1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пластична хирургија

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од GirlO69, 9 јуни 2010.

  1. Zbunetaa

    Zbunetaa Активен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2020
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Zdravo , sakam da prasham dali nekoj ima praveno estetska korekcija na luzna od operacija na abdomen ako saka da spodeli iskustvo kolku e uspeshno, kako se cenite ..
     
  2. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    4.815
    Пол:
    Женски
    За лузна можеш и ласерски. Но не знам цени, најдобро јави се во клиниките што нудат такво нешто.
     
  3. Marija88!

    Marija88! Нов член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2021
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Па на кожно да видиш, или по приватните дерматолошки ординации. Не дозволувај да те сечат пак, може да те унаказат како што ми направи мене Смиља Туџарова, и никој не одговараше. Поздравче :*
     
  4. Makedonka007

    Makedonka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2017
    Пораки:
    1.456
    Допаѓања:
    2.467
    Да ми препорачате добар хирург во некоја од приватните клиники?
    На државно не прават никакви зафати, само за итни случаеви заради состојбата со вирусот.
    Во приватните прават, па сакам да видам ваше искуство или мислење.
     
  5. Sarasaricka

    Sarasaricka Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2021
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Zdravo jas sum nova na forumot sakam da prasam dali nekoj go poznava doktor Artan Dika koj rab vo univerzitetska klinika za rinoplasticna hirurgija.dali nekoj ima iskustvo od kaj nego za operacija na nos?pozz
     
  6. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    4.815
    Пол:
    Женски
    Јас сакав да направам tummy tuck бидејќи кожата на стомакот ми е грда и ужасна по бременоста. Скроз збрчкана и лабава, со многу стрии. Меѓутоа овде операциите се над 4 илјади евра. Се решив за неинвазивен и нехируршки третман со дермапен. Убав ефект добив, Стриите се скоро невидливи, кожата не изгледа толку виснато, но сепак не е тоа тоа. 7 третмани во рок од два месеца ме коштаа 500 евра. Кога дознав дека вакви операции се многу поефтини во Турција се разочарав. Гледав низ клиниките, tummy tuck се движат од 1700 евра до 3000 евра. Што е многу поприфатливо.
    Во темава гледам сте пишувале за корекции на нос, уши и сл. Тие се уште поефтини во Турција. Во некои клиники има страшно добри цени за зафатот, вклучени авионски карти и хотелски престој.
    Разгледајте и пишете мејлови на турски клиники, навистина огромна разлика во цена.
     
    На little women и Majra им се допаѓа ова.
  7. Sarasaricka

    Sarasaricka Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2021
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Da jas bev kaj eden od turcija dr.Çagri Sade bese vo neuromedica skopje za pregledi i mi kaza deka operacijata e deset iljadi evra navodno vo turcija operacijata da se vrsi 5 iljadi tvoj mi kaza 5 iljadi jas gi davam.ama poveke ima pofalbi za dr.Igor Peev i dr.Robert stojkovski pa sega neznam sto da pravam
     
    На DarkStormm му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Mmi

    Mmi Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски
    obidi se da ja tretiras kozata so priroden pchelin melem ne e voopsto skap a pomaga pri strii i kozni promeni i procesi epten.. na insta se naracuva
     
  9. weky

    weky Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2021
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали некој има видено масно ткиво на пластична хирургија и кока била цената за со упат од матичен лекар?
     
  10. savageu

    savageu Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2015
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    142
    Пол:
    Женски
    Здраво. Дали некој има искуство со д-р Ѓорѓе Џокиќ? Треба да ми вади бемка по препорака од дерматолог и самиот на прегледот ми посочи да извадам повеќе бемки наводно од можноста да ги закачам во иднина. Не го познавам каков доктор е и како работи за да му дозволам да ме сече на 5 места па затоа сакам да прашам. Инаку вака ноншалантно ми делуваше и не ми остави баш добар впечаток па на мисла сум ептен...
     
  11. Tasevka Z

    Tasevka Z Нов член

    Се зачлени на:
    22 март 2023
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo, utre zaminuvam za Istanbul vo Sante Plus, ke pravam liposukcija na noze,abdomenoplastika I podiganje gradi. Ve molam iskustva dali nekoja pravela tamu nekoja od ovie operacii I iskustva???
     
    На Veron&ka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Veron&ka

    Veron&ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво ,извини да те прашам : Како си задоволна од зафатот,имаше ли болки ?
    Прашувам бидејки и јас сакам истото да го правам
     
  13. RiEm2

    RiEm2 Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2021
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Син ми има блага деформација над устето, од раѓање. Сака да направиме естетска корекција. Ми кажаа дека е за реконструктивна х., но незнам кој е добар доктор во оваа област во регионов, ве молам за совет и искуства?
     
  14. KateKaterina

    KateKaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2020
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    12
    Zdravo
    Iskustvo nekoj so dr Gjorgi Velkov?
    Pozdrav
     
  15. Blackkqueen

    Blackkqueen Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2022
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Dali nekoja ima praveno liposukcija na noze i ako da neka mi pishe lp
     
  16. Aska1972

    Aska1972 Нов член

    Се зачлени на:
    29 август 2023
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo dali ima nekoj iskustvo so dr.Mircevska ili nekoj drug od Plasticna hirurgija Skopje, vo vrska so skinati tetivi na raka?
     
  17. Anonimnna5

    Anonimnna5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2019
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Добар пластичен хирург на државна??? За мал зафат се работи ама дека е на лице, важно ми е да е некој саглам?
     
  18. Mel&Mel

    Mel&Mel Нов член

    Се зачлени на:
    1 мај 2023
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo,da spodeli nekoj iskustvo od operacija na ocnite kapaci so dr.Robert Stojkovski??
    Blagodaram
     
  19. Anonimnna5

    Anonimnna5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2019
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Искуство со Боро Џонов??
     
  20. wendy2

    wendy2 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    618
    Допаѓања:
    11.224
    Искуство за д-р Роберт Стојовски од Штип?
    За операција за клемпави уши. гледам многу е познат на инстаграм, па може има некој искуство