Погоди го зборот!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Sunshine88, 26 март 2010.

 1. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  Ајде да пробам да ја објаснам играва.
  Се игра исто како и бесилка. Се кажувааат букви. Тој што ќе го погоди зборот, задава нов збор!

  _ _ _ _ _ _ _

  ова е мојот збор, сега кажувајте по една буква
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Нека биде А
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.717
  Допаѓања:
  53.296
  Пол:
  Женски
  Па играва има неколку лоши страни. И сега што ако кажуваме букви, а таа што го поставила зборот не е тука да каже дали ја има или ја нема буквата?
  Еве нека биде Л
  И сега? :roll:
   
  На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  _ A_ _ _ _ A
  л нема
   
 5. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  711
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  и мене ми е малку неуред играва, ама ајде и од мене буква
  нека биде Н
   
 6. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  нема Н
  Инаку игра е не се оптоварувајте толку, незнам само зошто сте сите толку непријателски настроени на форумов. На милион форуми ја има оваа игра и функционира совршено! Сепак ваше право, а овде има модератори и админи кои ке си се погрижат ако темата не ми е во ред.
   
 7. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  711
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски

  е добро де, ние не кажавме ништо лошо, само што ти треба нон-стоп да проверуваш дали некој кажал буква што ја има, за да функционира играта.не мора одма да се лутиш :) ;)
  ајде уште една буква од мене Б
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.717
  Допаѓања:
  53.296
  Пол:
  Женски
  Ееее па и ти не се лути одма ;) Мене само не ми беше јасно како ќе функционира. Па немој да не напаѓаш одма. :)
  Еве И.
   
 9. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  не се лутам али некако ми делувате дека се оптоварувате со непотребни работи, овде сме да се нашалиме и пополниме време нели..кој сака да игра и зададе збор ко пример јас :D значи е по присутен, а јас скапувам на компјуеров мој. Не, не ми е намера да напаѓам, туку така ми дојде..така делуваше! ;)
  _ А Б _ И _ А
  леле се збунив сори :(
   
 10. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  711
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  од мене нека биде М
   
 11. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  нема М
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.717
  Допаѓања:
  53.296
  Пол:
  Женски
  А не трбе азборот од некоја категорија да биде? Многу е општо вака...(и ова најпријателски го мислам :D )
  Р
   
 13. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  _А Б Р И _ А
  ако кажеме што е мислам дека нема да биде многу интересно :? тоа е мое мислење
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Фабрика да не е?
   
 15. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  Фабрика е :D
   
 16. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  711
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  еее што баксуз ќе бев јас, ниедна буква не погодив :)
  ајде нов збор :)
   
 17. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  hipica е на ред да зададе збор :D
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  _ _ _ _ _

  Повелете, кажувајте :)
   
 19. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  711
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  _ _ А _ _