Поврзаност на коронавирусот со 5G мрежата

Дискусија во 'Коронавирус' започната од нина122, 27 март 2020.

 1. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  1.176
  Пол:
  Женски
  Јас тврдам дека Корона вирусот е создаден во лабараторија и пуштен со цел да се одвлече вниманието на луѓето од нешто многу поголемо а тоа се 5Г антените и нивното штетно влијание врз луѓето.
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.465
  Допаѓања:
  129.896
  Пол:
  Женски
  Дај доказ за тоа. Научно поткрепени статии и студии.
   
  На flawless_ и smile:) им се допаѓа ова.
 3. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  1.176
  Пол:
  Женски
  Немам се уште.
  Се е од она што сум го читала и разбрала.
  Јас само тврдам.
   
 4. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.442
  Допаѓања:
  44.168
  Пол:
  Машки
  И јас може да тврдам дека ташакот ми е 35 сантима ама кога ќе се соблечам пред некоја и ќе види црвче џабе ми е тврдењето
   
  На senjorita-v, Pixi5, black-angel и 10 други им се допаѓа ова.
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.465
  Допаѓања:
  129.896
  Пол:
  Женски
  Па ако тврдиш нешто и си сигурна во тоа, треба да ми дадеш доказ, аргумент, факт. Како е создаден, што е поразлично од другите корона вируси кои како група постоеле отсекогаш, на кој начин се реплицира во клетката домаќин, кој дел го напаѓа, каква штета прави.... Ако е создаден лабораториски, што е променето во неговата структура што не може да се случи по природен пат?
   
  На Lianna Anna, crimson, Leviosa2503 и 13 други им се допаѓа ова.
 6. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  1.176
  Пол:
  Женски
  Тогаш ти дај ми на мене докази дека не е тоа што го тврдам јас.
  Докажи ми дека мутирал сам од себе од нигде никаде и цел свет е во хаос од нигде никаде.
  Немаш нели?
  Бидејќи потсвесно си самата свесна дека тоа што го пишувам е точно иако сега немам за тоа конкретни докази.
  Но немаш ни ти.
  Немаш како да докажеш дека не сум во право.
   
  На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Targaryen

  Targaryen Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2015
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Имам читано дека со тоа што ќе ја постават 5G мрежата многу повеќе ќе се разболат и сите веќе ќе претпостават дека е од корона вирусот. А никој сеуште не знае до кога ќе трае вирусов. Сега некои веруваат дека е штетно пошто во некои земји веќе имаат изградено телекомуникациски кули а чудното е што е во време на пандемија и плус образованите институции се празни. Друго логично е дека приватност нема никој чим внесе податоци на нет, али со 5G ќе може да се генерираат многуу пореални 3D мапи од цели градови дури и луѓе. Во Швајцарија веќе постои скоро година. Сега дали е теорија на заговор или не интересно е да се прочита нормално ако се сака.
   
 8. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  2.471
  Пол:
  Женски
  @нина122 освен истите две реченици што ги повторуваш имаш некој друг линк, студија, статија да ни ставиш тука на нас глупите да прочитаме и да сфатиме како точно функционира штетното во 5г и каква е корелацијата со вирусов?
   
  На Emilija97mk, Pixi5, smile:) и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Deep

  Deep Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2016
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Машки
  Dali ima povrzanost so corona virusot dopervo ke se doznae. No deka e stetno, i experti gi opomenuvaat svoite vladi za zdrastvenite posledicite sto ke gi ima po ukljucuvanje na 5G mrezata. Eve eden od mnogute najavi i opomenuvanja za takviot ishod:
  Pred nekoj den procitav kade 26000 naucnici potpisale peticija protiv postavuvanje na 5G tehnologijata, ako go najdam linkot ke go postiram dopolnitelno tuka .
   
 10. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  36.145
  Пол:
  Машки
  @KateKane, да речеме дека наскоро ќе нема картички, тарифи, глупости, туку сѐ ќе функционира на вифи.
   
  На Angie1432, KateKane и pdb123 им се допаѓа ова.
 11. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  1.176
  Пол:
  Женски
  Има.
  Ама тоа е и работата.
  Не се за тука.
   
 12. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  652
  Допаѓања:
  9.665
  Пол:
  Машки
  После теоријата за рамна земја мислев дека нема да има поголема глупост, и еве, уште еднаш ме демантира човештвото. (facepalm)
  Не за џабе рекол Анштајн дека само универзумот и човековата глупост се бесконечни, ама не е сигурен за универзумот.

  [​IMG]
   
  На Pixi5, black-angel, flawless_ и 11 други им се допаѓа ова.
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.465
  Допаѓања:
  129.896
  Пол:
  Женски
  Немаш ни ти како да докажеш дека си во право. Само го избегнуваш одговорот оти немаш аргументи. Не сум ни потсвесно свесна дека тоа што го дробиш е точно, оти ми е позната динамиката на мутации кај овие вируси. Не ја познаваш природата, ни за што се' е способна. Вирусите имаат поголема способност за мутација за разлика од бактериите. Ама таа мутација оди бавно, со години, не е баш брза. Ова е САРС варијанта, а тој вирус првпат се појави 2002 чинам беше. Оттогаш досега имал доволно време да мутира.
   
  На Emilija97mk, senjorita-v, Pixi5 и 7 други им се допаѓа ова.
 14. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  2.471
  Пол:
  Женски
  Не се за тука? А да не ви ги праќаат од тајни здруженија па не смеете на форум фемина да ги ставите?:^)
   
  На Emilija97mk, Pixi5, crimson и 10 други им се допаѓа ова.
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.465
  Допаѓања:
  129.896
  Пол:
  Женски
  Само за екстра паметни луѓе биле. Ние тука ништо не знаеме |(
   
  На Emilija97mk, Pixi5, crimson и 13 други им се допаѓа ова.
 16. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  1.176
  Пол:
  Женски
  Па чим цело време ми викаш прати ми да прочитам прати ми да прочитам и не знаеш да си најдеш сама.
  Не си многу паметна.
  Ама нема да се расправам овде со вас.
  Доколку немате што да кажете поврзано со темата ќе ве замолам да не се тргате од неа и да коментирате на други теми.
  И да точно е дека не можам да го докажам ова.
  Но не затоа што немам аргументи и факти туку затоа што немам докази.
   
 17. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.465
  Допаѓања:
  129.896
  Пол:
  Женски
  Сакам линк од научна студија. И ќе те цитирам додека не го ставиш.
  Демек ти најпаметна си на форумов, читаш, ама кај читаш. Може инфомакс читаш, од кај знам.
   
  На Emilija97mk, Pixi5, smile:) и 9 други им се допаѓа ова.
 18. Deep

  Deep Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2016
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Машки
   
  На нина122 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.284
  Допаѓања:
  27.308
  Како тоа ќе нема тарифи? Сето гага ќе биде?

  https://en.m.wikipedia.org/wiki/5G @KateKane

  Јас разбирам дека поставувањето на 5г инфраструктура е проблематизирано, ЕУ баш немаше консензус за. Разбирам дека може да биде штетно по човеково здравје, како и се останато, од пластика до кинески текстил. Ама каква врска има со корона вирусот, не можам да разберам.

  Ок, значи не постои вирус!? :^) Ама постои вакцина:whew:
  И тоа е нешто.
   
  Последна измена: 28 март 2020
  На Angie1432, Bezimenka90, oblace1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Deep

  Deep Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2016
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Машки
  Realno kazano , jas licno mislam deka ova sto se slucuva momentalno niz svetot ima golema povrzanost i so ovaa ..... e dolg dokumentarec i vo pocetok mozno e da ti se cini i da kazes "OH NO HERE WE GO AGAIN" , no kolku poveke go gledas dokumentarniot film , se poveke i poveke se se sluzuvaat i pagaat kockite na svoe mesto.
  Moja preporaka e gledajte go do kraj, VREDI : https://www.bitchute.com/video/ctK4...-tp4hc0It9RVrFdC0cbwmGBse6y-4jey0t0VruqeBH-5g