1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плетенки

Дискусија во 'Коса' започната од 2468, 17 мај 2010.

 1. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Плетенките уште од минатата година го достигнаа својот врв. значи има повеќе видови и начини за тоа како да сплетите и да ја направите плетенката?
  јас обожавам плетенки, посебно онаа внатрешната како венче што се прави :$ малку глава ме боли од неа ама издржувам некако :lol:
  колку вие девојки сте ЗА плетенките, и колку често ги правите? можете да постирате и слики освен вашето мислење :) еве некои од мене
   

  Прикачени фајлови:

  На missbotwin, Elena-123, MaTo и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Плетенки ми плетеше баба ми кога бев мала, ама тоа беше ехеееееее.....
  Сега не се осудувам да си сплетам, пошо на мојава коса тоа не е ни изводливо. Можда ако ја сплетам дури е водена, ама не сум пробала.
   
 3. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Mene mi se bas interesni i mene baba mi,mi pletese koga bev pomala :) a potoa dolgo vreme pokratka kosata ja nosev i nemozev da si pletam.E sega mi e mnogu dolga i mozam da eksperimentiram,bas sega vo posledno vreme si pravam pletenka na repceto ke go fatam visoko i na strana i si pravam pletenka,inaku mnogu sakav vnatresna,no neznam sama da pletam treba na baba da i recam pak da mi splete :lol: :lol:
   
  На missbotwin, LittlePinky и MacyYy им се допаѓа ова.
 4. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  хехех абе на сите бабите им плетеле како помали. И мене ми плетеше баба ми и како мала често носев плетенки :) Сега ретко, некогаш во школо барам од една школска да ми плете таква „ рибина коска“ ако знаете на која мислам, бидејќи многу убаво ми изгледа.
   
  На LittleMonster8, sweety1234 и kitfox2010 им се допаѓа ова.
 5. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.746
  Допаѓања:
  8.247
  Пол:
  Женски
  Сакам да си плетам плетенки и често си правам некои интересни фризури со внатрешни плетенки на страна,напред како венче,обична на страна,внатрешна обична или пак рибина коска.Интересно ми изгледа.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На missbotwin, buterfly.fly.away и FBI им се допаѓа ова.
 6. mari4eEe

  mari4eEe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  13
  На missbotwin, Muffin.Love, LittleMonster8 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45


  Рибина коска :D :D ..
  јас па не сакам плетенки за мојата коса, аа обожавам да им плетам на други и знам секако да плетам, целата во круг да ја сплетам отстрана да почнам а сето тоа внатрешни ама немам кандидати :D
   
  На missbotwin, tanjusskat и dusicka.musicka им се допаѓа ова.
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Баш денеска си ја сплетив косата. Пеглана ми беше па ја сплетив во две плетенки обичнина десната страна, една под друга.
   
 9. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Може да ми објасните како се прави внатрешна плетенка ? :)

  Однапред фала :D
   
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  :lol: Сите бабите ги плетеле, не сум јас подолу :lol:
  Ама и сега си сакам, па често пати знам да и седнам на мајка ми во скут и да ја помачам со свилениве конци мои кои се плеткаат како луди :lol: . Да, сакам внатрешна плетенка мноогу, си ја носам и навечер такја понекогаш, елегантна ми е, сега ја скратив и одвај чекам пак да ми потпорасне косата за да ми стои во плетенка. Само венче на страна некако не ми стои :^) . И знам да плетам, прашајте ја братучеда ми :rofl: на неа се учев :lol:
   
 11. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  4.763
  Сакам летово да си направам плетенки ама ситни во коцка .. е сеа незнам каде да идам .. сакам и нешто додаток со природна коса малце да ми дојде до половина .. ако знае некоја нека пише во кој фризерски салон да идам и колку пари ќе ми земе .. :)
   
 12. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.143
  Допаѓања:
  6.984
  Пол:
  Женски
  Да да,сега се тренди плетенките поточно лабавите распуштени плетенки,нешто слично на ова

  [​IMG]
   
 13. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  мене ептен ми се свиѓаатѕ плетенки, особено во последно време, кога се повеќе почнаа да ги прават. Дури и за матура имав внатрешна плетенка на страна, со пунџа доле.
  дефинитивно летово ќе се носат плетенки, по опуштени и разлетани. Штета само што незнам сама да си направам внатрешна или онаа рибина коска што ја викаат.
   
 14. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071

  Лелеее многу сакам ваква, како се прави??? :D знам дека е невозможно да се објасни вака, ај ќе побарам некои клипови.
   
 15. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  5.843
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На easyyyyy и miljkovic им се допаѓа ова.
 16. mari4eEe

  mari4eEe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  13
 17. TamaraLaunter

  TamaraLaunter Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Хмм интересна тема..И мене баба ми плетеше кога бев мала..Сега ретко..Сакам да се научам да ја плетам плетенката рибина коска..Но незнам..Далии некој знаее ? :D :D :D А и внатрешна сакам :)
   
 18. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  Мојата моменталное сплетена вака ... значи ја измачив сестра ми да ми ја сплете пошо не знае да плети и мораше со мои инструкции да ја плети :)

  инаку има ептен многу убав изглед ко ќе ја погледнеш одзади и од страните :) а напред е нешо ептееееен најс :) (не сакам да се фалам ама мн е убава, ако имате некоја долга коса замолете некого да ви ја сплети преубаво е :))
   
 19. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.748
  Ммммм обозавам плетенки. Внатресни :inlove:
   
 20. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Јас сум цела у плетенки :rock:
  А многу често ја носам ваква :rock: