1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погоди го хороскопскиот знак на форумџиката над тебе

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 2 јули 2014.

 1. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.299
  Допаѓања:
  28.804
  Пол:
  Женски
  Е па, малце е глупа темава, ама мислам дека може да пројде :D
  Знаете што да правите, насловот кажува се’.
  И пожелно е, ако го знаете знакот на феминката над вас, да не коментирате. Се коментира врз основа на мислењата и карактерот. Кој знак мислите дека е. :)

  Па, ајде почнете. :wasntme:
   
  На SummerGirl12 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ultimate.Shopper

  Ultimate.Shopper Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2014
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  380
  Ајде јас прва :D
  Близнаци?
   
 3. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.299
  Допаѓања:
  28.804
  Пол:
  Женски
  Не :D
  Ти да не си рак?
   
 4. Ultimate.Shopper

  Ultimate.Shopper Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2014
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  380
  Не :D
  Риба?
   
 5. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
 6. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Бик?
   
 7. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  ^
  Ту, за малку. Тоа ми е подзнак. :D
  Водолија ?
   
 8. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.299
  Допаѓања:
  28.804
  Пол:
  Женски
  Мм... стрелец? :wasntme:
   
 9. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Браво бе, и подзнакот си го утнав. Само ги мешам. Не ми е бик подзнак, лав ми е. :D
  Инаку не сум стрелец.
  Можеби, скорпија?
   
 10. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Водолија?
   
 11. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.469
  Допаѓања:
  17.430
  Пол:
  Женски
 12. Ultimate.Shopper

  Ultimate.Shopper Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2014
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  380
 13. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  6.697
  Пол:
  Женски
  Вага ? :)
   
 14. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Рак?
   
 15. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.299
  Допаѓања:
  28.804
  Пол:
  Женски
  Леле, ме погодивте :o
  Изгледа стварно ги имам сите карактеристики :lol:

  Амели, мм... Риби? :?:
   
 16. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Епа, бидејќи те погодивме, што треба јас да погаѓам сега? :lol:
  Ајде, пак ќе кажам- скорпија. :D
   
 17. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.299
  Допаѓања:
  28.804
  Пол:
  Женски
  Не кажувај мор, нема да им е интересно на другите :angel: :rofl:
  Ти да не си Девица?
   
 18. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  224
  Ми личиш на една темпеρаментна Сκоρпија. Во пρаво ли сум?
   
 19. bella96

  bella96 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  1.027
  Риби?
   
 20. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  Стрелец. Многу ме асоцираш на стрелец, вака и според никот и според се’. :D