1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повеќе од 20 загинати во невремето што го зафати Скопје

Дискусија во 'Политика и настани' започната од RainBow, 7 август 2016.

  1. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Mesaat zatoa sto atmosferskite kanalizacii im se mnogu stari zatoa nekoj se napolnija so pari a nekoj trpat ete zatoa mesaat politiki so prirodni pojavi t
     
  2. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.536
    Пол:
    Женски
    Кај мене барем не врнеше многу..
    Среќа.

    Се надевам ќе им дојде памет канализациите и каналите да ги оправат, а на мештаните се надевам дека ќе им дојде умот да ги чуваат празни ...
     
    На Tajnaotrovna, cresa-jagoda и kjukli им се допаѓа ова.
  3. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.536
    Пол:
    Женски
    Јоване (мислам не грешам, комшија си ми) требаше да одиш накај Триангла да снимиш колку гранки паднале..и каква река беше Анри Барбис кај Лео.. И сабајлево колку земја имаше додека само еден човек ја чистеше улицата..
    Ова автопатот е мачкина кашлица за А.Б
    Сите се измачија да ја извадат водата од гаражите, имаа по пола метар некои, и иако се јавиле да побараат помош, никој не мрднал со прст..
    Магична Македонија..

    Се надевам вие долу подобро поминавте, не знам дали мн вода се спушти натаму(y)
     
    На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
  5. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Луѓе како е во моментов, врне ли?
     
  6. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Не, се смири, бар кај мене во Кисела Вода. Не ни грми, а малку дува.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.536
    Пол:
    Женски
    Маџари подврнува
     
  8. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Жaлнo. Нaјвеќе ми е кривo зa две гoдишнoтo детенце и зa oсум гoдишнoтo кoе сèуште трaгaaт пo негo. Бaтaлете пoлитикa, гледaјте сегa ние меѓусебнo дa си пoмoгнеме кoлку мoжеме. Фирмaтa "Гoрскa" дoнирaше веќе пaкети вoдa, сo кaмиoн нoсеa, a кaде се другите фирми, супермaркети дa испрaзнaт мaлку oд мaгaцините? Кaде се сoпствениците нa хoтели дa им oбезбедaт привремен престoј нa oние кoи немaaт пoкрив нaд глaвaтa сегa? Сaмo универзитетoт Фoн oбезбеди престoј вo студентскиoт дoм и тoa е зa пoфaлбa.

    Немaм збoрoви. Oсвен сoчувствo дo семејствaтa кoи зaгубијa дел oд нивнoтo срце.
     
    На okcenzi, fallenangel, zhap4e и 5 други им се допаѓа ова.
  10. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Страшно колку се помагаме и држиме како луѓе меѓусебе кога има некоја катастофа, а кога ни е добро очи си вадиме... страшно. Зошто само несреќата ги спојува луѓето, а не среќата ?
     
    На mynameislove, cresa-jagoda, Capricorn96 и 4 други им се допаѓа ова.
  11. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    @Mr. Right
    А и на сајтовиве нека му е алал, се препуцаваат едни со други на политичка страна, а од прееска правам рефреш и чекам нови вести околу невремето. СРАМОТА
     
    На Victorian, girl-miri, Mr. Right и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. SamovilkaH

    SamovilkaH Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    2.037
    Пол:
    Женски
    Страшна работа луѓе, многу ми е став од вакви работи, ми е страв и од земјотрес после поплава... Само да не чува Господ.
    Во Хиподром роси моментално и се слушаат грмотевици чат пат...
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    А Грујо мора да биде крив и за ова како ова ќе се искористи инаку ... а бе катастрофа сме, како викаат старите, ни Бог не не трпи веќе.
     
    На girl-miri, larrachi и SamovilkaH им се допаѓа ова.
  14. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Лaрaчи, зa сaјтoвите не ми спoмнувaј. Нaјбеднo нештo штo прoчитaв беше oд еден прилепчaнец, тaткo нa две децa кaкo искoментирa декa тaкa ни требaлo, прoпрaтенo сo гнaсни збoрoви и пцoвки кoи не сaкaм ниту дa ги спoмнувaм. Ниту јaс тaкви пцoвки и нaвреди не кaжувaм. Срaмoтa. И греoтa зa тие две децa кoи рaстaт пoкрaј негo.
     
    На larrachi му/ѝ се допаѓа ова.
  15. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    А уште ли ќе продолжи вакво време? :( Во другите делови на Македонија како е, безбедни ли се патиштата?

    Сакам да искажам сочувство до фамилиите на загинатите, никогаш повеќе да не се случи нешто вакво.
     
  16. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Брука од народ сме. Па и на твитер претераа со мајтапите за невремето и вчера и денес. Срам нека му е. Место да седнат да донираат 5-6 пати, па и повеќе ако треба, тие седнале и твитаат за пуст ретвит и лајк. Да му се плукнам.
    Па и политичарите ќе се изедат меѓусебе, и место да отворат пунктови на ПЛОШТАД, тие објавиле пред штаб. Абе гнасотии едни, пу мајката ваша.

    А реално, природата ни враќа. Фрлај влакна, тоалетна, влошки, смрдеата од машината, се` фрлај во во шолја, нека се затнува канализацијата, па после ни враќа. Кај мене во зграда е така, во шпиц на сезона ќе испофрлаат све и свашта и кога ќе заврне се враќа нагоре од што е затната. Не дај Боже да дојдеше до вакво невреме сигурна сум дека во ла*на ке пливав дури на трет спрат (со извинение).
    Одиме на пикник си фрламе ѓубре кај ќе ни текне, па и едно најлонче по пат го фламе кај ќе ни текне, градиме куќи по 10 ката демек повисоки да се од комшијата, градат и оние што не треба да градат и крадат, со дрва се полниме фул по 20 кубици, дека поефтино било и така ја уништуваме природата, па фино ни враќа. Многу лепо си кажа едно чоече на тв дека ако имаше повеќе природа и дрва немаше да дојде до ова. Ама цела држава се собра во Скопје. Згради, згради, згради насекаде. Епа еве.

    ЕДИТ: Сочувство до фамилиите.
    Ако може некако да се помогне на тие што му треба пишете, јас веќе 8 пати донирав, утре пак ќе донирам. Во мојов град денес немаше пунктови, ама утре сигурно ќе организираат некоја акција, па ќе донирам.
     
    На crazylady, cresa-jagoda, softy1 и 7 други им се допаѓа ова.
  17. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Luge ovde mn vrne i grmi,molnji na site str :worried:
     
  18. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    И ајде ве молам кажете како да не мешаме политика! Напротив и те како треба да се замеша...

    13906802_10157404780930393_3296546012199581189_n.jpg
     
    На SV1911, okcenzi, sanjaeva и 5 други им се допаѓа ова.
  19. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    Триангла кај мене улицата беше поплавена, дворовите беа полни, дома WC кујна - исто. Во комшии подрумите, гаражите - исто.

    А Сингелич кај раскрсницата носеше брзаци - ем мртва темница, не знаеш кај е длабоко, кај е поплитко, река, а новиот копан песок пред амбулантата и наокулу беше поплавен... човек ќе се удави таму.

    Искрено, бегав дома да си дојдам, на брзина снимив, каде што можев да снимам.

    PS: Секоја чест за тимот на дежурна служба при амбуланта Сингелич - на сето тоа немање струја, вратена канализација и поплава... на сето тоа немање услови - работеа 24/7 и примаа пациенти.
     
    На cresa-jagoda, anakonda88, tina-63 и 3 други им се допаѓа ова.
  20. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Да, ама сега не е ни време ни место. Прво нека се средат фамилиите, немаат каде да спијат, спијат со страв, спијат со немир.
     
    На girl-miri и Mr. Right им се допаѓа ова.