1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поврзаност на коронавирусот со 5G мрежата

Дискусија во 'Коронавирус' започната од нина122, 27 март 2020.

  1. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.863
    Пол:
    Машки
    Не Биљарке вирус има,ама невидливи бандери ќе ни ставаат у дворови за да ни го испржат мозокот
     
    На Pixi5, Lianna Anna, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.657
    Пол:
    Женски
    Постои вирус, ама нема врска со 5г технологија. Ама теоријата на заговор друго кажува.
    Наводно, во Кина лани вакцинирале во Вухан и околината со вакцини од Британија или што знам од каде увезени. Во тие вакцини имало латентна, неактивна форма на коронавирусот. Па со активирање на 5г мрежата се активирал и вирусот. Па направил пандемија.
    Реално, Кина ќе увезува вакцини? (facepalm) Америка, Западна Европа сакале да ја уништат Кина? Со свој камен по глава се удрија.
     
    На Lianna Anna, Bezimenka90, Tan4ence и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.109
    Допаѓања:
    164.721
    Мада фака. Во Кина вакцинирале со странски вакцини:^)
    Тоа ми е доволно инфо за денес.
    Штета што не знаеме кинески, да читнеме на другата страна. Уствари и да знаеме, таму немаат теоретичари на заговор. На голи оток ги праќаат. Уствари во Вухан:|
     
    На Bezimenka90, Feminka22, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.345
    Секако ние сме далеку од реализацијата, ама доколку почне да се функционира на 5G, ќе нема потреба од тарифиве што постојат денес. Гага нема да е, ако не плаќаш за разговори и пораки, ќе плаќаш за телефон со 5G на него.
     
    На Feminka22 и Biljarkata им се допаѓа ова.
  5. doubleg

    doubleg Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    4.406
    Оригиналниот прилог е од пред 5 години, моментално актуелен во Италија, го ископал некој од нафталин Кинези создаваат супер-вирус од протеин од лилјаци што лесно може да убие човек и се пренесува од човек на човек.

    Случајност?

    Видеото е со синхронизација на српски.

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2646291408827167&id=100003390005817
     
    На Biljarkata му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Убаво пишав јас пред некој ден. Треба да ни го исклучат интернетот на сите заради поединците кои не го користат правилно. Сите глупости вака започнуваат. Еден нестручен и некомпетентен ќе напише некоја глупост некаде која ќе ја прочитаат огромен број луѓе, и потоа голем дел од тие луѓе ќе ја споделат насекаде. Оние што не се стручни и не ја познаваат таа работа ќе поверуваат во се што ќе прочитаат и ќе имаме вакви глупави теми, петиции за стопирање на 5г и ред други глупости. Тоа ширење на непроверени информации најпрво ќе створи бес и паника кај луѓето, а потоа ќе стане и посериозно. Кога на некои луѓе нешто им е сервирано и тие ако го прифатат после нема простор за разубедување. И дај прекинете да филозофирате. Не е само кај нас вака. Од 2020 до 2025 година ќе се тестира 5Г мрежа и се очекува после тоа да се имплементира низ цела Европа. Еве и јас ова некаде го прочитав, но не го зачував линкот за да го ставам. Ете не верувајте во ништо што пишувам јас или некој друг. Бар во денешно време е лесно, ќе куцнете на чичко гугл што ве интересира и ќе дознаете. Само треба внимателно да одберете од кои страници ќе читате и нека е поткрепено сето тоа со аргументи,истражувања, а не нечии претпоставки и уверувања. Секој може да си има своја теорија за нешто, може и јас, или вие да имате сосема поразлично гледиште за оваа или било која тема, ама пред да ширите вакви информации убаво би било да бидат проверени и точни.
     
    На buba4e89, @ster@ и allaround им се допаѓа ова.
  7. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.776
    Допаѓања:
    259.787
    Мачката ми е црна, има корона во РСМ.

    Случајност?

    Не би рекла.
     
    На Amellie13, buba4e89, Angie1432 и 4 други им се допаѓа ова.
  8. @ster@

    @ster@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    2.982
    Пол:
    Женски
    Мене кучето ми е црно, а наоколу има корона.

    Случајност?
    И јас не би рекла.
    Какви теории на заговор се вртат на темава значи Стивен Спилберг да позавиди:rofl:
     
    Последна измена: 28 март 2020
    На smile:), buba4e89, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    E тенка е линијата помеѓу теориите на заговор и човечкото лудило истовремено и желба за внимание..
     
    На @ster@ и CameliaMiller им се допаѓа ова.
  10. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.863
    Пол:
    Машки
    Сабајле станав без ерекција.
    Случајност? Не би рекол
    Све е тоа последица на имплементацијата на антените за 5џи
     
    На senjorita-v, Pixi5, Leviosa2503 и 8 други им се допаѓа ова.
  11. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.776
    Допаѓања:
    259.787
    Немам нагон за секс.

    Случајност?
     
    На senjorita-v, buba4e89 и @ster@ им се допаѓа ова.
  12. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Планираат све импотентни да ве направат со ова 5г, 6г:worried:
     
    На CameliaMiller, @ster@ и Biljarkata им се допаѓа ова.
  13. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Ај сите ќе троламе во темава, и онака е џабе отворена, никој не даде никаков факт,доказ или аргумент.
     
    На Emilija97mk, ЕденЧлен, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. @ster@

    @ster@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    2.982
    Пол:
    Женски
    И само би додала бескрајна е човечката глупост, како што рекол Берти( А.Ајнштајн)
    @John Snow ќе ви ги испржат јајцава со зрачењево.
    Тешко на вас маживе, а потешко на нас жениве со вас така технолошко оскатени:( :D
     
    На smile:), CameliaMiller и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  15. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.109
    Допаѓања:
    164.721
    Оти сте такви негативни бе?
    Од се може нешто да се научи. Јас имам за домашно да научам повеќе за 5г. Нема врска со короната, има врска со друго.

    Бтв, ќе ви отворат нова тема сега, негде во форумски игри:rofl:

    Дете денес виде хрчак во паркот до супермаркет. Не беше црн. ;)
    Не мора да е се црно.

    @ster@ тоа твоето може и не е за заебанција, прочитав во некој официјален медиум, можни се импликации по репродуктивно здравје од ковид:worried:. Не беше на мк јазик ваљда, појма немам на кој јазик беше.

    А, и ќе нема кондоми во брзо време.https://www.theguardian.com/world/2...om-shortage-coronavirus-shuts-down-production
    Тенк ми лејтер
     
    Последна измена: 28 март 2020
    На John Snow и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  16. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.181
    Пол:
    Женски
    Можно е вирусот да е пуштен како предупредување колку не е спремен светот и за памет во глава.
     
  17. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.776
    Допаѓања:
    259.787
    Боље негативна, него позитивна на корона.
    Такви се времињата.
     
    На @ster@, John Snow и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  18. Deep

    Deep Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2016
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Машки
    Izgleda ne sekoj sto se proglasuva za umren , e navistina umren.
    Prasanjeto e zosto go pravat ova ?
    Komu sluzi ova da se prikazuva sto e mozno pogolem broj na umreni luge, iako po se izgleda realnosta e poinakva.
    Ova e samo eden primer kaj sto se fateni vo laga, snimano kako dokaz i objaveno javno .
    Site tie sto se pravea tuka pametni ke gi prasam jas , dali e ova "Conspiracy Theory ili e Conspiracy Fakt "
     
  19. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    Какви црни 3д мапи, ми ја брукаш професијата и двете години потрошени на факултет. Џабе ми е значи, сеа конечно дознав колку е корисна 5Г мрежата, за 3Д мапи....
    Па зарем можете нешто друго да направите? Возрасни луѓе, по се плукате што е контра без да погледнете од друга перспектива. Ако не се согласуваш или си против не ја нарушувај дискусијата помеѓу други луѓе...
     
    На нина122 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Не постојат докази дека 5G мрежата може да влијае на здравјето на луѓето. Така да она што го пишав нема врска со тоа.

    Но, дека со одредени знаења и вештини може да се произведе ,,биолошко оружје" апсолутно стои и не знам зошто многумина се толку игнорантни и од старт ја отфрлуваат можноста. Без разлика дали е направено за економски или еколошки цели, на нас преостанува само да размислуваме и истражуваме. Иако вистината никогаш нема да биде јавно обелоденета.

    Како и да е, немојте да заборавите дека во екот на 1918 година за време на шпанскиот грип животот го изгубија преку милион луѓе, иако тогаш званично не постоеа биохемиски лаборатории. Така да коинциденции се можни. Иако, ова не делува така според временската рамка. Делува интенционално и планирано, особено тајмингот пред Нова Година, во време кога Кинеските граѓани заминуваат на патување низ светот.
     
    Последна измена: 28 март 2020
    На Gosh и нина122 им се допаѓа ова.