1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погоди го зборот!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Sunshine88, 26 март 2010.

 1. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  Ајде да пробам да ја објаснам играва.
  Се игра исто како и бесилка. Се кажувааат букви. Тој што ќе го погоди зборот, задава нов збор!

  _ _ _ _ _ _ _

  ова е мојот збор, сега кажувајте по една буква
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Нека биде А
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.709
  Допаѓања:
  65.036
  Пол:
  Женски
  Па играва има неколку лоши страни. И сега што ако кажуваме букви, а таа што го поставила зборот не е тука да каже дали ја има или ја нема буквата?
  Еве нека биде Л
  И сега? :roll:
   
  На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  _ A_ _ _ _ A
  л нема
   
 5. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  и мене ми е малку неуред играва, ама ајде и од мене буква
  нека биде Н
   
 6. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  нема Н
  Инаку игра е не се оптоварувајте толку, незнам само зошто сте сите толку непријателски настроени на форумов. На милион форуми ја има оваа игра и функционира совршено! Сепак ваше право, а овде има модератори и админи кои ке си се погрижат ако темата не ми е во ред.
   
 7. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски

  е добро де, ние не кажавме ништо лошо, само што ти треба нон-стоп да проверуваш дали некој кажал буква што ја има, за да функционира играта.не мора одма да се лутиш :) ;)
  ајде уште една буква од мене Б
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.709
  Допаѓања:
  65.036
  Пол:
  Женски
  Ееее па и ти не се лути одма ;) Мене само не ми беше јасно како ќе функционира. Па немој да не напаѓаш одма. :)
  Еве И.
   
 9. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  не се лутам али некако ми делувате дека се оптоварувате со непотребни работи, овде сме да се нашалиме и пополниме време нели..кој сака да игра и зададе збор ко пример јас :D значи е по присутен, а јас скапувам на компјуеров мој. Не, не ми е намера да напаѓам, туку така ми дојде..така делуваше! ;)
  _ А Б _ И _ А
  леле се збунив сори :(
   
 10. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  од мене нека биде М
   
 11. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  нема М
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.709
  Допаѓања:
  65.036
  Пол:
  Женски
  А не трбе азборот од некоја категорија да биде? Многу е општо вака...(и ова најпријателски го мислам :D )
  Р
   
 13. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  _А Б Р И _ А
  ако кажеме што е мислам дека нема да биде многу интересно :? тоа е мое мислење
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Фабрика да не е?
   
 15. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  Фабрика е :D
   
 16. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  еее што баксуз ќе бев јас, ниедна буква не погодив :)
  ајде нов збор :)
   
 17. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  hipica е на ред да зададе збор :D
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  _ _ _ _ _

  Повелете, кажувајте :)
   
 19. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  _ _ А _ _