1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погоди го членот

Дискусија во 'Форумски игри' започната од angelche16, 15 јануари 2015.

 1. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.305
  Пол:
  Женски
  Играва се игра вака
  Првиот член треба да постира АВАТАР или ПОТПИС од некој член на форумов.
  Задача нба следдниот е да погоди за кој форумџија станува збор.
  Откако ќе го погоди поставува АВАТАР или ПОТПИС од некој друг член.
  почнувам
  [​IMG]
  Чиј е аватаров?
   
 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.068
  Допаѓања:
  44.095
  Пол:
  Женски
  Lella :wasntme:

  [​IMG]
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. МилаФеминка

  МилаФеминка Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  1.995
  офспринг :D
  [​IMG]
   
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.071
  Допаѓања:
  13.163
  Пол:
  Женски
 6. troublesome

  troublesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  152
  kukla21

  Oвој?
  [​IMG]
   
 7. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.238
  Пол:
  Женски
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 8. troublesome

  troublesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  152
 9. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.238
  Пол:
  Женски
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 10. troublesome

  troublesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  152
  mariz

  Ова?
  [​IMG]
   
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
 11. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.238
  Пол:
  Женски
  @Prijatelot
  85423.jpg
  Se predavam, mi zavrsi pauzata na rabota:D
   
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
 12. troublesome

  troublesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  152
 13. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.940
  Не знам :D

  [​IMG] ?
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  21.843
  Пол:
  Женски
  На КикиМаус и Kukla994 им се допаѓа ова.
 15. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.940
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 16. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.122
  Допаѓања:
  17.686
  Не знам

  [​IMG]
   
  На ЕденЧлен, Читател, Crna Dama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.168
  Допаѓања:
  105.747
  Пол:
  Женски
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.940
 19. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.494

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   16,8 KB
   Прегледи:
   5
 20. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.576
  Допаѓања:
  155.688
  Пол:
  Женски
  Не знам.

  upload_2017-5-1_21-10-2.png
   
  На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.