Плускавци на раце

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Dallas 1991, 30 април 2017.

 1. Dallas 1991

  Dallas 1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво.
  Ми се појавија плускавци на раце. Работев на средување на дворот и отстранување на дива трева и на коприви. Носев ракавици, но со мотика удирав по корењата за да ги извадам од земја, и на раце ми се појавија ситни точки и некои плускавци. Плус ме пецнаа копривите и имам пецкање во раце.

  Дали може некој да ми каже како и што да се прави со плускавците. Има ли некое средство со кое може да се третира ситуацијата.
  Молам за мислења.