babylove овошни кашички

Пиете ли..?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Dream-Girl, 8 ноември 2013.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.217
  Допаѓања:
  132.897
  Пол:
  Женски
  Бидејќи има тема јадете ли јадете зошто да нема пиете ли? :)
  Еве вака значи јас бидејќи нема никој над мене прашувам пиете ли пепси?
  И следи ваш одговор :D
  Ако темава е глупа или дупла избришете ја :D
   
 2. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.373
  Допаѓања:
  4.284
  Пол:
  Женски
  Оп!Прва сум :D
  Да!
  Пиеш ли шумски чај?
   
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.217
  Допаѓања:
  132.897
  Пол:
  Женски
  Не :D
  Пиете ли миранда? :D
   
 4. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.373
  Допаѓања:
  4.284
  Пол:
  Женски
  Да :D
  Пиеш ли боза?
  ќе се приклучи некој или слабо некако :wasntme:
   
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.217
  Допаѓања:
  132.897
  Пол:
  Женски
  Да :)
  Пиете ли леден чај?
  Абе ноќе е спијат ти е гајле за другите глеј ти за нас :rofl:
   
 6. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.373
  Допаѓања:
  4.284
  Пол:
  Женски
  Да да да! :D
  Пиеш ли ракија? :rofl:
  мислам дека темава ќе оди во канта бидејќи само ние две сме активни :D
   
 7. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.674
  Пол:
  Женски
  Не.
  Пиете ли вино?
   
 8. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Даааа, и тоа го обожавам! :D
  Пиете ли пиво? :wasntme:
   
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.217
  Допаѓања:
  132.897
  Пол:
  Женски
  Не ама сум пробала не е лошо :)
  Пиете ли цеден сок од лимон?
   
 10. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.953
  Допаѓања:
  40.150
  Пол:
  Женски
  Да го обожавам :inlove:
  Пиете ли виски? хах :rofl:
   
 11. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.373
  Допаѓања:
  4.284
  Пол:
  Женски
  Не :D
  Пиете ли швепс?
   
 12. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.004
  Допаѓања:
  24.980
  Пиев на времето , ама кога мешав со алхохол , повраќав и ми стана гадно , сега веќе никогаш нема да пробам швепс бидејќи одма ме тера на лоши работи

  Пиете ли Кока-кола помешано со виски и сок од боровинки?
   
 13. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  611
  Допаѓања:
  559
  Пол:
  Женски
  Да
  Пиете ли водка?
   
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.217
  Допаѓања:
  132.897
  Пол:
  Женски
  Не :D
  Пиете ли бунар? :rofl:
   
 15. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  Даа. :D
  Пиете ли текила?
   
 16. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Машки
  Да,но не ја обожавам многу. :)
  Пиете ли узо?
   
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.217
  Допаѓања:
  132.897
  Пол:
  Женски
  Не но сум пробала не е лошо понатаму може ќе пијам којзнае :tmi: :D
  Пиете ли шампањ? :rofl:
   
 18. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  Само во посебни прилики :D
  Пиете ли кафе?
   
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.217
  Допаѓања:
  132.897
  Пол:
  Женски
  Не :)
  Пиете ли аце коктел? :rofl:
   
 20. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.142
  Допаѓања:
  69.908
  Пол:
  Женски
  Многу ретко
  Пиеш ли ред бул ?