1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повредена

Дискусија во 'Разделби' започната од Analiverpool, 29 октомври 2010.

  1. haska1

    haska1 Нов член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Па нормално дека неби сакала такво нешто дамисе случи ама со таквите личности како него ништо нема сигурно и подобро што прекинавме бидејки јас мислам дека он сие таков карактер и во брак кеја изневерува жената
     
  2. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    Па нормално таквите луѓе никогаш не се менуваат.гледам и веќе зрела деевојка си повозрасна си од мене,од сега внимавај со кого си имаш работа и подалеку од тие што бараат втора виолина.поз
     
  3. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Епа веќе кога си била со него си требала да почекаш навистина да раскине а не само да се замешаш.Те видел дека си се залетала и си му верувала и си успеал да манипулира како сака со тебе.
    Не го троши времето на него, немој и таа да разбере па проблеми и понижувања после. Барај друг што ќе те сака и ќе му бидеш се, што ќе имаш и иднина и нема да има криење, туку јавно ќе излегувате држејќи се за рака.
     
  4. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Уште кога те замарал,а бил во долга врска,требало да разбереш некои работи.Па уште бил со неа од навика?Не од љубов?!
    Да не зборуваме за тоа што си направила,туку што треба да направиш во иднина.
    Добро постапуваш што не му креваш слушалка,блокирај го и на фб,избриши го од телефонскиот именик..
    И знам дека е тешко,посебно тие зборови кои те распарчиле,но мораш да продолжеш понатаму,колку и да боли.И верувај,вредеш повеќе одшто мислеш.Тој само сака да ти ја уништи самодовербата,за да може да манипулира со тебе,т.е да те бара кога тој ќе посака.
    А стекнав впечаток дека ти не си за таквата комбинација.Според тоа,знаеш што треба да направиш...
     
  5. haska1

    haska1 Нов член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Да точно е јас несум за таа комбинација , он тоа му беше цел да ми ја уништи самодовербата, и даме има како златна резерва ама јас нема повеке да дозволам така. Сепак колку дамие тешко нема да дозволам повторно да поминувам низ истото бидејки за овие 3 години доволно се понижив самата себе и дури осекав како моите другарки даме гледаат со сожалување поради тоа. Сега се осекам грозно, ама сепак животот продолжува морам да продолжам напред сепак одннапред ви благодарам за советите.
     
  6. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Прво ќе речам срам да ти е.
    Второ ти посакувам што побрзо да го заборавиш овој гад од човек. И трето кога ти рекол дека со женска му е од навика бидејки тоа ти е оправдувањето нели, не си можела едноставно да почекаш да раскинат? Мислам, би требало барем до толку да имате почитување кон самите себе. |(

    Со кој памет го прават ова млади, убави девојки.. од толку слободни машки на светот тие морале некој зафатен да одберат. Нели ви е жал за девојка му? Мене искрено би ми било жал. Тој сигурно после ке оди со некоја друга, ама не дозволувајте вие да бидете таа. И на крај ке барате совети. :^)
    Е нема, што да ти кажеме сега ние? Ти мислиш си повредена, а девојка му? Не е таа повредена после тригодишна врска? Убаво ве сј*бал идиотов. И да, те осудувам. :wasntme:

    А совет ?.. .. ..паа најди некој слободен за промена и можеби нема да се чувствуваш како сега што се чувствуваш.
     
  7. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.472
    Допаѓања:
    39.692
    Пол:
    Женски
    Јасно е дека дечкото те користи.
    Не биди сигурна во тие приказни дек девојка му се омажила за друг, ова она, може да се само лаги за да продолжиш да се гледаш со него.
    Јасно е како ден дека мораш да прекинеш да се гледаш со него, најди некој што те заслужува.
     
  8. haska1

    haska1 Нов член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Иначе нее лага тоа неговата девојка се омажи за друг видов и на фб вистина е тоа. Од тогаш помина година откако она се омажи . А тоа дека треба даго заборавам знам дека морам бидејки сватив дека нему значам ништо и затоа овој пат морам да имам цврст став.
     
  9. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    И имаат право да те гледаат така.Да можеше на време да се разбудиш од тој сон..
    Но никогаш не е доцна.
    Убавини има многу кои животот ги нуди,наше е само да се определеме кога и како сакаме да ги видеме истите ;)
    Не попуштај веќе,биди цврста во твојот став.Ти посакувам многу среќа понатаму!
     
  10. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Haska1 се обрака со очигледно скршено срце и неисполнети ветуванjа или надеж и бара совет, а не цинизам,навреди и комемтари од типот "каj ти беше паметот, си влегла во туга врска" и сл.
    Мислам дека Haska1 е свесна за се што направила и што добила во таа авантура.
    Сепак, некои велат паметните учат на туги грешки,но ете човечкото срце и заслепеноста понекогаш го надвладува разумот,затоа гледаj да не ти се повтори повеке ваква будала.
     
  11. haska1

    haska1 Нов член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Фала фигхтер на подршката иначе тој прееска ми пиша 2 пораки вокои пишуваше дека му требам хитно и му кренав слушалка чисто да видам што сака и ми кажа дека ме сакал и ред други глупости, јас на тоа одговорив дека несакам повеке да ме бара и он на тоа одговори дека спрема него сум била многу себична он ми кревал слушалка дури и кога имал девојка сум била нефер спрема него, и сега веке незнам што да правам цело време ете звони не прекинува се плашам од самата себе дане паднам повторно на неговите зборови.
     
  12. diamonds.in.the.sky

    diamonds.in.the.sky Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    195
    Девојче, како можеш да се впушташ во такви авантури кои прават да се чувствуваш како обично ѓубре? Извини за зборовите ама морам да те искарам. Зошто во здрава нога тр самата си ставаш?! Зошто??
    Зарем е единствен? Зарем толку е ниска цената на една жена?
    Значи тој ТИ ЈА ДАЛ КЛОЦАТА, а ти кутрата очекуваш љубов??
    Многу ми е жал, мажите знаат да бидат такви ѓубриња, но тој не те приморал на сево ова мила..
    Ти самата така си одлучила и тој за тоа не е виновен.
    Правиш големаааа грешка. Престани додека не ти се случат многу пострашни работи. Поздрав и памет во глава.
     
  13. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    haska1, ако се цениш себе си, не само што нема да му кренеш, туку и ќе му го блокираш бројот!
     
  14. diamonds.in.the.sky

    diamonds.in.the.sky Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    195
    Она што погоре ти го пишав ми е од ЛИЧНО ИСКУСТВО!! Бев до уши заљубена во момче од друг град, но иако беше слободен, немаше девојка, не дозволив да ме однесе во кревет. Со тек на времето сфатив дека само тоа го очекува од мене, и дека најлесно е да МОТАШ некого кој е на голема далечина. Се испокарав дома со моите за него, бидејќки дознаа се, ние се мувавме онака, но не бевме интимни.
    Но, за среќа, се уморив од се си фатив дечко со цел да заборавам се и успеав!
    Ако си му значела нешто тој одвај ќе чекал да ти долета во прегратки, а не да ти зборува такви нешта.
     
  15. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    ТЕ ЛАЖЕ! Тоj бара начин како да те легне пак. Немоj , подготви се себе си за тежок период,а тоа е да гп откачиш инаку ВЕРУВАJ ке му бидеш при рака секогаш кога ке му требаш,се дур не наjде нова ,и тоj ке те откачи.
     
  16. haska1

    haska1 Нов член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    фала кесе потрудам да нему кревам бидејки веке си направив доста проблеми со моите родители кесе потрудам насе да заборавамм