1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плускавци на раце

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Dallas 1991, 30 април 2017.

 1. Dallas 1991

  Dallas 1991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво.
  Ми се појавија плускавци на раце. Работев на средување на дворот и отстранување на дива трева и на коприви. Носев ракавици, но со мотика удирав по корењата за да ги извадам од земја, и на раце ми се појавија ситни точки и некои плускавци. Плус ме пецнаа копривите и имам пецкање во раце.

  Дали може некој да ми каже како и што да се прави со плускавците. Има ли некое средство со кое може да се третира ситуацијата.
  Молам за мислења.