1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поврзаност на коронавирусот со 5G мрежата

Дискусија во 'Коронавирус' започната од нина122, 27 март 2020.

  1. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.041
    Допаѓања:
    10.631
    Пол:
    Женски
    Нашите форумџии,генијалци над генијалците се толку уверени дека не може лабараториски да се создаде вирус.
    Со сета технологија,познавање и слично на одредени луѓе.
    Мислат дека не може да се создаде биолошко оружје.
    Јас секако немам доказ и не ми беше ни тоа целта додека секој втор ми пишува дај ми доказ.
    Јас само сакав да изнесеме мислење и ставови во врска со оваа тема при што вие сте будали,вие сте глупи итн. не е изнесување став.
    Туку начин да се прикрие незнаењето и неразбирањето на работите.
    Не може да е глуп некој кој дискутира на оваа тема.
    Глуп не дискутира туку се кара.
    Јас барам дискусија.
    Некој да ми ги побие тврдењата со други тврдења без да навредува.
     
    На Gosh и LadyC им се допаѓа ова.
  2. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.322
    Може.
    Ама овој вирус не е создаден лабораториски.
    И јас уште не сфатив како се поврзани двете работи.
     
  3. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Зошто мислиш дека не може да биде лабораториски создаден, образложи стручно ако не ти е тешко.
     
    На Gosh, LadyC и нина122 им се допаѓа ова.
  4. @ster@

    @ster@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    2.982
    Пол:
    Женски
    Секој верува во тоа во што сака да верува. Нкеои одлучуваме да веруваме на научно докажани факти, а некои одлучуваат да веруваат во теории на заговор. Инаку експерименти со вируси се вршат и ќе се вршат. Вие сите мислите дека при вршење на тие експерименти нема надзорни тела кои надгледуваат до каде се одвива експериментот? Мислите не се пополнуваат сложени дневни извештаи за сите случувања? И мислите ај таму на некој ќе му текне да го пушти вирусов туку така? Ако целта на научниците била да го уништат човештвото или стопираат постоењето на дел од него би користеле многу други посуптилни методи, како на пример сето ова со 5Г мрежите:D :tmi::x
     
  5. Deep

    Deep Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2016
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Машки
    A sto mislis sto razmisluvale tie naucnici koga go sozdale: HIV virusor, Sars, Zika, Ebola....? sekoj patentiran virus e sozdaden od covecka raka, a ovie se patentirani.. i ova ti e teorija na zagovor ? baska statisticki gledano lugeto koi umiraat od Covid-19 socinuvaat samo 20% od celokupniot broj na umreni luge od sezonski grip. So drugi zborovi brojkite ne pokazuvaat deka imame nekakva si svetska pandemija,
     
  6. @ster@

    @ster@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    2.982
    Пол:
    Женски
    Ахам, оди кажи им го тоа на СЗО, конкретно на директорот на СЗО Тендрос Аданом Габриезус кој изјави дека со прогласувањето на пандемија, сите земји се повикани да разработат механизми за одговор при итни случаи.
    https://www.nytimes.com/2020/03/11/health/coronavirus-pandemic-who.html
     
  7. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Дечки викате 5г ѓрежата е штетена,и тврдите како други Земји го укинале ради штетност,ок ајде така нека биде.Сеа еве кажете ми како може да е штетен 5г,а Самсунг,Хиаоми,Хуавеи извадија 5г телефони,што работат на истата френфекција како и 5г мрежата нели,ако е штетна 5г мрежата,мора да се штетни и 5г телефоните.Еве другар (Ит инжињер),не работи за Мк него за Америка,зема пред 3 дена Самсунгот S20+,па да видам за колку време ке умре,од штетноста на мрежата.
     
  8. Deep

    Deep Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2016
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Машки
    Nisto cudno , seto toa e del od planot na agenda 21- 2030, ako ne si informirana so ova , proguglaj :), i ako proguglas malku po dlaboko ke vidis kakvi se skandali se povrzani so ova , involvirani najvisoko rangiranite luge vo svetot , kako Familijata Rothschild, Rockefeller, Soros , Hilari Clinton , Obama , Podesky , mnogu holivudski zvezdi , kralski familii, vatikan glavnata maskotna faca na CNN, i mnogu drugi da ne nabrojuvam koi ke padnat kako domino ako uspevaat da go sprovedat planot dokraj. I slobodno mozam da ve uveram, tie luge za da se zastitat sebesi , ako treba svetot naopaku ke go svrtat a ne pak false flag so svetska pandemija da krevat.
    Ako te interesira zosto nekoj bi sakal da gi simne niv dole i lisi od sloboda : ke ti dadam samo eden HINT "pizza gate " sotatokot proguglajte sami . zboram za mreza sozdadena od najzlobnite luge vo svetot cija brojka nadminuva so stotina hiljadi
     
  9. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    20200328_123707.jpg
     
    На Amellie13, S.W.A.G, Tan4ence и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    До вчера се пишуваше дека фармацевтите создаваа вируси, сега сме напреднале малку.
    Пандемии имало и ќе има. Првата пандемија е во античко време и починале 5 милиони луѓе. Којзнае луѓето тогаш како си ја објасниле пандемијата, може дека боговите им ја дале за да ги казнат.
    Којзнае за 100 години како нашите внуци ќе размислуваат, може вонземјаните ќе бидат криви.
    Не знам за 5G дали е штетна нема докази ни за, ни против. Ама дека короната е создадена за да се прикрие...
    Не ја гледам поентата. Некој сака светот да изумре?
     
    На @ster@ и Angie1432 им се допаѓа ова.
  11. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.400
    Пол:
    Женски
    Ај ве молам вие стручно објаснете ми како умирале врапчиња од Охрид накај Струга, а има 5г и истото се случило и во Вухан, Италија и Шпанија?
    И зашто ако е толку кул Словенија одби 5г?

    П.с. светот мора да се редуцира, тоа сигурно.
     
    На Gosh и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
  12. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    Нели во Скопје е поставена првата тестна мрежа? Како стигна во Охрид да умираат врапчиња?
     
    На BoaVista, @ster@, Leviosa2503 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Не одби туку луѓето протестираа таму. Затоа премиерот изјави дека ќе го одложи додека не се оддржи дебата за тоа колку е штетно. Ќе чекаат искуства од другите држави, а исто изјави и дека нема да дозволи Словенија единствено да остане изолирана.
     
  14. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Не читај секакви фејк њуз Лејди, токму од тие такви портали се прави хистерија
     
    На crimson, @ster@ и Nithya им се допаѓа ова.
  15. Bicka77

    Bicka77 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    1.694
    Допаѓања:
    5.030
    Пол:
    Женски
    Sooo I guess this happened (facepalm):headbang::fubar:
     
  16. ninja35

    ninja35 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    2.682
    Допаѓања:
    88.170
    Јас пре би рекол дека треба да се едуцира... зошто очигледно таму лежи проблемот.
     
    На Emilija97mk, Pixi5, crimson и 7 други им се допаѓа ова.
  17. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
  18. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Стварно од каде тoa инфо дека има 5g кај нас?Колку што знам само неколку земји имаат 5g.
     
    На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
  19. BeastceMK

    BeastceMK Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2016
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Машки
    Нема сеуште, Но ќе има затоа што така сакаат големците како една од условите за влез на Нато/Еу баграта..
    Тоа што 5г шири електромагнетна радијација на тоа не се рачуна воопшто!
     
  20. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Знам,но со оглед на ситуацијава уште долго нема да има 5г кај нас,финансии се потребни да се инсталира,а тоа не е само кај нас туку во целио свет е во финансиски колапс.