1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пејсмејкер

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од King11, 10 март 2018.

 1. King11

  King11 Нов член

  Се зачлени на:
  10 март 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво дечки, не видов ваква тема па би сакала да продискутираме повеќе околу овие апаратчиња. За оние кои не знаат што е пејсмејкер, тоа е апаратчер кое се поврзува со електроди на срцето за негово нормално функционирање. Колку сте вие информирани за него?