Погоди го хороскопскиот знак на форумџиката над тебе

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 2 јули 2014.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.387
  Пол:
  Женски
  Е па, малце е глупа темава, ама мислам дека може да пројде :D
  Знаете што да правите, насловот кажува се’.
  И пожелно е, ако го знаете знакот на феминката над вас, да не коментирате. Се коментира врз основа на мислењата и карактерот. Кој знак мислите дека е. :)

  Па, ајде почнете. :wasntme:
   
  На SummerGirl12 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ultimate.Shopper

  Ultimate.Shopper Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2014
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  377
  Ајде јас прва :D
  Близнаци?
   
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.387
  Пол:
  Женски
  Не :D
  Ти да не си рак?
   
 4. Ultimate.Shopper

  Ultimate.Shopper Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2014
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  377
  Не :D
  Риба?
   
 5. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
 6. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.136
  Допаѓања:
  893
  Пол:
  Женски
  Бик?
   
 7. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  ^
  Ту, за малку. Тоа ми е подзнак. :D
  Водолија ?
   
 8. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.387
  Пол:
  Женски
  Мм... стрелец? :wasntme:
   
 9. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  Браво бе, и подзнакот си го утнав. Само ги мешам. Не ми е бик подзнак, лав ми е. :D
  Инаку не сум стрелец.
  Можеби, скорпија?
   
 10. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Водолија?
   
 11. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  15.403
  Пол:
  Женски
 12. Ultimate.Shopper

  Ultimate.Shopper Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2014
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  377
 13. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  6.672
  Пол:
  Женски
  Вага ? :)
   
 14. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Рак?
   
 15. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.387
  Пол:
  Женски
  Леле, ме погодивте :o
  Изгледа стварно ги имам сите карактеристики :lol:

  Амели, мм... Риби? :?:
   
 16. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  Епа, бидејќи те погодивме, што треба јас да погаѓам сега? :lol:
  Ајде, пак ќе кажам- скорпија. :D
   
 17. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.387
  Пол:
  Женски
  Не кажувај мор, нема да им е интересно на другите :angel: :rofl:
  Ти да не си Девица?
   
 18. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Ми личиш на една темпеρаментна Сκоρпија. Во пρаво ли сум?
   
 19. bella96

  bella96 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  1.026
  Риби?
   
 20. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  9.629
  Пол:
  Женски
  Стрелец. Многу ме асоцираш на стрелец, вака и според никот и според се’. :D