Поврзаност на коронавирусот со 5G мрежата

Дискусија во 'Коронавирус' започната од нина122, 27 март 2020.

 1. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  1.176
  Пол:
  Женски
  Нашите форумџии,генијалци над генијалците се толку уверени дека не може лабараториски да се создаде вирус.
  Со сета технологија,познавање и слично на одредени луѓе.
  Мислат дека не може да се создаде биолошко оружје.
  Јас секако немам доказ и не ми беше ни тоа целта додека секој втор ми пишува дај ми доказ.
  Јас само сакав да изнесеме мислење и ставови во врска со оваа тема при што вие сте будали,вие сте глупи итн. не е изнесување став.
  Туку начин да се прикрие незнаењето и неразбирањето на работите.
  Не може да е глуп некој кој дискутира на оваа тема.
  Глуп не дискутира туку се кара.
  Јас барам дискусија.
  Некој да ми ги побие тврдењата со други тврдења без да навредува.
   
  На Gosh и LadyC им се допаѓа ова.
 2. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.968
  Допаѓања:
  20.238
  Пол:
  Женски
  Може.
  Ама овој вирус не е создаден лабораториски.
  И јас уште не сфатив како се поврзани двете работи.
   
 3. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.912
  Допаѓања:
  16.354
  Зошто мислиш дека не може да биде лабораториски создаден, образложи стручно ако не ти е тешко.
   
  На Gosh, LadyC и нина122 им се допаѓа ова.
 4. @ster@

  @ster@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  2.974
  Пол:
  Женски
  Секој верува во тоа во што сака да верува. Нкеои одлучуваме да веруваме на научно докажани факти, а некои одлучуваат да веруваат во теории на заговор. Инаку експерименти со вируси се вршат и ќе се вршат. Вие сите мислите дека при вршење на тие експерименти нема надзорни тела кои надгледуваат до каде се одвива експериментот? Мислите не се пополнуваат сложени дневни извештаи за сите случувања? И мислите ај таму на некој ќе му текне да го пушти вирусов туку така? Ако целта на научниците била да го уништат човештвото или стопираат постоењето на дел од него би користеле многу други посуптилни методи, како на пример сето ова со 5Г мрежите:D :tmi::x
   
 5. Deep

  Deep Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2016
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Машки
  A sto mislis sto razmisluvale tie naucnici koga go sozdale: HIV virusor, Sars, Zika, Ebola....? sekoj patentiran virus e sozdaden od covecka raka, a ovie se patentirani.. i ova ti e teorija na zagovor ? baska statisticki gledano lugeto koi umiraat od Covid-19 socinuvaat samo 20% od celokupniot broj na umreni luge od sezonski grip. So drugi zborovi brojkite ne pokazuvaat deka imame nekakva si svetska pandemija,
   
 6. @ster@

  @ster@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  2.974
  Пол:
  Женски
  Ахам, оди кажи им го тоа на СЗО, конкретно на директорот на СЗО Тендрос Аданом Габриезус кој изјави дека со прогласувањето на пандемија, сите земји се повикани да разработат механизми за одговор при итни случаи.
  https://www.nytimes.com/2020/03/11/health/coronavirus-pandemic-who.html
   
 7. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.625
  Допаѓања:
  62.234
  Пол:
  Машки
  Дечки викате 5г ѓрежата е штетена,и тврдите како други Земји го укинале ради штетност,ок ајде така нека биде.Сеа еве кажете ми како може да е штетен 5г,а Самсунг,Хиаоми,Хуавеи извадија 5г телефони,што работат на истата френфекција како и 5г мрежата нели,ако е штетна 5г мрежата,мора да се штетни и 5г телефоните.Еве другар (Ит инжињер),не работи за Мк него за Америка,зема пред 3 дена Самсунгот S20+,па да видам за колку време ке умре,од штетноста на мрежата.
   
 8. Deep

  Deep Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2016
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Машки
  Nisto cudno , seto toa e del od planot na agenda 21- 2030, ako ne si informirana so ova , proguglaj :), i ako proguglas malku po dlaboko ke vidis kakvi se skandali se povrzani so ova , involvirani najvisoko rangiranite luge vo svetot , kako Familijata Rothschild, Rockefeller, Soros , Hilari Clinton , Obama , Podesky , mnogu holivudski zvezdi , kralski familii, vatikan glavnata maskotna faca na CNN, i mnogu drugi da ne nabrojuvam koi ke padnat kako domino ako uspevaat da go sprovedat planot dokraj. I slobodno mozam da ve uveram, tie luge za da se zastitat sebesi , ako treba svetot naopaku ke go svrtat a ne pak false flag so svetska pandemija da krevat.
  Ako te interesira zosto nekoj bi sakal da gi simne niv dole i lisi od sloboda : ke ti dadam samo eden HINT "pizza gate " sotatokot proguglajte sami . zboram za mreza sozdadena od najzlobnite luge vo svetot cija brojka nadminuva so stotina hiljadi
   
 9. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.583
  Допаѓања:
  16.957
  20200328_123707.jpg
   
  На Amellie13, S.W.A.G, Tan4ence и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.864
  Допаѓања:
  5.013
  Пол:
  Женски
  До вчера се пишуваше дека фармацевтите создаваа вируси, сега сме напреднале малку.
  Пандемии имало и ќе има. Првата пандемија е во античко време и починале 5 милиони луѓе. Којзнае луѓето тогаш како си ја објасниле пандемијата, може дека боговите им ја дале за да ги казнат.
  Којзнае за 100 години како нашите внуци ќе размислуваат, може вонземјаните ќе бидат криви.
  Не знам за 5G дали е штетна нема докази ни за, ни против. Ама дека короната е создадена за да се прикрие...
  Не ја гледам поентата. Некој сака светот да изумре?
   
  На @ster@ и Angie1432 им се допаѓа ова.
 11. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.320
  Допаѓања:
  68.686
  Пол:
  Женски
  Ај ве молам вие стручно објаснете ми како умирале врапчиња од Охрид накај Струга, а има 5г и истото се случило и во Вухан, Италија и Шпанија?
  И зашто ако е толку кул Словенија одби 5г?

  П.с. светот мора да се редуцира, тоа сигурно.
   
  На Gosh и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 12. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  36.145
  Пол:
  Машки
  Нели во Скопје е поставена првата тестна мрежа? Како стигна во Охрид да умираат врапчиња?
   
  На BoaVista, @ster@, Leviosa2503 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.864
  Допаѓања:
  5.013
  Пол:
  Женски
  Не одби туку луѓето протестираа таму. Затоа премиерот изјави дека ќе го одложи додека не се оддржи дебата за тоа колку е штетно. Ќе чекаат искуства од другите држави, а исто изјави и дека нема да дозволи Словенија единствено да остане изолирана.
   
 14. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.442
  Допаѓања:
  44.168
  Пол:
  Машки
  Не читај секакви фејк њуз Лејди, токму од тие такви портали се прави хистерија
   
  На crimson, @ster@ и Nithya им се допаѓа ова.
 15. Bicka77

  Bicka77 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2020
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Sooo I guess this happened (facepalm):headbang::fubar:
   
 16. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  81.725
  Јас пре би рекол дека треба да се едуцира... зошто очигледно таму лежи проблемот.
   
  На Emilija97mk, Pixi5, crimson и 7 други им се допаѓа ова.
 17. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.625
  Допаѓања:
  62.234
  Пол:
  Машки
 18. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.787
  Допаѓања:
  5.390
  Стварно од каде тoa инфо дека има 5g кај нас?Колку што знам само неколку земји имаат 5g.
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 19. BeastceMK

  BeastceMK Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2016
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Машки
  Нема сеуште, Но ќе има затоа што така сакаат големците како една од условите за влез на Нато/Еу баграта..
  Тоа што 5г шири електромагнетна радијација на тоа не се рачуна воопшто!
   
 20. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.787
  Допаѓања:
  5.390
  Знам,но со оглед на ситуацијава уште долго нема да има 5г кај нас,финансии се потребни да се инсталира,а тоа не е само кај нас туку во целио свет е во финансиски колапс.