1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повредена

Дискусија во 'Разделби' започната од Analiverpool, 29 октомври 2010.

  1. kikche

    kikche Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Jas storiv se .. noo toj ne sakase ni da se vidime da razgovarame se da mu objasnam samo preku mobilen mi kaza deka e mnogu razocaran i deka za nas dvajca idnina nema :/
     
  2. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ако си сторила све остајго и не го гњави повеќе нека помини време нека размисли и верувај дека со текот на времето све ќе се дознај и све ќе си дојди на свое место вака постојано ако го бараш само притисок му правиш и тој нема простор и време на мира да размисли оставиго некое време не го барај значи воопшто ако му недостигаш самиот ќе те побара и ќе ја испита работата ако не се јави и не се појави повеќе тогаш може не бил за тебе колку и да тешко мора да го прифатиш тоа и да не се измачуваш а ако не намерно си сторила нешто или кажала извини се од срце и побарај да ти прости и потрудисе да го варатиш,сепак во неговите очи ќе останиш како подобар човек и подобра личност макар да е и крај знам дека е тешко но сега све останва на него и на времето значи остајго да диши и да размисли...
     
  3. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки

    Потполно се сложувам со претходниот коментар. Дај му време но тоа нека не биде повеќе од еден месец (до крај на Јануари). Во меѓувреме немој да го опседнуваш и кога конечно ќе одлучиш да пробаш повторно да разговараш немој да биде тоа по телефон или преку ФБ. Дознај каде се движи и стави му се. Побарај некаде понастрана да поразговарате. Верувам дека ако бар нешто му значиш дека нема јавно да те избламира и тебе и себе. Вака ќе го имаш и факторот на изненадување на твоја страна па според неговата реакција ќе можеш да оцениш како стојат работите.
     
    На kikche му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kikche

    kikche Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Bi go napravila toa no negoviot " drugar " go prati kako senka kade odi mojot bivs decko tamu i toj :/
     
  5. Eagleeye

    Eagleeye Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    58
    Мислам дека тој многу погрешил во оваа ситуација. Не требал да верува на девојката на неговиот другар. Само едно не ми е јасно, зашто си му раскинала и тоа по телефон? Сте можеле убаво да седнете и да разговарате и се да расчистите. Многу сте избрзале и двајцата со погрешни одлуки.... Како и да е, мислам дека ова може многу лесно да се среди и поправи.
     
    На kikche му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kikche

    kikche Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Jas koga doznav deka mene me obvinuvaat za nesto sto ne sum storila mu se javiv go prasav dali mi veruva toj mi rece deka mu se spie ... i ja se iznervirav i mu raskinav
    [mod-kirilica:2dkhs73d][/mod-kirilica:2dkhs73d]
     
  7. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Уште подобро што се влече со другар. Тоа може и да е израз на неговата несигурност. Гледај да е со што повеќе луѓе околу него. Ако е само со еден другар, тогаш овој ќе почне да се меша у муабет и да му изиграва адвокат. Тоа нема да може да го направи ако друштвото е поголемо без да си го избламира другарот. Па на крај на краевите стај му се и на него. Поведи и ти другарка за да го држи на око.
     
    На kikche му/ѝ се допаѓа ова.
  8. single33

    single33 Активен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    POMOS!!!

    Posle 8 godisna vrska vo Amerika povtorno vo Makedonija i ziveam so mama i tato..a imam 33 godini ..Preplasena od zivotot vo Makedonija i preplasena da se vratam vo USA SAMA!!! Dali 33 god e vejke kasno za devojka da pocnuva nova vrska..da zapocne zivot tuka vo MK kade sto mi se site za arno ili za loso ili pak da odam vo USA i da se tresam od srav (pregolema panika i ankcionzost od Juli 2012 i seuhte ne me napusta)..Molam za sovet..sto da pravam i kade od sega pa natamu?
    [mod-kirilica:31a6sp5o][/mod-kirilica:31a6sp5o]
     
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.490
    Допаѓања:
    8.288
    Пол:
    Женски
    A да прашам зошто во USA би била сама,живееше ли со дечко ти,зошто раскинавте?секако дека не е касно,не си можеби во раните 20,но не си ни престарена за живот,и ти како и сите други луѓе имаш право на живот,на нова љубов :!: Aко толку многу ти е страв да одиш во USA сама,остани во Mк некое време,среди си ги емоциите,размисли убаво што сакаш понатаму донеси одлука.само не сфатив од што си се уплашила во USA толку многу?мораш да продолжиш понатаму,во животот се случува се и сешто,но треба да се бориме за подобро утре :hai:
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  10. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    single33, запамети никогаш во животот не е касно за ништо. :!:

    Нормално е да си уплашена сама да живееш во УСА после 8 годишна врска. Сигурна сум дека имаш другари во УСА и полека, ке ти помогнат да ја надминеш оваа состојба. Не е крај на светот, млада си ке запознаеш уште многу дечковци.Најбитно е да не се затвараш дома, и така да ти поминуваат деновите со негативни мисли. Се согласувам со Хермоса, колку и да ти е тешко мораш да продолжиш со животот. А за глупавата анксиозност верувај можам да пишувам уште 10 страни. Најбитното е да се соочуваш со "стравовите" бидејки тоа се нереални стравови. И малку повеке самодоверба, ке успееш! :)

    поздрав и се најдобро! :)
     
  11. misel23

    misel23 Активен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2013
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    10
    Mе искористи буквално ме искористи... дозволив со мој 22 години некој така да си поигра со мене си реков еднаш и јас ке се препуштам и ке верувам некому и очигледно згрешив... боли преклето боли ми беше прв чекав до 22 години за да му се дадам на некој идиот... никогаш не замилслував дека вакво нешто ке ми се случи ке полудам!!!
     
  12. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    вакви типови како тој твојот има милиони за жал, и јас имав слично искуство како тебе....јас со мојот децко кој го сакав повеке од се на светот, заљубена бев во него, се ми бесе тојјјјјјјј се што имам, после 7 месецна врска му ја подарив својата невиност мислев дека тој е тој, човекот на мојот живот и после точно 1 месец ми раскина како ништо да не било, без око да му трепне, како последна будала се осеќав, светот ми се руши буквално, години тагував, плачев мислев на него, се пореметив цела....зборувам за период за пред едно 7-8 години.... јас коси си кубев од тага и немок, многу тагував, страдав, плачев се прашував зошто зосто баш мене да ми се случи тоа, а уште го сакав иако разумот ми велеше дека не евреден тој за тоа ама срцето несакаше да слуша....јас колку што страдав заради таа моја љубов не би посакала на никого такво нешто да му се случи, затоа што си настрадав како наивно девојченце и доста скапо си ја платив цената за тоа...а такви кретени како нив има колку што сакаш
     
  13. haska1

    haska1 Нов член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Здраво јас сум нова на форумов пакеве замолам да ми дадете некој совет околу мојов проблем. Пред 3 години се запознав со 1 дечко од различни градови бевме, еден извесен период бевме пријатели тој период јас немав некои чуства за него. а он ми посветуваше многу внимание, и јас бев свесна дека неме гледа како пријателка само. Знаев дека има долга врска ама он велеше дека нее заљубен во неа, дека со неа бил од навика. И после некој одреден период се случи дасе смуваме, и он се правеше да мислам дека е заљубен во мене се до таа вечер кога бевме интимни. Отпосле сватив дека згрешив дека нее убаво што се вмешав во долга врска и најубаво е даго заборавам поради тоа што сватив дека он неа нема даја остави иако бев веке многу затрескана во него. И некој извесен период бевме разделени, после тој пак ме бараше и пак продолживме дасе гледаме ама онака тајно без обврски. После ми кажа дека неговата девојка се омажила за друг дечко и јас морам да признаам дека бев срекна поради тоа и мислев дека ке бидеме јас и он срекни после тоа ама се излажав. Продолживме дасе гледаме ама онн несакаше нашата врска да стане сериозна само ми даваше лажни надежи дека кесе смени нешто во иднина ама од тоа немаше ништо. И така сесе одвиваше седо новогодишата нок кога решивме заедно да бидеме и јас бев пресрекна поради тоа ама вечерта доживеав големо разочарување. Новогодишната нок ја дочекавме сами во хотел и откако имавме односи и како што си лежевме он ми призна дека со мене се осекал празно небил исполнет, најубаво ке било јас дасум си фатела друг дечко, дека сме биле превише различни јас и он тоа превише ме повреди и ми кажа дека јас сум била добра личност несакал даме повреди и несакал даго мразам туку дасме останеле пријатели после се, јас на тоа несе сложив му реков дека несакам а еве сега пак ми звони ама нему кревам бидејки знам дека ако продолжам само повеке кесе повредувам себеси . А претешко мие цело време мислам на зборовите што миги кажа тоа ужасно ме прави дасе осекам како дане вредам ништо се осекам многу лошо неам желба за ништо а несакам повторно да бидам со него само како играчка.
     
  14. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    Па добро е што ти текнало дека те користи.сега не можеш да го вратиш минатото но можеш да ја промениш иднината.бегај од него најди си нормален дечко некој кој ќе се грижи за тебе и кој ќе те гледа како да му си се на светот.ако продолжиш со него уште поужасно ке се осеќаш верувај.поз
     
  15. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.634
    Допаѓања:
    3.114
    Пол:
    Женски
    ^ Што убаво те измотал само за секс. Не е за џабе речено - Додека има овци, ке има и волна...
    Инаку, ова е поука за сите други девојки кои се залеутваат по зафатени машки/жи. Тебе ти е се јасно,ти не бараш совет туку сакаш да се испразниш. И немало потреба од нова тема...
     
  16. haska1

    haska1 Нов член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Фала на советите знам дека морам да продолжам напред со животот ке морам да пробам да си најдам сериозен дечко иако во моментов мие тешко и да помислам на тоа, Таа вечер и ми удри шамар оти почнав да плачам ми рече сум се одесувала како дете и сум морала дасе сменам а колку работи сене претрпев за него колку труд вложив зада успееме и знаев дека се муваше и со други многу работи имам опростено и на крајот ми кажа дури дека ке било најдобро во животот данесмесе запознале најбезболно ке било немало даме повреди.
     
  17. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    Сега си трпела зошто си сакала.а под вложување труд што подразбираш?одење со него секогаш кога ќе му се присака и да се молиш секој ден да се скара со девојката?ти многу повеќе си згрешила,а таквите работи никогаш не излегуваат на добро.
     
  18. haska1

    haska1 Нов член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Јас него молев дасе скара со неа туку он самиот велеше дека неја сака дека е со неа од навика јас него го оставив после тој сам ме бараше , под вложен труд подразбирам дека бев секогаш за него тука значи јас и он имавме секојдевен контакт на мобилен сум одела дури во неговиот град сум била со моите родители во конфликт заради него значи јас за него бев подготвена насе и зана крај да сватам дека нему значам ништо во животот.
     
  19. Dee

    Dee Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    334
    Тоа ти е животна лекција. Сега ќе научиш дека не секој заслужува да се бориш за него.
    Можам само да ти посакам повеќе памет и среќа нареден пат.
    За мешањето во нечија врска или брак, сум се изјаснила во други теми. Само ќе речам-карма.
     
  20. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    Не мислев него да го молиш ама како и да е.ако не ја сакал девојката или ако и од неа немал некоја корист каков одговор е тој од навика?тоа е како на пример да го фатам дечко ми со друга и тој да ми каже па од навика така цел живот сум правел.па нема никогаш повеќе да го погледнам.ако не му чинела врската требало да ја прекине тоа не ти укажало на нешто?убаво кажуваш дека само ти си била секогаш за него ама ете не си го проценила најдобро,било па поминало.и уште едно прашање замисли да се земете и така да те изневерува после тебе како би се осеќала?