото, па ние решивме да пробаме со петролеј.
   
 6. alhemicarot

  alhemicarot Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Probuvavme i nie so toj petrolej no nemase efekt nikakov. Se dodeka ne najdovme na covekot koj pravi maslo sprema bolesta 20god. Go rwboti toa i duri togas se vidoa rezultatite za sreka sega mojot roditel e ziv i zdrav i tumorot celosno iscezna.
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. anuska85

  anuska85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  Ve molam za poveke informacii za toj covek sto pravi maslo,i poveke za samata procedura
   
 8. alhemicarot

  alhemicarot Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Covekot pravi domasno maslo od kanabis , rabotel vo evropa nekade na ovaa oblast i pravi visoko kvalitetno maslo koe na moj blizok mu go spasi zivotot. Dokolku vi treba poveke za covekot ili kontakt, pisete mi vo poraka.
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. vik82

  vik82 Нов член

  Се зачлени на:
  16 мај 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски

  Te molam dokolku mozes da mi dades broj od covekov, itno mi e
   
 10. Ime ime

  Ime ime Нов член

  Се зачлени на:
  4 септември 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Te molam ako moze da mi dadete kontakt od covekot koj go pravi masloto od kanabis, imame problem i ni e mnogu potrebno
   
 11. alhemicarot

  alhemicarot Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  IMam edno orginal pakuvanje so gazija od izvorot od Kruj Albanija,dokolku mu e potrebno nekomu ke se dogovorime ,v orginalno pakuvanje e.
   
 12. Sanemce

  Sanemce Нов член

  Се зачлени на:
  4 декември 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Потребна ми е од водата со петролеј дали некој има или да ми кажете како да набавам