1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пијана негувателка малтретирала 7 годишно дете со посебни потреби

Дискусија во 'Политика и настани' започната од edna_malecka, 10 јуни 2022.

 1. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  14.696
  Пол:
  Женски
  Полицијата лиши од слобода 37 годишна вработена во Домот за доенчиња и мали деца во Битола затоа што ги запуштала децатa згрижени во мал групен дом. Полициски службеници ја приведоа вработената во саботата вечерта под сомнеж дека ја запоставува својата должност.

  Станува збор за 7 годишно дете со посебни потреби, кое вработената го врзала во вреќа за спиење, а таа била затекната во алкохолизирана состојба.

  Од Домот за доенчиња денеска не успеавме да добиеме повќе информации, нема детали ниту од Министерството за труд и социјална политика, од каде кусо одгoворија дека против вработената ќе биде покрената дисциплинска постапка, а 7 годишното дете згрижено во оваа установа било прегледано од лекар кој констатирал добра психофизичка сосотојба кај него.

  Инаку пред три години Домот за доенчиња и мали деца во Битола се трансформираше во пет мали групни домови, сместени во куќи и станови на различни локации низ градот. Целта беше на децата кои се напуштени од родителите или осанале без родителска грижа од други причини, да им се овозможи топол семеен дом.

  Од полицијата велат дека по целосно документирање на случајот против 37 годишната вработена во оваа установа ќе биде поднесена кривична пријава.
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.846
  Допаѓања:
  25.158
  Пол:
  Женски
  What :o:o:o ..

  Бесилка за вакви :fubar: .
   
  На Goast, sj *O*, sino.o.oka и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.544
  Допаѓања:
  39.887
  Пол:
  Женски
  Ах, се надевам ќе добие заслужена казна но, не верувам.
  Гнаса.
  Ама и цел тој скапан систем кај нас треба да се прочешла
   
  На Осе, Goast, sj *O* и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Black girl

  Black girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  5.732
  Допаѓања:
  13.189
  Е вакви бараа покачување на платата. :bandit:
   
  На Волкот, sunshinebabe, marchi-cool и 9 други им се допаѓа ова.
 5. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.333
  Допаѓања:
  119.575
  Пол:
  Женски
  Ненормална и неодговорна некоја.
   
  На Goast, sj *O*, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.219
  Запуштала?
  Не ги 'запуштала', туку физички и психички ги малтретирала.
  Шо прај тој обвинитело??
   
  На Осе, Goast, Серотин и 11 други им се допаѓа ова.
 7. Peanut Butter

  Peanut Butter Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  17.497
  Пол:
  Женски
  Кој е јавен обвинител моментално? Инаку случкава - СТРАШНА!
   
  На Goast и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 8. MissChievous

  MissChievous Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  3.999
  Допаѓања:
  22.529
  Гад! :puke:
  Никогаш нема да сфатам како можат вака да прават, толку ли немаат чувства, што е тоа што човек може да натера да се изживува на малецки невини душички кои зависат од нив, у пм... ;(
  Како го вработиле монструмов воопшто?? И таа сама ли била вработена, не ја забележале што прави??
  Шлајм, ми се гади од нејзе и ми се плаче за детенцата, што среќа имаат у животот...
   
  На Осе, Goast, sj *O* и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Noranora

  Noranora Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2021
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  4.058
  Пол:
  Женски
  Јас сум за јавно да се каже која е со слика со име презиме со се и така тро малце да скапе во затвор
   
  На Осе, Goast, Just.do.it и 8 други им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.219
  Може, ако е осудена.
  Законски важи презумпција на невиност.
   
  На Just.do.it и sj *O* им се допаѓа ова.
 11. Noranora

  Noranora Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2021
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  4.058
  Пол:
  Женски
  Епа тоа де, за ваквите не треба да има ваков закон. Директ со име презиме и слика да знае јавноста кој е монструмот а не после 1 год ако и толку ја осудат се пресели у кичево и никому ништо.
   
  На Осе му/ѝ се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.219
  Како 'тоа де'?
  Презумпција на невиност значи дека секој е невин, додека не се докаже спротивно во суд.

  Не е осудена.
  Само е обвинета.

  *И не треба да се смени законот, оти тоа би значело дека и да си невин, сите ќе мислат дека си виновен.
  И секако, тоа ќе влијае на судењето.
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Noranora

  Noranora Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2021
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  4.058
  Пол:
  Женски
  Знам што е презумција на невиност вајлд, само што ако мене ме прашува некој а не ме прашува никој :D за ваквите како оваа би напраила дупка у закон, пошто нема како да се сокаже невина. Да земе некој да ти врзуе дете па не пијана и не пијана да е ќе ја лежам.
   
  На Осе и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.219
  Ама не е тој закон за да ги заштите виновните, туку невините.
  Кога ќе има пресуда, секако ќе дознаеме и која е и шо е и што правела точно.
   
  На sj *O* и Noranora им се допаѓа ова.
 15. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  1.654
  Пол:
  Женски
  нема да одговара, во оваа држава нема правда
   
  На Осе и sj *O* им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.219
  Епа да му излезиме на улица, ако не одговара, а има доволно докази.

  Шо велите?
   
 17. sino.o.oka

  sino.o.oka Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2020
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  2.715
  Пол:
  Женски
  Кој и дал дозвола на оваа?
  Најтрагично е шо не е една, не е прва, последна а ниту единствена...
   
  На Осе, Goast, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.219
  Најстрашниот дел...
   
  На Goast, cresa-jagoda, Серотин и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  3.662
  Допаѓања:
  16.138
  Пол:
  Женски
  Добро бе, дали размислувате пред да пишете некој глупав коментар :?:.
   
  На mariz, sino.o.oka и @ceci11 им се допаѓа ова.
 20. Black girl

  Black girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  5.732
  Допаѓања:
  13.189
  Ако не ти се допаѓа коментарот, игнорирај. :)
  Барем тоа е лесно. Јас си кажав мое мислење, а твој проблем е ако е глупав.