1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пластична хирургија

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од GirlO69, 9 јуни 2010.

  1. GirlO69

    GirlO69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ke ve molam nekoj ako znae kolku cini plasticna operacija za koregiranje na nos neka mi kazi :)
    Odnapred blagodarna.
     
  2. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Естетска хирургија

    Поздрав до сите.
    Не бев сигурна каде да го поставам прашањево, дали кај тема Здравје или Убавина :)
    Ме интересира дали некоја од вас има искуство со естетска хирургија, конкретно ме интересира липосукција и подигање на гради. Доколку има, кој е докторот што ја изврши процедурата, дали и колку беше болно пост-оперативното опоравување и дали сте задоволни од конечните резултати?
    Благодарам.
     
    На little women му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Jessica1

    Jessica1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Естетска хирургија

    I ja sum zainteresirana za liposukcija, no ne sum sigurna kade da pravam.. :doh: ima li nekoj iskustvo kaj Dr. Krste Mitanovski ili na klinika, za da mi go kaze negovoto iskustvo? Odnapred bladoram
     
    На little women му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Естетска хирургија

    Другар ми специјализира хирургија и ми го пофали Др.Даскалов. Незнам дали работи и на клиника ама со сигурност знам дека оперира во Систина хонорарно.
    Се би било супер да не ми е страв :sweat: Би сакала да слушнам искуство од прва рака......
     
    На little women му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Естетска хирургија

    Даскалов има приватна ординација спроти државна болница, в комшии ми е, е сега не знам дали е добар, ама можам да кажам дека гледам дека одат многу луѓе кај него. Знам еден дечко што одеше лузни одстрануваше кај него, и тоа доста успешни беа постапките.
     
  6. Kasia

    Kasia Активен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Носна рскавица

    пред можеби месец дена, ме удрија силно по лицето.. почна крв да ми тече од носот, ама не ми беше скршен
    утре дента едната страна ми отече, ми помодре под окото и носот некако ми се измести..
    и се уште не ми се оправил


    ако има некој што се разбира повеќе/што имал сличен проблем
    нека пише.. дали ќе ми се среди само.. или..
     

    Прикачени фајлови:

  7. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Носна рскавица

    Носот ти се искривил, не можеш самата да го вратиш во правобитната положба. Потребна ти е операција на носната рцкавица и ќе ти се исправи, друго решение - нема :worried:
     
  8. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    Носна рскавица

    јас мислам дека тоа може да се исправи со операција
     
  9. viktorija1995

    viktorija1995 Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пластична операција

    незнам дали баш погодив прашањето кај да го напишам но имам изгореница на ногата не е голема околу 10 cm па дали некој знае како се движат цените на пластичните операции отприлика колку пари и дали се болезнени??
     
  10. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Пластична операција

    Една другарка имаше лузна на раката ( помалку од 10 сантими ) и прашала само колку ќе ја чини. Мислам дека околу 40 -тина илјади денари и рекле :?:
     
  11. fernandez

    fernandez Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    51
    Пластична операција

    јас правев пластична операција ама сепак тоа е поразлично од твоето на нос,значи правев 2 операции,во државна,не е болна операцијата ништо не осекјаш ставаат анестезија зависи од операцијата целосна или локална мене целосна ми беше,значи болки немаш ништо само после 2 до 3 нед кога гипсот ми го вадеа ме болеше мн ама тоа е минута работа.а за пари е скапо ама со плави картони мислам 18 000 ден ме фати првата ама без плави картони е 60 000 и повеке. зависи колкава и каква е операцијата ,ако е на државно секако поефтино ке те фати за лузна ама сепак ,иди си на доктор .ке ти дадат упет ке те прегледаат хирург и ќе ти кажат.а во приватните клиники не мора ништо али сепак е мн скапо со среќа
     
  12. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Пластична операција

    фернандез ај ќе те молам ако сакаш да ми кажеш нешто подетално за операцијата, бидејќи јас планирам сега од септември да се ставам на листа за чекање, имам полипи јас, и носот ми е крив? Дали си задоволна од услугата, од операцијата. Еднаш веќе се имам правено операција, ама на 12 години и во Штип, не сум задоволна, носот ми е уште крив :) Кажи како си ти задоволна? Поздрав!
     
  13. Tina.d

    Tina.d Активен член

    Се зачлени на:
    22 април 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    И јас сум заинтересирана за корекција на носот,само не знам кај кој доктор да одам кај нас,незнам колку се добри,ако има некој искуство и може да ми препорачате би ви била благодарна а и клку чини отприлика пластична операција на нос
     
  14. J.B.007

    J.B.007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    5
    Девојки дали знаете каде прават пластична операција на задникот?
    Колку одприлика чини и дали некоја од вас има ставено силикони во задникот ?


    поздрав
     
  15. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    колку пари отприлика е пластичен зглоб на нога ?
     
  16. slATko.mace-81

    slATko.mace-81 Активен член

    Се зачлени на:
    15 април 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    да и мене ме интересира истото и за гради и липосукција
     
  17. joana18

    joana18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    269
    Сакам да извршам мала корекција на носот во последно време си го осеќам мн глупаво, но дали може тоа да го направам во Штип, кој доктор ги прави овде? некој со искуство
     
  18. enigma69

    enigma69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    estetska hirurgija

    Zdravo,
    Mee interesira dali nekoj od vas ima iskustvo so Sante Plus Aesthetics vo Istanbul, vo vrska so bilo kakva plasticna operacija?
     
  19. corapce

    corapce Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Женски
    Ја отворам темава за споделување искуства и мислења. Дали некој од вас бил на нашата Клиника за пластична и реконструктивна хирургија во Скопје, или во некоја приватна амбуланта што се занимава со истово. Какво е вашето искуство?

    Го најдов и ценовникот на нет странава на клиниката и има доста ефтини операции што се подразмислувам да ги направам, здравје кога ќе станам самостална, т.е. асално ќе почнам да заработувам за себе си.:o:8)

    http://www.plasticsurgery.com.mk/page1340427.aspx

    Ваше мислење, искуство, желба можеби??? :angel::angel:
     
  20. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Се надевам откако ќе станеш самостојна дека ќе ја сфатиш тежината на една операција па макар била и бесплатна.
     
    На lovely girl M, Majra, Askopje и 6 други им се допаѓа ова.