1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пивото како регенератор за коса

Дискусија во 'Коса' започната од manevska.mila, 28 февруари 2010.

  1. ZoeRaivotar

    ZoeRaivotar Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Имав пробано еднаш ваков експеримент и косата ми се осветли од пивото :D
     
  2. Maeeeee

    Maeeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2011
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    104
    А миризбата веднаш испарува?....Ке пробам и ке пишам за резултатите.... :lol:
     
  3. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Подобро користете го шампонот Орзен и маската за коса Орзен цела колекција е на база на пиво, него ли да истурате пиво врз косата... многу ја прави крута и сува, + и непријатна е миризбата :puke:
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    ^ Да,се согласувам со Плавуша исто и јас ја користам оваа колекција.Подобро ова,него стварно пиво на коса.. :worried:
    Преубаво ја прави косата,посебно маската ...убавини! :inlove:
     
  5. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Јас го користев порано шампонот Орзен за фарбана коса и не правеше доволно пена и не ми ја правеше косата мека, мислам се приметува дека е на база на пиво така да тоа ви е попаметно решение него ова. А и работава со пивово повеќе важи за оние со брановидни, кадрави коси. За тие како мене што имаат и природно права коса не препорачувам да ставаат пиво на косата, ептееееееен ја окрутува штом мене самиот шампон ми ја правеше таква можам да замислам чисто пиво. Јачменка ќе треба да си ја крстам косава :lol:
     
  6. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Пиво на коса поќе :shake: Не дека сакав самата, туку ме истушираја на Пиво фест. Одвај ја отплеткав косата и одвратно ми мирисаше. Го користам шампонот Орзен и сум презадоволна, а тој е со пиво. Ми ја зацврсти косата и ми е посјајна :)
     
  7. Elichka

    Elichka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    545
    Пол:
    Женски
    Го осетив ефектот за време на ПифоФест :D После тоа, косата ми беше побујна, по сјајна. Стварно. :)
     
  8. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Пивото многу зацврстува, ама има непријатен мирис. Колку и да испари, после тоа косата не мириса убаво, ко тазе миена.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.